kerstij

Rändur, liitus Tripiga 7 aastat tagasi

5 meeldimist
3 postitust
12 kommentaari

17 külastatud riiki, 9% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Meie lend jõudis suht täpselt, kuid pagasi kättesamisega läks vähemalt 40 minutit. Rendiatuo oli meil broneeritud GoldCarist. Seal oli ka kirjas, et avatud kuni 00.00, kuid tegelikult olid nad kauem lahti ja mulle tundus, et ka tesised rendifirmad. Auto saime peale 1 kätte. Ööbisime Airport Hotel Bergamos ja hiline check-in polnud probleem. Hommikul sõitsime Garda poole edasi. 

Otsutasime öösel auto võtta, kuna taksosõit hotelli oleks maksnud 20€ + hommikul lennujaama tagasi sama palju. Auto võtmine öösel tuli kokkuvõttes odavam ja mugavam. 

1. esimesel korral minnes soovitan sellist marsruuti:

Koh Lanta - rannad nagu postkaartidel + tunduvalt vähem turiste kui teistel saartel, rohkem loodust (kõige odavam)
Phi-Phi - väike, kuid eksootiline
Phuket - tervet puhkust seal mina ei veedaks, kuid esimesel võib ära käia. Kõige suurem ja piduderohkem on seal Patongi kuurort, samuti ka kõige mustem, kallim ja rahvarohkem.
2. Kindlasti mitte minna reisikorraldaja kaudu. Mõttetu raha raiskamine, 2-3x kallim kui ise planeerides. Tais on väga lihtne kõike ise planeerida ja netist ette broneerida, ning kohapeal ei ole ka mingeid raskusi, kuna kõik need kohad elatuvad turismist ja kõik on võimalikult lihtsaks tehtud.
4. Osades hotellides pakutakse hommikusööki, kuid see on ka kõik. Söögikohti on igas hinnaklassis. Tänavalt saad kõhu täis paari euro eest, mõnes restoranis maksad meie resto hinda. Nälga ei jää :).
6. Tais soovitatakse teha A hepatiidi vaktsiin. Mina tegin enne reisi igaks juhuks ära. 2x teed siis on eluaegne.
7. Ekstra vaatamisväärsuseid ei oskagi soovitada. Võtke auto/roller, sõitke ringi, avastage randasid, vaateplatvorme ja teisi looduskauneid kohti.
8. Pakutakse erinevaid paadireise ja mõnes piirkonnas pakuvad taksojuhid ka saaretuuri vms. Paadireisi võiks võtta PhiPhil, nt päikseloojangu ajal.
9. Kõige suuremaks ohuks peetakse ilmselt liiklust. Seega soovitan rolleri asemel ja auto võtta..tundub turvalisem :D. Turgudel tasub alati veidi ka kaubelda. Kui ei tea siis on oht üle maksta, samuti ka takso sõitudel. 
10. Pattayasse ei soovita kohe kindlasti minna. Samuti pole kuulnud erilisi kiidusõnu Krabi kohta.
Märtsis käisin Koh Tao, Phangan ja Koh Samui. Ka tore, kuid Koh Lanta ja PhiPhi vallutasid siiski mu südame.

Kui ma õigesti mäletan siis meil kulus kahe peale 2400€ äkki, 14 päeva ja ega me kokku ka ei hoidnud. (paketireisid Phuketisse on minu teada alates 1400€ inimene + söögid ja kõik muu)

Kas keegi Tropeas või seal kandis pole käinud? Kas tasuks minna?

@fafafa - auto on meil juba renditud, seega bussi/rongi variant jääb ära.

2. päev oleks meil pm hilisõhtuni aega Amalfi piirkonnas olla ja siis Salernosse ööbima jõuda. 
Napoli ööbimine pole veel broneeritud, kuid vaatasin, et ilmselt peaks jah kuskuil raudteejaama lähedusse midagi leidma.
Aitäh nõuannete eest!

Braci saarel ööbisime me Kamp Marios. Piltide järgi ei ütleks ehk aga tegelikult oli väga tore ja kena koht. 

Seal on siis majakesed ja bassein + telikimisvõimalus (ka telgeid saab neilt rentida). Zlatni Rat rand on sealt u 2km kaugusel.

Soovitan igal pool (k.a kämpingutes/telkimiskohtades) endale ööbimine ette broneerida. Vastasel juhul ärkad igal hommikul murega, kus ma täna magan ja enamus reisi ajast läheb öömaja otsimisele.

Sooviksin nõu küsida Lõuna Itaalia reisiplaani kohta. Kuna teemad siinse vestlusega ühtivad siis ma ei hakanud uut teemat tegema. 


Olen varem Põhja-Itaalias käinud ja siis ei tundunud plaani tegemine üldse keeruline, kuid lõuna poolega olen kuidagi kimbatuses. Kas ikka jätkub ajast või on mõnda kohta seda hoopis liiga palju planeeritu.. 
Nimelt hetkel on plaan selline:  Kahekesi, 3.-11.09.19, Napolisse. 
  • 1. päev jõuame lõunaks Napolisse. Rendime lennujaamast auto. Käime ära Vesuvios ja Pompeis. Ööbimine Sorrentos.
  • 2. päev Positano, Amalfi, Ravello, ööbimine Salernos
  • 3. rannad - Salerno kuni Castellabate v kuskil seal kandis
  • 4. ?
  • 5.?
  • 6. Tropea? 
  • 7. Napolisse tagasi sõit hommikul. Anname auto lennujaama tagasi - pool päeva Napolis 
  • 8. Päev Capril - öö Napolis
  • 9. Hommikul kell 7 lend tagasi
- Kuhu veel soovitaksite minna või kuhu ei soovitaks minna? e kus veeta 4.-5. päev?
- Üks mõte on 4-5 päev minna lihtsalt sinna kuhu tee viib ja vaadata majutus jooksvalt. Seega kas septembris on võimalik ette broneerimata endale mõistliku hinnaga majutus leida?
- Kas tasub Tropeasse minna? Tundub väga lahe koht, kuid sealt tagasi Napolisse sõita on üle 400km.
- Napolist tagasi lend läheb hommikul kell 7.10. Kuidas saada lennujaama? kas ainus variant on tellida takso, mis maksab u 25-45€ 5km?
- Kas Capri praami piletid oleks mõistlik osta netist või kohtapealt? Kas peaks minema hommikul (7-8) aeg ja tagasi u 7-8 aeg või varem?

Algselt oli plaanis minna ka Rooma, kuid olen ise seal u 8 aastat tagasi käinud. Läheksin hea meelega ka tagasi, kuid tundus, et seekord jääb ajast Rooma jaoks puudu.?

Suured tänud ette igasuguste täienduste ja vastuste eest!

Siin arutelus on mainitud, et AVIS ja Budget Car Rental firmad pakuvad 0 omavastutusega kindlustust. Täpsemaid kindlustuse tingimusi uurides leian mina küll, et ükskõik millised lisad sa ka juurde ei valiks siis omavastutus on siiski oleneval autost alates 750€.  

Näiteks: Budgeti CDC tingimused https://www.budget.gr/en/TermsAndCondition

Olen varasmalt rentinud Milanost GoldCarist auto koos AXA täiskindlustusega. Olen võibolla üks väheseid, kuid mul sujus kõik ilma probleemideta ja mingeid lisatasusid ei võetud. 

Seekord tahaksin septembris rentid auto Napolis. Lugedes erinevaid tagasisidesid siis eelistaksin võtta auto Europcarist, kuid kõige odavama auto hind nädalaks koos 0 vastutusega on üle 500€, mis on pea poole rohkem kui mõne teise rendifirma pakkumine. 
Millist soodsamat rendifirmat julgeksite soovitada?

https://kerstireisiblogi.blogspot.com.ee/2016/08/autoga-horvaatiasse-19.html

Sai kaks aastat tagasi tehtud ka pikem autoreis Horvaatiasse, pole küll vb kõige kõige värskem info kuid ma ei usu, et selle ajaga väga palju muutunud on. Äkki leiate kasulikku infot, olen päris palju hindasid ja kilometraaži üles märkinud. 

Jagaksin ka natuke oma muljeid. Enne esimest korda Taisse minekut lugesin ka ise siit väga palju infot, kuid koha peal selgus et kõik on ikka vägagi inimestes ja nende ootsutes/lootustes kinni. Meie esimene peatus oli Koh Lanta, teadsin et see pole mingi suurem turistikas, kuid seal on helesinised rannad. Tõesti olid! Super, soovitan kindlasti minna. See saar on veel üks väheseid, kus võib näha tõelist Tai eluolu ja loodust. Sellepärast polegi seal suuri promenaade, keskuseid ja kõnniteid (vähemalt kesk ja lõuna osas) . Seal oli vähe rahvast, bangalod, selline mõnus chill koht kus lihtsalt lõõgastude, helesinist merd, valget liiva kokteil käes palmi all nautida. Samas on seal ka kõik olemas,rahavahetus,apteegid,poed,baarid kohvikud jne. Toidud olid kõige odavamad reisi jooksul, Pad tai 40bahti. Õhtusöök kahele koos magustoidu ja 4 kokteiliga rannabaaris u 10€ Lähen ise kindlasti lähi ajal sinna tagasi!
Sealt edasi läksime Phi-Phile, lugesin ka et mitu päeva pole seal mõtet olla kui just snorgeldada ei taha. Me ikka võtsime 2 ööd. Ja õigesti tegime, see on nii väike ja armas saar, kuid selle läbi käimine, õhtuste showde nautimine ja kindlasti Maya Bay külastamine võtab ikkagi päris palju aega. Oleks isegi võinud 3. öö ka olla.
Järgmine peatus oli Patong - täielik pettumus! Vesi oli nii sogane ja pruun et sellest läbi näha oli võimatu. Ülerahvastatud ja kallis. Kata seal kõrval oli ilus kuid veel kallim ja enamus teenindus igal pool vene keeles.

Tõstataksin uuesti sarnase teema...
Nimelt on plaan/soov minna 26.06-05.07 Bergamosse, rentida sealt auto ja teha ringreis: Bergamo-Verona-Veneetsia- Rimini-San Marion- Firense-Pisa-La Spezia-Genova-Milano/Bergamo ja muidugi igasugused teepeale jäävad linnakesed. Kõige suuremaks küsimuseks minu jaoks hetkel on see kas oleks reaalne plaan minna ööbimisi ette broneerimata? Tahaks just nii nagu teema algatajagi vaadata kohapeal kuhu ja millal edasi minna. Olen väga paljudelt lehtedelt uurinud majutusi, kui just 100€ öö eest pole nõus välja käima siis on valik üsna nadi. Samas paljud siis foorumites (2015a) kirjutavad, et teede ääres on piisavalt kodumajutusi ja hotellides ruumi. Tahakski teada kas see olukord on ka praegu ja juuni/juuli alguses nii ja mis on orienteeruv hind öö kohta? Ideaalis üle 50€ öö eest välja ei tahaks käia ja telkimine on ka välistatud.
Samuti kui pole just saladus siis kui palju on kellelgi taoline ringreis päeva kohta maksma läinud?

Tere, http://kerstireisiblogi.blogspot.com/2015/01/6-paeva-pariisis.html äkki leiad siit vajalikku infot, ja võin ka lisaküsimustele vastata :)