Creative

Rändur, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

14 meeldimist
5 postitust
55 kommentaari
 

14 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Monikah - mina  just vaatasin et kas minna lennukiga või praamiga. Lennukiga oleks 70eur kaks inimest, aga praamiga üks ots koos autoga kaks inimest 84 EUR. Sõiduaeg 1, 20. Ei ütleks et kallis. Vaatan siis just jaanuari jaoks.

Ise pean plaani jaanuaris 2 nädalaks minna ja vaatasin pileteid üle Londoni, mis on hea hinnaga saada. Hea uudis see et kui on ööbimisega Londonis et ei pea kuskil isolatsioonis istuma. Eesti tagasi tulles ju saab teha testi, siis ei pea peale testi tulemusi (kui on negatiivne) isolatsioonis olema.

just kontrollisin üle ning saan öelda, et kodulehel on odavam kui bookingus. Ehk et tundub, siis et meid niimoodi ei piirata.

siis vabandan, minu jaoks tundub kummaline, et isegi öeldakse sellist asja, et ei tohi teha soodsamat hinda kui booking. Hea teada, et meie ettevõttel on siis normaalne leping normaalsetel tingimustel, kus ei ole "keelan, käsen, poon ja lasen" poliitikat. Aga kindlasti sõltub ka kliendist, mingitele nõudmistele näiteks mina ka ei allu ja ei paku isegi mingit soodustus kuigi võiks. Aga kui ikka klient on tõesti tore ja mõistlik ise ka, siis on kõik asjad lahendatavad ja ka upgrade saab vajadusel täiesti ilma lisatasuta. Aga noh, eks see sõltubki ettevõtte poliitikast, et millisena ta ennast soovib näidata.

@mondrai, kes sulle küll nii rumalat juttu ajanud on? Pealegi, administraator on lihtsalt eesliinil, kes ei otsusta, mis hinda ta pakkuda saab vaid lähtub ette antud hinnakirjast. Töötades ise ka majutusasutuses, siis saan küll kindlalt väita, et enamasti on otse broneerides meil odavam kui bookingu kaudu( ja vahendustasu pole 15 %). Kellel on bookingu genius programm, neil on võimalus saada omakorda soodustusi, mida administraator ise teha ei saa. Näiteks on toa hind 60 eurot otse, aga bookingu geniusega võimalik saada näiteks 56 euroga aga tava kasutajal 70 eurot hind.

Pärnus on jah delfi andmetel üks põhja itaaliast tulnud isik koroona kahtlusega. Samast seltskonnast teine liige pidavat kusagil mujal haiglas olema. 

Isiklikult kahtlen, et tegu koroonaga kuna nad alles olid reisilt tulnud ja juba nädala alguses tundis kehvasti. Aga no eks näha ole.

Tõesti üle pika aja jälle väga mõnus lugemine. Aitäh.

Külly102 no meie neli jäime väga rahule. Eks veidi siit sealt kulunud aga üldmulje super ja asukoha ning olustiku mõttes ideaalseim.

Ole hea Külly ja võta otsi facebookis leht nimega Gambia elamusreisid. See on Piia enda leht ja saad selle kaudu temaga ühendust :)

Kirjutan siia ka, et meie olime Senegambia beach hotellis.

Külly102 vaata facebookis Gambia elamusreisid lehte. Kirjuta sinna :)

Hetkel tõesti Tui kaudu olematu hinnaga piletid saada. Ise ostsin veidi "kallimad" nädal enne lendu ja sain 2 inimese otselennud edasi tagasi 190ga. Käisin nädal tagasi. Autorent koos täis kindlustusega maksis ca 120 eurot ning elamise võtsin vaid esimesek kaheks ööks ette. Edasi vaatasin vastavalt tujule kuhu saare osasse liikusime. Kütus pealinnas veidi kallim 1,1 midagi ning mujal sujuvalt 1 ringis. Nädalasele ringi reisimisele läks kütti umbes 60euro eest, aga siis sai ka saarele kolm tiiru peale tehtud ning risti rästi läbi käidud. Ainuke mure on parkimise leidmisega, aga isegi teidel käies läks õnneks ja saime kohe väga hea koha kuid oli ka neid kes lootusetult ringi tiirutasid seal ja vaba kohta otsisid. Toit poes väga odav, söögikohad ka täiesti ok hinnaga eriti kui veidi turismipiirkonnast eemale jalutada. Ainukese asjana võtsin n-ö makstud tripi merele. Muud asjad vaatasime vastavalt tujule ja ise sõites.

Käisime märts-aprill Gambia ja Senegal. Malaaria tablette ei söönud. Ostsime kohalikku putukatõrje vahendit.  Vajalik oli kollapalaviku vaktsiin ja see kollane vaktsineerimise pass siis kaasa, ka Senegali minnes. Senegali piiril tehakse mingi pilt ja vist võeti sõrmejäljed ka kui ei eksi. Küsitakse vahel et mis ametimehed oled. Soovituslik ei ole öelda et oled fotograaf/ajakirjanik või mingi sõjaväe tegelane. Aega läks umbes kuni pool tundi sest siis oli järjekord. Gambias maandudes läks lennujaamas aega ikka paar tundi. Seal töö kuidagi ei edenenud. Vaata FB Gambia elamusreisid (Piia on see naine kes seda lehte haldab ning ka hetkel on seal) Oskab sulle ma usun peaaegu et kõigest rääkida.

Nii, enam vähem hakkab mõte selgemaks saama. Plaan oleks siis kas kohe peale maandumist või siis järgmisel hommikul hüpata bussile ning minna Jeruusalemma. Esialgu mõtlesin, et vuraks Tel Avivi ja hakkaks sealt allapoole tulema- Jeruusalemm- surnumeri ja siis tagasi Eilat, aga arvestades, et meil aega vaid nädal, siis tundub jälle liigse jooksmisena. Autot ei rendi vaid liigume bussiga. Ehk siis mõned päevad oleks Jeruusalemmas ja liiguks sealt korra mere äärde ning siis tagasi Eilatisse. Kui reaalne on oht saada jaanuari keskpaigas Jeruusalemmas lund? Mõtlen just, et millised riided reaalselt vaja kaasa võtta, sest meil mõlemal 10kg käsipagas et siis ei pakiks üle ja mõtleks ainult vajalike asjade peale. Kes reaalselt jaanuaris olnud võib infot anda. Jeruusalemma mineku siis plaaningi vastavalt ilmaoludele kui päev läheneb et saab nihutada vajadusel ja ei booki ühtegi hotelli ette vaid võtame ainult ühe öö. Kuna madalhooaeg, siis ei tundu, et peaks öömajata jääma. 

Kui on tegu pakettreisiga, siis pole viisat vaja. Tegu on ju tšarter lennuga.

Tekkis lisaküsimusi. Kas Iisraelis ilma krediitkaartita autorent on võimatu? Ootan soovitusi kui on võimalik. Või oskab keegi soovitada mismoodi saada Ramoni lennujaamast Jeruusalemma. Lend maandub umbes kella 11 ajal. 

Seetõttu ma esialgu ei kiirustaks ise nende teenuseid kasutama. Kuna Gambiasse kasutati ka TC lennukeid, siis eks näis kas ja kuidas nad edaspidi tegutsevad.

Õnneks jäin hiljaks ostuga. Plaan oli nüüd oktoobris võtta kevadeks Gambiasse minek. Tuleb leida muu võimalus siis läbi Londoni ehk lennata. 

Mul hetkel broneeritud kaks hotelli. Hommiku-ja õhtusöögiga on Isrotel Yam Suf Hotel ning ainult hommikusöögiga on Orchid Eilat Hotel kuhu oli juba selle aasta jaanuaris plaan minna, aga siis tuli hoopis Gambiasse reis ning see jäi ära. Briksu välja pakutud hotell on meie sealoleku ajal välja müüdud hetkeseisuga bookingu info kohaselt. Sinna delfiinide randa kindlasti mitte ei lähe raha eest loomade vangistust toetama, olen varasemalt kanaaridel ja hurghadas käies näinud neid küll vabas looduses ja sellist asja ei soosi nagu see on Eilatis. Mingil hetkel mõtlesin ka, et ei võtagi ainult ühte hotelli vaid näiteks läheks alguses Jeruusalemma ja siis Eilatisse, aga samas sel korral reis vaid nädalane ning tunnen, et tahaks lihtsalt lõõgastuda ilma pideva ringi sebimisega. Küll siis leiab linna lähedal ka kohti kus päeval käia kui tuju tuleb. Anaakel, mis hindadega punane kanjon on?Kas import alkoholi(veini jms) saab vabalt poest osta või kuidas sellega on ning mis on hinnad umbes? Just mõtlengi vein, õlu, viski vms. 

Jah, meie tegime ka kollapalaviku vaktsiini. Seda tehakse reisimeditsiini arsti vastuvõtul. Rohkem ei teinud midagi ning malaaria tablette ei võtnud me ka kuna oli tegu kuiva perioodiga.

Kuidas väljas toidukohtades hinnad on? Kui nädal aega väljas süüa, kas jääb vaeseks?

Täna just broneerisin piletid wizz airi kaudu eilatisse, ehk et pole kuhugi kadunud. Hind edasi tagasi oli 35 eurot.

Kas hotelli nime võib küsida, kuhu minek on? Huvi pärast vaataks nö hinnaklassi. Ja ootan ka edasist infot asjade sujumise suhtes. Eeldan ka, et tegemist on reisikorraldaja poolse vea ja eksimusega ning nemad peaksid vastutuse võtma.

Meie minemas 26.märts. Lennukis ehk trehvate teistega. Eestlasi vist ikka käib juba omajagu seal.