emma11

Rändur, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

8 meeldimist
3 postitust
20 kommentaari
 

2 külastatud kontinenti

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

6 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Hei, Bella Käisin 2017 märtsis läbi Kauai, Oahu, Maui ja Big Islandi. Kui rohkem infot tahad, võin jagada. :)

Tere, Gaspar! Me oleme samadel kuupäevadel ja vist samadel lendudel ka lausa :) Küll teeme me teistsuguse tripi, oles esialgu ida pool Phanganil, Tao ning sealt liikudes teisele poole, Lanta, Khao lak jne. 

Mina + 3 inimest oleme sisuliselt terve märtsikuu :)

Meie läheme märtsis neljakesi Hawaiile, ilmselt ka Oahule. Maandume Mauil :)

Meie läheme märtsis neljakesi Hawaiile, ilmselt ka Oahule. Maandume Mauil :)

Olen külastanud Leccet juba mitmeid kordi ning julgen soovitada seda igati - haara üks külm valge vein ning eksi neis lõputuna näivates kitsastes vanalinna tänavates ära - välja jõuad sa nagunii :)

Ja Bari on vaid 1,5h rongisõidu tee kaugusel Leccest, mis pole üldse ületamatu sõit, soovitan külastada mõlemat.

Olime eelmine aasta 24.11-10.12 ja ilm võib tõesti pöörduda mõne minutiga ning ennustada on raske, samas saime kindlasti ülekaalukalt rohkem päikest, kui vihma. Samas sellist pilve vine oli küll praktiliselt koguaeg.

Sõltub ka kus regioonis paiknete, keskmaal mägedes on iseenesestmõistetavalt jahedam ja pilves, kui all lõunas.

Tänavatoit on soodne, alkohol kallis (vein nt ca 10 euro kanti). Sissepääsutasud turistidele võrdlemisi kõrged, ära unusta tänaval tingida :)

Märt, ma arvan, et Colombo-Hikkaduwa vahe võib olla ca 150 kohalikku rongiga, buss enam vähem sama, kuid rongiga kiirem.

Tera, üldiselt ei ole rongipiletitega mingit probleemi. Mõnes jaamas saab pileteid osta 20 minutit enne sõitu, mõnel saab etteosta ning mõnel mitte - otsesest loogikast ma ei saanudki aru.

Aga kohti jagub alati, küll ja veel. :)

Tere,

Jõudsime just pea 3 nädalaselt Sri Lanka ringreisilt tagasi. Selle aja jooksul kasutasime igat võimalikku transpordivahendit - busse, ronge, tuk-tuke, autosid, rollereid ja jalgrattaid. Ütlen ausalt, ebameeldiv oli liiklus vaid Colombos ja mõnel kohal Nuwara Eliyasse sõites, muus osas saab omal käel liiklemisega hakkama, ent.. google maps ei suuna alati õigesse kohta, üsna ebahariliku liikluskorralduse tõttu võtab väikeste vahemaade läbimine niigi pikka aega, seega ise liikudes tuleks lisapäevadega arvestada. 100 km läbib halvemal päeval pea 6h!

Kui Sinu 325€ on öömajad jm sees, siis tegelikult see ongi praegune reaalne hind. Ainuüksi 5 ööd korralikes hotellides maksab ca 180€€+kütus vähemalt 100€, siis mille eest see juht elama peaks? :)

Üldiselt aga ole julge ja proovi omal käel liiklemist, sest turvalises autos istudes ei saa pooltegi seda kätte, mida busside-rongidega!

Just. Me tegime igaks juhuks enne ära, et vältida koha peal mingisuguseid arusaamatusest tingitud viivitusi või muid ootamatusi.

Tehke enne ära. :)

Meil on lend 24 novembril Sri Lankale Qatar Airwaysiga, ostetud gotogatest, TLN-STOCKHOLM, STOCKHOLM-DOHA, DOHA-COLOMBO, esimene pidi olema EA'ga. Alguses küll väntsutati infoliinidelt, aga täna asendati EA lennud Adria lendudega, mille ajad on peaaegu identsed.

Pidage vastu, helistage ja ärge lubage neil lihtsalt ootele panna.

Sri Lankale on tarvis taodelda ETA't, need on erinevate tingimustega, seega loe hoolikalt.

Janza, kirjutasin sulle, oleme vähemalt 1,5 nädalat teiega samal ajal seal. :)

Meie ostsime otse Qatar airways leheküljelt, 489€ 15 ööd.

Kiidetakse Unawatuna randa, kuid tundub, et see on turistidest alati üleujutatud.

Piret, kuidas teil ilm oli?

Kuidas see ilm võib nov lõpp-detsembri algus olla? Olen aru saanud, et tasuks pigem lõunas püsida, põhjas on suurem oht vihmale.

Ilmselt peamegi täpsemalt uurima.

Horton Plains tundub uskumatult ilus ja väärt ettevõtmine, ala suuruse poole pealt on see 8-9 kilomeetrist ikka tunduvalt suurem?

Andresk - ilmselt suurim mure on selles, et saabume öösel kl 2 ning sellisel kellaajal ei liigu ükski muu asi, kui takso ilmselt. Mis takso tasu Negombosse minna võiks? KIndlasti tasub taksojuhi esialgset hinda soodsamaks kaubelda.

Mu teine küsimus oligi autojuhtide kohta. Kuigi meil on kogemus vasakul pool sõitmisega, ei usu me aga oma võimetesse sellises liikluspöörises, nagu seal on. Siit foorumitest on palju läbikäinud autojuhtide nimesid, soovitusi, hinnaklasse ja muud, ent paistab, et enamik andmetest on aegunud. Seega, kes lähiajal autojuht/giidi kasutanud seal on? Kuidas leida kedagi, kes ka väärt elamuse pakuks? :)

Kuigi aega on veel 7 kuud, olen mõtetes juba seal ja tahaks elamuse võimalikult mäletamisväärseks teha. :)

On. Ja mõned mu reisid on tõestanud ühtepidi üht ja teistpidi teist, iga riigi isepära. :)

Asukohad võiks välja vaadata, kuid kas ka broneerida kohe?