Hatifnatt

Reisisell, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
 

12 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

3 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Käisin saarel just paar nädalat tagasi, nii et muljed on värsked. Küprosel on tõesti turvaline, nagu siin foorumis varem öeldudki - nagu vanajumala selja taga :) Tasub olla ettevaatlik nagu igal reisil, aga seal võib tõesti end hästi tunda -  kohalikud on sõbralikud ja abivalmid, pole peaaegu üldse purjus inimesi jne. 


Vahemeri on kevadel kõige külmem, aga eks eestlasele on see midagi teistsugust. Õhtuti on ikka jahedam, see pole laussuvi.

Zivania on nende kohalik kärakas ja õlle KEO üle on nad ka uhked. Loukumi ehk Cyprus Delight võib aga väga maitsev olla - tõsi, see on sama, mis näiteks Kreekas ja Türgis. Roosi- või pistaatsiamaitseline võib olla väga hõrk. Maitse asi :) Proovida võiks kindlasti!

Küprosel on ka roositeema väga elav, soovitan külastada näiteks "roosi küla" Agrost, kust saab osta pea kõike, mida roosidest võimalik teha.

Kaasa võiks tuua ka sinke ja muid lihatooteid, nt lountza. Muidugi muud kohalikud maiustused ja ka juustu.

Ajaveetmisest ja muuseumidest - Nicosia on tõeline muuseumipealinn, põnev nii lähiajaloo kui ka antiikaja poolest. Ühe päevaga saab linnast ülevaate, hüpata huvi korral okupeeritud poolele ja muuseumides käia.
Soovitan Nicosia linnamuuseumi, mis on minul Euroopas üks parimaid muuseumikogemusi, täiesti võimeline konkureerima nt Amsterdami muuseumitega. Ja see on täiesti tasuta! Küprose muuseum on hard-core arheoloogiamuuseum, väga tugeva kallakuga. Maksab ca 4.50, väärt siis, kui on tõesti tõsine huvi. Selle lähedal on aga ilusaid parke, nii et tasub kasvõi hoone üle vaadata.