Feeba

Reisisell, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

2 meeldimist
1 postitust
9 kommentaari

5 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

5 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Update mu eelmisele postitusele: Tuusikult saadud nüüdseks 100% raha tagasi. Arvasin, et nendepoolne 80% tagasimakse oli jutu lõpp, aga nad mainisid viimases kirjas, et asjaga tegeleb nende jurist pärast eriolukorra lõppu ja ju siis sealt tuli nüüd otsus ülejäänu ka tagasi maksta. Meeldiv üllatus, aga see minu arvamust (millest eelnevalt pikemalt kirjutasin) kogu olukorrast ei muuda.

@Hannesto

Ei maksnud krediitkaardiga kahjuks. Ma ei tea mis sellest reisist teiste reisijate jaoks kokkuvõttes sai (eeldan, et läks nii nagu nad meilis kuulutasid, et lükkad reisi edasi kas või vägisi, aga raha tagasi ei saa) aga see, et neil oli õigus lennupiletite raha tagastamata jätta on kirjas kuskil Euroopa määrustes ja ei olnud nendepoolne väide vaid mind nõustanud juristi info. Seega minu hinnangul läks niigi hästi ja ei tahtnud rohkem rabeleda kui tõenäoliselt seaduslikku alust ei oleks olnud.

Minul sai täna lõpuks läbi mitme nädala pikkune jant Tuusikuga, kes esindas Riia Tez Touri. Jaanuari keskel ostsin pakettreisi kahele Kreetale 13.05-20.05 toimumisajaga ja väljumisega Riiast. Enam vähem oli juba aprillis reaalne, et reis ei toimu, kuid 05.05 seisuga ei olnud ma endiselt mingisugust kinnitust sellele saanud. Pakuti ainult reisi edasilükkamist suvesse/sügisesse, misiganes hindadega need müügil olid või edasilükkamist täpselt aasta võrra. 

06.05 sain kõne Tuusikult, kes ütles, et Riia Tez Tour keeldub raha tagasi maksmast, sest nende jaoks on tegu force majeurega. Valikud olid lihtsalt reis edasi lükata suvesse/sügisesse/järgmisse aastasse. Kuna seda ma ei tahtnud, siis soovitati kirjutada kirjalik avaldus, et reisi ärajäämise korral soovin raha tagasi ning nad vaatavad, mis Eesti Tez Tour selle peale ütleb. Kirjutasin selle, aga hiljem kirjutasin lisaks ka lepingust taganemise avalduse erakorraliste asjaolude tõttu (mille info on nt tarbijakaitseameti lehel). Tänu juristi haridusega inimesele sai viidatud ka asjakohastele võlaõigusseadustiku paragrahvidele, sest oli jäänud tunne, et protsessi venitatakse sealt kus võimalik. See sai saadetud nii Tuusikule kui ka koopia Eesti Tez Tourile, sest Läti oma vaevalt eestikeelsest avaldusest midagi arvaks. Tuusikust tuli pärast seda kiri, et minu avaldus on juba esitatud eelmisel päeval. Päris vihale ajas, et pidin neile veel selgitama, et tegu ei ole sama asjaga.

Päev hiljem sain tagasi pea 80% kogu paketi maksumusest ja ei sõnagi rohkem, nende kätte jäi veidi üle 200 euro, aga olen sellegagi rahul ja ei jõua enam võidelda. Kahtlen, et ilma avaldust kirjutamata (konkreetsete viidetega seadustele) oleks üldse midagi tagasi saanud... Raha said nad õiguslikult endale jätta väidetavalt seetõttu, et reisikorraldajal on õigus kinni pidada lennupiletite tasu teatud tingimustel. 

Kogu jama andis paar õppetundi: tulevikus ma tõenäoliselt ei osta pakettreisi algusega teisest riigist (eriolukorra kestuse erinevused, seaduste erinevused jms) ja väldin ka Tuusikut (arvestades kui palju pidin ise neile kirjutama ja infot küsima, saadeti mulle infot Tln väljuva reisi kohta mis meie väljumisele ei kehtinud + pidin nende tähelepanu juhtima asjadele, mida nad võiksid ise märgata). Arvan et nad vb ei müüks mulle ka enam ühtegi reisi :D Aga plusspunktid selle eest, et kirjadele sai alati samal päeval, enamasti isegi tunni jooksul vastuse.

2016 aastal sai ööbitud pakettreisi raames Brascos Hotelis (Bookingus 3*). On täitsa linnas sees, jalutuskäik randa ei tohiks ka lapsele olla liiga pikk (~10 min). Ööbisime kolmekesi rõduga toas, väga palju kaevata ei oska toa üle, aga minu jaoks hotell on suures osas ikkagi pesemise-magamise-asjade hoidmise paik, ei oota seal väga lisateenuseid. Iga päev käidi tuba koristamas, toodi puhtad rätikud. Mis ei meeldinud oli see, et vannitoas sooja vett sisuliselt polnud :D Duši alla minnes oli vesi külm ja kui soojaks keerasid, siis vesi kadus lihtsalt ära. Dušš ise oli ka suhteliselt primitiivne alus, millele kardin ümber tõmmatud, mille tõttu põrand kippus pärast ujuma. 

Hommikusöögi laud oli üsnagi rikkalik (minu jaoks, kes ma olen üsna valiv sööja) rootsi laud, selles osas nuriseda ei saanud. 

Hotellis on ka väike bassein, aga kedagi seda kasutamas väga ei näinud. Kui ise käisin 1x, siis sain aru miks - vesi väga külm ja oled vaatamiseks kõigile restoranis söövatele inimestele. 

WiFi oli olemas, aga käis vist suht lainetena - oli ja siis ei olnud. 

Kokkuvõtteks nii palju, et kuigi päris pikk aeg möödas, siis ise väldiksin seda ja lapsega ka pigem mitte minna. Ei oska küll otseselt soovitada paremat, aga soovitan seda hotelli vältida.

''...tahaks ka käia nt Gilidel, millest kõik räägivad. Mõne ütleb isegi et kui ei käi, pole Balil õieti käinudki...'' ''Ilmselegelt on meie jaoks eriline juba see reis ise, aga kõike lugedes jääb mulje , et kui ma oma päevi seal hommikust õhtuni mingi kultuurse tegevusega ära ei sisusta ja mööda saart ringi ei matka, siis ei olegi õige reis.''

Ära lihtsalt võta selliseid asju südamesse, mida keegi teine on kuskil rääkinud. Loe objektiivseid arvustusi ja jäta kõrvale teiste isiklikud eelistused, nt kui te ei taha ennast matkamisega ribadeks tõmmata, siis ärge seda tehkegi. Ja see, kui esimese korraga ei jõua kõiki sihtkohti läbi käia, ei ole midagi hullu - elu ei lõppe pärast reisi, ehk satute sinna veel tagasi. Näiteks ise sai enne Kreetale sõitu planeeritud igasuguseid sihtkohti, aga kohale jõudes tuli välja, et me ei olnud arvestanud maastiku mägisusega ja sellest tuleneva pikema ajakuluga sõidu peale, mistõttu langes väga palju sihtkohti (sealhulgas minu lemmik) listist välja. Aga ma ei tunne, et seetõttu ma nüüd Kreetal käinud poleks. Lihtsalt tehke enda võimaluste järgi - ütled ju isegi, et ilma elukvaliteeti muutmata saate seal ära käia küll. See on juba midagi!

''Morning light'' ja ''Brown bears'' - super, lausa jäävad kummitama! Aga muidu ka väga hea ülevaade.

Kas lihavõtete ajal on ka mingeid eriüritusi linnas, mida tasuks väisata?

Sama küsimus interneti kohta, aga ehk oskab keegi värskemat infot anda?

Küsimus rendiautode kohta: kas ca 5 päeva liigelda tuleb odavam kui bussidega, eriti kui on plaanis sõita nii saare ühte kui teise otsa (peatumine Rethymnonis)? Ja kas on mingi hinnavahe sellel, kui tellida auto enne reisi algust või otsida Kreetal koha peal?