jaanust

Reisisell, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

2 meeldimist
3 postitust
5 kommentaari

14 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Käisime juulis nendel radadel. Hommikul auto La Spezia raudteejaama alla parklasse (pidime natuke ootama sest parkla oli juba ääreni täis). Sealsamast raudteejaamast peaukse juurest sisse minnes paremal oli Cinque Terra turisti info box. Sealt sai osta terve päeva rongipileti. Samuti näidati seal kaardil ära, millised rajad on avatud ja millised mitte. Meil oli natuke tuuline ilm ja kaks esimest rada oli seetõttu kinni. Sõitsime rongiga viimasesse linna Monterosso al Mare. Seal käisime ujumas (tagantjärgi vaadates õige valik, sest teist ilusat laia randa enam ei tulnud). Paari tunniga sai ujumisest kõrini ja hakkasime liikuma Vernazza poole. Kohe ranna juurest hakkas rada vaikselt mööda mäekülge minema. Mõne aja pärast oli tee peal üks väike putka, kus tuli näidata raudtee piletit. See kehtis kõigile radadele. Kui tuled autoga (kuskilt nad igatahes tulevad, sest teeääres neid ikka oli), siis sai sealt kohepealt putkast osta pileti. Kahjuks hinda ei uurinud. Teekond oli päris huvitav. Natuke kurnav oli, kuid kaasas olnud 4 ja 6 aastased piosid said ilusti hakkama, ilma igasuguse kurtmiseta. Ju neil oli ka piisavalt põnev. Teekond võttis aega ca 3 tundi. Kaardil küll lubati, et saab kahega hakkama aga ega me väga ei kiirustanud ka. Kindlasti võtke kaasa piisavalt vett. Higistada saab kõvasti. Vernazza linna suubus rada täiesti ootamatult lihtsalt kahe maja vahele treppidele. Ei mingit märki, et sealt võiks mingi rada alguse saada - ei ole loomulikult. Kui oleks pidanud sealt poolt minema, siis oleks teeraja otsimine päris keeruline olnud. Siis sõitsime ühe peatuse uuesti rongiga ja tulime maha Manarolas. Oli päris kena linn ja ilusad vaated. Kuid tuul oli kõva ja laine lendas kõrgele. Seetõttu otsustasime, et naised/lapsed sõidavad rongiga järgmisse peatusesse ja meie sõbraga läksime vallutama ühte punast rada (kaardil oli 531). Selle raja leidmine eeldas kerget orienteeruja oskust kuid mõningase otsimisega saime hakkama. See rada oli juba hoopis teisest puust. Ronimine oli kohati väga keeruline ja teereda olematu. Tõus oli vahepeal korralik 45 kraadi ja natuke peale. Aga allaminek juba palju kergem. Pärast rongiga La Speziasse tagasi ja väga tore päev sai veedetud. Lastega ei tasu punastele radadele minna, kuid madalamad rajad ei ole mitte midagi hullu.

Kas kellegil on värskemat infot Veneetsia ühistranspordi kohta. Leidsin info et üksikpilet maksab 7,50 ja seda 75 minutiks. (http://www.veneziaunica.it/en/e-commerce/services) Kui minna neljakesi siis on mõistlik parkida päris ligidale. Soodsam tuleb maksta 20-30 eur parkimise eest kui inimese eest 15 euri edasi tagasi. Kas keegi teab suvistest busside hindadest - kas see 7,50 on õige summa? Või olen midagi valesti aru saanud?

Tänud kõigile. Piletid ostetud ja tundub tõepoolest, et lähevad järjest kallimaks. 4 piletit saime veel 511-ga ja 4 olid juba 20 eur/tükk kallimad. Järgmine aasta olen targem ja võtan piletid kohe siis, kui plaanid paigas.

Kas kellegil Sygic -uga. Installisin sisse kõik teekonnale jäävad kaardid ja olen enne reisitutvumise eesmärgil üritanud nende abil Tallinnas liigelda. Kaardid ja teekond on suhteliselt ok. Aga kahjuks ei ole suutnud käima saada hääljuhtimist. Kirjade järgi on isegi eesti keel olemas aga mida ei ole see on hääl. Kas kellegil on kogemust et kas see ongi nii et hääljuhendamine on kehvakene või on see nii ainult Tallinnas. (Ei ole hetkel saanud aega väljaspoole linna minna) Või on minul kuskil mõni linnuke tegemata? Lisan igaks juhuks ka veel juurde et mul Premium aeg on läbi. Võibolla on asi selles, kuigi ma ei loe seda kuskilt välja et hääljuhtimine oleks ainult premium osaga.