Creative

Reisisell, liitus Tripiga 4 aastat tagasi. Tahab minna:
12 meeldimist
5 postitust / 37 kommentaari
14 (2.2%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Mul hetkel broneeritud kaks hotelli. Hommiku-ja õhtusöögiga on Isrotel Yam Suf Hotel ning ainult hommikusöögiga on Orchid Eilat Hotel kuhu oli juba selle aasta jaanuaris plaan minna, aga siis tuli hoopis Gambiasse reis ning see jäi ära. Briksu välja pakutud hotell on meie sealoleku ajal välja müüdud hetkeseisuga bookingu info kohaselt. 


Sinna delfiinide randa kindlasti mitte ei lähe raha eest loomade vangistust toetama, olen varasemalt kanaaridel ja hurghadas käies näinud neid küll vabas looduses ja sellist asja ei soosi nagu see on Eilatis. 

Mingil hetkel mõtlesin ka, et ei võtagi ainult ühte hotelli vaid näiteks läheks alguses Jeruusalemma ja siis Eilatisse, aga samas sel korral reis vaid nädalane ning tunnen, et tahaks lihtsalt lõõgastuda ilma pideva ringi sebimisega. Küll siis leiab linna lähedal ka kohti kus päeval käia kui tuju tuleb. 
Anaakel, mis hindadega punane kanjon on?
Kas import alkoholi(veini jms) saab vabalt poest osta või kuidas sellega on ning mis on hinnad umbes? Just mõtlengi vein, õlu, viski vms. 

Jah, meie tegime ka kollapalaviku vaktsiini. Seda tehakse reisimeditsiini arsti vastuvõtul. Rohkem ei teinud midagi ning malaaria tablette ei võtnud me ka kuna oli tegu kuiva perioodiga.

Kuidas väljas toidukohtades hinnad on? Kui nädal aega väljas süüa, kas jääb vaeseks?

Täna just broneerisin piletid wizz airi kaudu eilatisse, ehk et pole kuhugi kadunud. Hind edasi tagasi oli 35 eurot.

Kas hotelli nime võib küsida, kuhu minek on? Huvi pärast vaataks nö hinnaklassi. Ja ootan ka edasist infot asjade sujumise suhtes. Eeldan ka, et tegemist on reisikorraldaja poolse vea ja eksimusega ning nemad peaksid vastutuse võtma.

Meie minemas 26.märts. 

Lennukis ehk trehvate teistega. Eestlasi vist ikka käib juba omajagu seal.

Meil on seal teadaolevalt esimeste eestlastena tulemas pulma tseremoonia. Eks näis kuidas kõik sujub. Ootusärevus on suur.

Kollapalaviku vaktsiini soovitan küll kõigil ära teha sest on gambias surnud ka turiste kollapalaviku kätte. See pole raha kokkuhoiu koht minu arvates (seda enam, et ma tavaliselt ei ole igasuguste vaktsiinide poolt kuid mõningaid lihtsalt on vaja) 

Ehk siis 800 dalasi 4kesi Kamas Toursiga peaks olema igati ok või kuidas nende transport on? 

Mis hinnaga oleks ok saada kalastustripp, see krokodillide külastus(kas sissepääs on eraldi juurde või sisaldub hinnas). Kas ahve vaatama minekus on kavalam lihtsalt minna ja sissepääsu eest maksta ilma mingi kiidita? Kas see 5in1 tripp õigustab ennast ning mis on ok hind? 

Mind huvitab, palju on mõistlik maksta lennujaamast Senegambia hotelli saamiseks? Kuna tjäre tahtis saada 4 inimese eest 80+ eurot, siis ilmselt võtame takso. Aga kuidas takso hinnad on, et üle ei maksa?

arden25, minule öeldi, et Gambia nõuab ise sinna minnes kollapalaviku tegemist(seal resideeruv eestlane seda ütles), igatahes selle teeme ära, siis pole kuskil probleeme ja saab kenasti ka Senegali minna. Kas kaasa võttes tax freest alkoholi ostes keegi kontrollib reaalselt mitu pudelit mul on? Olen aru saanud, et kedagi ei huvita see. 

Aitäh freewalker :)

Kas sa oskaksid ka rääkida toitudest ja alkoholist? Kuidas kaasa võetav kogus on ja kas kangemat importalkoholi ka saab kohapealt osta või pigem mitte? 

freewalker igasugu kontaktid on teretulnud. Meil broneeritud Senegambia beach hotell ja olen aru saanud, et see on täiesti okei koht hinna/kvaliteedi suhtes. Sain ka ühe pidevalt seal paikneva Eesti naisega kontakti ning pakkus võimalust meile ümbrust näidata. Lastele viime kindlasti kingitusi kaasa ja riisi ostmise kohapealt oleme ka teadlikud. Võimalusel soovitati isegi kits osta perele, aga ma ei kujuta ette mis ta maksab. Vaktsiinidest peale kollapalaviku peaks midagi veel tegema või pole väga vajalik? Difteeria/teetanus ja hepatiiti mõtlen. Kuigi vist sääskede aeg väga pole, siis sain aru, et malaaria oht on aastaringselt. Ehk et kas peaks malaaria tablette võtma või sel ajal pole nii vajalik? 

No see 100-1500 nädalase reisi peale ühele inimesele tundub ikka liiga ulmeline.  Võrdlen varasemaid kulutusi hiljutistel reisidel, siis kahepeale kokku 1000 peaks olema vist rohkem kui küll. Aitäh Teet1 ja freewalker info eest. 


Natuke eespool räägiti pistikute adapteritest. Kas seal igal pool siis inglise omad? Peaks vahe adapter kaasas olema?

Kust teie Senegali tripi võtsite? 

Meil broneeritud 26.märts minek neljakesi. Ja siiani üritan leida reaalseid hindasid, mida seal käinud inimesed on maksnud erinevate trippide eest? Senegali safari, Gambia jõe tripp jms? Palju mõistlik on rahalist kulu nädalas arvestada inimese kohta?

Tõstan teemat. Meil mehega arvatavasti 26.märts plaan minna kui kellegil veel minek siis tore oleks kampa võtta :)

Tänud jagamast, tõesti väga hea video ning paneb paljuski mõtlema.

Kas teie kes te Tjäre kaudu käinud võtsite otse Soomest või reisieksperdist?  Just seetõttu uurin, et kuna on huvi minna siis reisieksperdiga saab tasuda reisi eest osadena, mis on nagu sobilikum. Olen võrrelnud ka otse Tjäre hifu ning mingit erilist vahet nagu pole. Tjärel on suurem hotelli valik. Teine küsimus, et kui oluline on võtta majutus koos mingi söögiga(olgu siis h/s või õ/s või all in. Et kui on söökideta, siis mis summa umbes läheb toidu peale, arvestades, et ei söö iga päev 3 korda päevas mitmekäigulisi eineid. 

Soovitan ka minna päevaks ookeanile vaalu ja delfiine vaatama(nende nägemine pole küll 100% kindel alati). Meie käisime ning see oli üks reisi tipphetki. Peale seda enam pole nõus ühtegi delfinaariumisse minema.

Meil ka messipakkumisega võetud sinna minek ning Eesti keelset tagasisidet pole kuskilt leidnud. Aga teades, et me ei istu 24/7 hotellis, siis usun et hinna osavuse tõttu pole väga mõtet isegi nuriseda. Ei ole ka niiväga pretensioonikas reisija. Kuna sul minek on?

Igatahes soovitan võtta auto, sest siis oled oma aja peremees. Teed on suurepärased ning liiklus täiesti normaalne.

Olime just seltskonnaga Jaanuari lõpus Hurghadas ning varasemalt käidud Sharmis. Võrdlusmoment on ikka päris kontrastne. Peate endale selgeks tegema, mida antud reisilt oodata soovite. Sharm on kordades puhtam kui Hurghada. Kui aga on soov saada vahetu kogemus kohalike elu-oluga, siis soovitan Hurghadat. Kärarikkad on mõlemas kohas. Snorgeldama/sukelduma siiski soovitan Sharmis minna, seal on reaalselt "kukud akvaariumisse" tunne.

Tänud alar. Seda teemat veel ei ole lugenud. Ise kaldun ka arvama, et midagi keerulist ei ole ning suu on peas, et kasvõi kuskilt küsida kui kahtlen.

Ei hakka uut teemat tegema. Kuna lähme mehega täiesti esmakordselt Türki, siis avastasin nüüd kahele edasi tagasi lennupiletid Antalyast Istanbuli ca 46 eurot ja plaanis oleks veeta päev Istanbulis. Siit ka küsimus, et kui keeruline on ühistranspordiga ise ennast vanalinna toimetada kui varem pole seal käinud ja Türgist suurt rohkem ei tea kui need teemad, mida siit olen läbi lapanud.