trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Ja veel üks asi, nn Hispaania mandriosas on alati politseist saadetud paberid sulle endale ja siis ise saadad kindlustusele edasi. Kas sa nendele oma maili jätsid?

Selle viivituse põhjus võib olla see, et kohus peab otsustama. Endal tööga seoses on olnud nii, et vargustega seoses saadetakse paari nädalaga paberid, aga avariiga on läinud paarist kuust kuni aastani. Prantsusmaal näiteks läks ühel juhul 6 aastat. Hispaaniat ei tasuks eriti ühesugusena vaadata ka.

Oskab keegi öelda, kas praegu autoga ka üle piiri lastakse, mõlemat pidi. (Poola/Ukraina)

Lennukiga Trat'i ei soovita, aega väga ei võida, võrreldes minibussiga (lennukile minek, maha tulek, pagas, minibussile, praam ). Mõned aastad tagasi läksime lennukiga, tagasi tulime minivaniga. Minivan esiteks mugavam, vähem asjadega ringi sebimist ja see teeb vahepeal tanklas/söögikohas peatuse ka, saab jalga sirutada.

Haaletajaga nõus, üks vähestest riikidest, kus euril ja dollaril tehakse vahet nii, et on aru saada. Poes maksmisel üks päev võetakse eure/dollareid vastu, teine päev mitte, müüja, kes vastu ei võtnud seletas seda nii, et inflatsioonile mõjub see halvasti ja seda ei tohi teha karistused väga suured, teine müüja samas poes, päev varem võttis vastu ja kursi pakkus xe järgi, küsides, kas olen nõus. Automaadist mina 10 päeva jooksul raha kätte ei saanudki, MC ega maestroga.

Selline sõnum tuli Wroclawis:Alert RCB. Warning! Very strong winds and storms expected during the day and at night (01/07). Do not seek shelter under trees. Where possible, stay indoors.

2017 sõitsime 8 rolleriga, tihti ka üksteisest eraldi, erinevates kohtades ja keegi pole lubade vastu huvi tundnud, rahvusvahelised kaaned olid ainult ühel. Aga, kui A kat olemas, siis tee need kaaned ära, kui midagi juhtub, siis vähemalt kindlustus kehtib. Sa ei pea ise eksima, päris palju oli näha selliseid just 18 saanud ässasid, kes otse baarist sarve hüppasid ja kiirusega tagasi ei hoidnud

Muode Da nangis käib kõva randade täis ehitamine (hotellide). Veebruari alguses väga puhast rannajoont tee pealt ei näinud, igalpool olid aiad ees ja ehitus käis, aga nagu kohalik ütles, et da nang on vietnami tulevane turismi meka, nagu goa indias, ei oska ise öelda, ei ole indias käinud, aga tagasi da nang ei kutsu, vb eredaim het oli korv paadiga sõit, muud midagi

mine booki nokair.com pilet, saad bussi, laeva, lennu kõik ühele piletile, ei ole sul pärast mingit jama, kui midagi hilineb

Väga hea lugemine, see eelarve lisamine oli väga hea, aitäh!

Panen siis tulemuse ka kirja. Agodast tuli 21. kiri, et teie kaardilt ei õnnestunud raha võtta, lõpus oli otsemakse link, panin siis kaardi andmed sisse, tegin makse, näitas, et makse õnnestus, aga raha maha ei läinud ja kinnitust ka ei tulnud. Tundus nii, et hiljem maksjad olid nende jaoks varuvariandid, kui kohe maksjatest majutust täis ei saa. Igatahes hoidsin 22.-23. veel silma peal, et kas mõni tuba vabaneb (7 tuba oli bronnitud), mitte kui midagi. Igatahes ilma me jäime.

Telefoniga (teiste aparaatidega ei ole veel proovinud), kui avad teema ja näpuga sirgjooneliselt alla/üles ei liiguta, jookseb pilt vasaku ääre taha peitu

"Veel soovitan Jet Airwaysiga lennates pagasit mitte ära anda.Olin siin saarel 2 nädalat ilma kohvrita"

Kas see ei ole mitte lennujaama töötajate otsustada, et su asjad jõuaksid lennukile või mitte?

Arvasin, et see lisa autoriseerimine tuli selle ELi üldise panga turva kaitse paketiga kaasa (topelt autoriseerimised,ülekande suurused jms), aga tuleb välja, et see on hoopis kaupmehe oma valik. Leidsin ühe panga lehelt sellise teksti:

„Turvalised e-ostud” on rahvusvaheliste kaardiorganisatsioonide loodud lahendus, mis muudab internetist ostmise tänu kaardi valdaja lisatuvastamisele senisest turvalisemaks. Nii väheneb internetis kaardipettuste võimalus. Isegi kui keegi Teie pangakaardi andmed kopeerib, ei ole tal ainult selle info põhjal võimalik programmiga liitunud internetipoes ostude eest maksta. Programmiga „Turvalised e-ostud” (inglise keeles 3D Secure) liidame automaatselt kõik Teie MasterCardi ja Visa pangakaardid, millega veebipoes maksta saab. Programmi kasutamine on tasuta ja tähendab Teile internetipoes maksmisel vaid ühte lisatuvastust. Veebipoes, mis on selle turvasüsteemiga liitunud, kuvatakse logo(d) kirjaga „MasterCard SecureCode” ja/või „Verified by Visa”. Praeguseks on süsteemiga ühinenud kõik Eesti internetikauplused.

Tänud vastamast. Otse ostes tahtis küll autoriseerimist ja tundus veits kahtlane, et nendele tehakse ELˇi seaduste suhtes erandeid.

Bronnisin tasuta tühistamisega majutuse Agodast, maksmine 21. jaanuaril, kohe ei lase ära maksta. Nüüd selline asi, et ise arvatavasti 21. netti ei pääse ja krediitkaardi ostuga tahab ju läbi panga autoriseerimist. Kuidas see asi toimib? (Enne ei ole tasuta tühistamisega võtnud, sellepärast ei tea)

ColorNote, ei ole küll nii pikalt kirjutanud, aga mingit limiiti küll ei näita

isaac´i juttu lugedes, siis kas põhimõte on oma pangale mitte seda 2.5% anda? Kui vaatan praegu vahetuskurssi, siis MoneyGramil on 35.95, MasterCard 36.42 ja superrich (sula vahetus) 100-500€ 37.55

Kas aadressi sisestasid ikka sama, mis kaardiga seotud on. Ise jamasin suvel gotogate lehega tükk aega, lõpuks tuli välja, et segas aadressi täpne kirjapilt (tühikud, kriipsud-kraapsud).

Tagasi tuleme Samuilt. 9-13 Phangnanil ja 13-21 Samuil. Tagasi tulles ei tohiks mingeid probleeme tulla.

Probleem oli tegelikult algselt see, et lennult bussile jõuaks. Aasiale tuntud siselendude täpsuse pärast, ei ei julgenud väikesed vahesid lennule ja bussile jätta, aga nüüd kõik ühel piletil ja rohkem Noki probleem kuidas saarele saame. Eraldi oleks kallim tulnud ja Noki ajad olid saarele sõitudega kombineerides kõige kiiremad ja sobivamad, ei olnud mõtet one-way piletit võtta. Oleks kuskile mujale minek, siis vaataks jah one-way pileteid, aga nende laevadega kombineerides, ei ole vaja asju endale keerulisemaks ajada. Aga tänud kohvritele tähelepanu viimise eest, ei ole selle peale tulnud, et võivad seal maha tõsta.

Võtsin Noki lehe pealt (lend+buss+laev 3471THB ) piletid Bangkok-Samui-Bangkok ja Lomprayah lehelt 600THB Samui-Phagnan-Samui piletid . 09.15 Bangkokist- 13.30 Samuil ja sealt sama laevaga pool tundi sõitu Phagnanile, ehk siis kokku 4h 45min.

Kohapeal loomulikult, palju parem kurss, välja arvatud lennujaam. Tais lennujaamast või Eestist vaheta ainult niipalju, kui lennujaamast lahkumiseks vaja läheb.