ATM'idega tuleb ettevaatlik olla. Hea oleks Google reviewdest vaadata, kas on normaalne automaat. Paljud ATM'id on kahjuks kahtlased: nt. kopeerivad sinu kaardiinfot (pärast palju suuremad summad kadunud).
Kaardiga maksmise kohapealt: Neis kohtades, mis on rohkem turistidele mõeldud, saab üldjuhul kaardiga maksta, aga tihti peale on mingi protsent nn teenustasu (tihti 2%).
Minu kogemuse kohaselt võiks suurem osa raha olla siiski eurodes, mille kohapeal vahetad ümber ruupiateks. Lennujaamas on kõige kehvem kurss, nii et hädapärase summa (ala taksojuhile maksmiseks vms) saab seal vahetada ja pärast mujal rohkem.
• 2021. aastal viisid reisid Hispaaniasse (Malaga, Marbella, Granada ja Ronda), kahel korral Stockholmi ja Itaaliasse (Rooma, Cinque Terre, Firenze, Siena). Kõige meeldejäävam sihtkoht oli Siena.
• 2022. aastaks reisiplaane veel ei ole, kuid eks nad ilmselt tekivad. Sooviksin eelkõige reisida Aasia-Okeaania piirkonda. Kõik oleneb muidugi sellest, kuidas riigid oma piiranguid vähendavad või lisavad. Hetkel sooviksin reisida eelkõige Lõuna-Koreasse ja võib-olla jälle ka Taisse.
• Igasugune sooduspakkumine on teretulnud reiside kohapealt.
Jõudsime käia Singapuris, Filipiinidel ja Leedus. Olgugi et olen Singapuris varemgi käinud, oli see ikkagi kõige meeldejäävam sihtkoht.
Reisiplaanid on tehtud, kas nad ka jõustuvad, on iseküsimus. Hetkel pole julgenud veel pileteid osta, kuid soov on aprillis Lõuna-Koread ja Jaapanit külastada.
Piletite soodukaid ootan igalepoole.
Sri Lankale lendasin Turkish Airlines'iga ja oli igati meeldiv probleemidevaba lend. Viimati lendasin Aeroflotiga veebruaris Taisse ning probleemid olid nii sinnalennul kui ka tagasilennul. Klienditeenindus neil ka eriti vastutulelik ja sõbralik ei olnud. Ehk siis Aerofloti mina ei soovitaks lennufirmana.
Eelmise aasta märtsis lendasime Singapurist Balile Jetstar Asiaga, mille leidsime Momondo kaudu. Ostsime küll ainult ühe otsa pileti, mis on 65, 5 eurot nägu, aga me ostsime selle kaks päeva enne lennu väljumist, nii et arvatavasti saab ka odavamalt, kui varem ette ära osta. :) Aga lennuga jäime rahule, mingeid hilinemisi või ebameeldivusi ei olnud. Meil oli käsipagas, aga keegi minu mäletamist mööda seda ei kaalunud.
Kui enne Aasias käinud ei ole, siis soovitaks esimeseks korraks Taid, kuna võrreldes Baliga on rannad Tais kordi puhtamad. Rahulikematest kohtadest soovitaksin Koh Changi, Koh Lantat ja Koh Lipet. Šopata seal ilmselt eriti ei õnnestu, kuna ostukeskusi ega suuremaid turge seal väga ei ole. Šoppamiseks sobib Bangkok, nt. Siam Paragon või kui soovida luksusbrände, siis Central Embassy. Hea oleks nt. paar esimest või viimast päeva seal veeta, kui lend on Tln-Bangkok-Tln.Kui soovida kogu aeg, et linn või mingi suurem keskus oleks lähedal, oleks valikuks ilmselt Phuket, kust saab paaripäevaseid reise lähedalasuvatele saartele teha, nt. juba eelmainitud Koh Lipe ja Koh Lanta. Phuket kui puhkuse saar ei ole minu arvates mitte midagi erilist ning mina sinna tagasi enam ei läheks, pigem panustakski nendele väiksematele saartele.Minu meelest Bali rannapuhkuseks väga ei sobi, kuna rannad prügised ja põhikuurort Kuta kubiseb tüütutest purjus austraalia turistidest. Kui valida Bali, siis pigem soovitaks rahulikuks puhkuseks rentida mõnusa basseiniga villa saare keskeosas nn. džunglis või riisipõldude keskel ja võtta juhiga auto ning teha trippe mööda saart. Kui pidutseda ei meeldi, aga randa ikka tahaks, siis läheksin Balil olles rannapuhkust otsima hoopis Nusa Penidale või Gili Menole. Paljude kiidetud Gili Air oli minu jaoks liiga väike ja turiste puupüsti täis. Gili Meno seevastu on rahulik ning rannad on seal ilusamad ning kogu saar kordi puhtam kui Gili Airil. Logistilise poole pealt on Tai ja Bali mõlemad minu kogemuste kohaselt heal tasemel. Kui lubatakse järgi tulla kell 10, siis ka tullakse. Filipiinidel kahjuks veel käinud ei ole, seega ei oska selle kohta kommenteerida, kui siis ainult nii palju, et ilmselt kahest nädalast jääb seal väheks.Hommikusöögi kohapealt mainiks seda, et mulle isiklikult meeldib süüa hotellis hommikust, kuna mul hommikul kõht alati väga tühi ja ilma toiduta olen ma väga kuri. :D Samas, kui tean, et hotelli läheduses on mõni hea söögikoht, siis läheks ma hoopis sinna, aga otsima mingit söögikohta ekstra hakata ma ei viitsi. Tais on toit üldse väga maitsev ja odav, nii et poodi ei ole vaja minnagi. Mõnusad on ööturud, kust saab palju headparemat osta.Indoneesia köök mulle endale isiklikult väga ei maitse, kuid Balili on nii kohalik kui ka läänelik söök samuti väga odav (nt. Clear Cafe Ubudis oli mu üks suuri lemmikuid).Ilmast rääkides on kõige parem Taisse minna detsembrist kuni märtslini, Balile maist kuni septembrini (detsembris väga ei läheks, mu õde käis ja seal kogu aeg sadas ning oli pilves), Filipiinidele novembrist kuni aprillini.Siiamaani olen hotelle bookinud ainult booking.com'ist ning mul ei ole sellele ühtegi etteheidet.