rraivo

Rändur, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

26 meeldimist
2 postitust
95 kommentaari
 

19 külastatud riiki, 10% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Tõenäosus on 50%

Ehk siis kas saab või ei saa :))

Pooldan ka avamist. Aga tuleks ikka hoolega jälgida kellega ja missuguste riikidega avada.

Nt Baltikum paistab olevat heas seisus, aga Idanaabri juures möllab endiselt torm, Rootsiga pole ka asjad väga hästi.

Aga suures plaanis tuleb ikka eluga edasi minna ja taastada olukord.

Eks see sõltub mitmest asjaolust. Peamine, et lennud oleksid ühel piletil. See aitab vähemasti niipalju kaasa, et ei pea oma kulu ja kirjadega lennust maha jäämise tõttu kulusid kandma. Küll aga päev võib ikka raisku minna.

Kui lend ei hiline siis ei tohiks probleeme olla. Olen ise 4-5x läbi Frangi lennanud (jätkulendudega) ning üldjuhul alati ka jõudnud. Näiteks CDG-s on isegi 45min ümberistumiseks AF/KLM-i poolt täiesti aktsepteeritav (müüvad sellise jätkulennuga pileteid).

Ühe korra kui väljalend hilines ca 35min, siis küll paraku ei jõudnud tunnise ümberistumisega. Aga sel juhul LH andis voucherid, saime taksoga hotelli, süüa-juua ja järgmise päeva lõunase lennuga TLL-i tagasi.

Just, me olimegi 3 päeva (2ööd). Noh, 1-2 päeva ehk oleks veel heal juhul tegevust leida. Aga rohkem küll mitte.

Muus osas on kindlasti soovitatav läbi teha 17 mile drive, sealt alla Carmel By the Sea, Big Sur, sealt edasi ööbima nt San Luis Obispo'sse (super ilus linn, soovitan sajaga).

Ning sealt edasi juba siis nt Sequoiasi vaatama (Sequoia National park), siis liikuda vaikselt põhja poole tagasi, ööbida ning sealt edasi Yosemite Rahvusparki (väga äge El Capitan mägi, teha seal kandis mõni väike matkarada läbi) ning siis juba San Frani tagasi.

Ise hiljuti käies sai ka majutusega tegeletud. Tundus et Oakland-is (teisel pool silda San Franist) sai pakkumisi märksa soodsamalt. Samas siis tuleb liiklemisele rohkem aega kulutada.

Autot San Franis liiklemiseks küll pole mõtet võtta. Parkida keerukas/kulukas. 

Pigem soovitaks väga mugavaid jalatseid ning liikuda jalgsi või ühistranspordiga.

Mida teha ja vaadata - kindlasti kuulsad kohad, nagu Golden Gate (kui otse eestist tuled, siis on esimesed päevad korralik jetlag ning hommikul uni varakult läinud) sillalt üle jalutada (soovitav on soojalt riide panna, üsna jahe on), Alctaraz, keskväljak, "trammiga" sõita, Hiinalinn, jaapanilinn (küll üsna väike ka kompatkne). Jalutamist ja niisama ringi luusimine on imho kõige mõnusam tegevus.

Kui tundub et leiad linnas soodsama hotelli, siis vaata et see ei satuks Tenderloin-i piirkonda, see on üks koledamaid kohti seal. Palju kodutuid, narkareid ning see linnaosa sõna otses mõttes haiseb rõvedalt. 

Päevasel ajal sealt läbi jalutada ikka soovitaks, saab omamoodi kogemuse kätte.

Hiljuti käisin SFO’s SAS’ga.

Toitlustamine endiselt olemas ning üsna hea (üllatuslikult). Päeval minnes napsi ei pakutud, aga muud jooki söögi kõrvale pakuti. Ôhtusel lennul tagasi anti isegi klaasike veini või õlut.

2a tagasi Finnairiga helsinkist bkk’sse, service sama mis SAS’il, aind et õlut/veini ūldse ei pakutud.

2016 kevadel sai Air Franciga Texases käidud, seal pakuti kõike sööke-jooke. KLM’ga tagasi tulles oli service ja pardateenus lausa kiiduvääriline :)

2013 British Airwaysiga Miamis käies oli ka kôik vajalik pardal olemas.

Hiljuti Tsehhis käies Finnairiga pakuti pardal vett tasuta juua, ja kommi vist ka.

Lufthansa vähemasti

eelmisel aastal ja ka sel kevadel eu sees pakkus mingit hädist võileiba/pirukat, samas Warsteinerit või veini pakuti nii palju kui kūsisid.

AB jm sellised endiselt midagi ei paku.

Odavlennufirmaga lennates eu sees tekib minu meelest kõige suurem erinevus siis, kui lend saabub/suundub mõnda nö odavlennujaama / terminali. See on koht kus tekib looma tunne (miljon inimest koos kes on nagu pôrsad aedikusse pressitud), viimane eriti ebameeldiv kogemus oli sel sügisel Milano Malpensa lennujaamast.

2a tagasi Samui veel küll Vene või Hiina kuurort ei olnud.

Mul on samuti ca 4-5 kuud hiljem Itaaliast trahv kohale jõudnud.

Esimesena teavitas mind sellest autorendifirma (küsides omakorda mingi raha selle eest!!), ja seejärel läks nõks aega mööda ning trahv oligi postis.

Võtsin igaksjuhuks trahvil oleva kontaktiga ühendust et veenduda selle õiguses,  ja seejärel tasusin arve.

Ühe päevaga jõuab vabalt Key West-is ära käia.Juhul kui asud kusagil Miami läheduses.Mulle tundub et seal väga üle 1-2 päeva polegi midagi väga teha. Pigem see sõit ongi sinna äge, ilusad sillad keset merd, kenad vaated jne.Fort Lauderdale on ka linn mis minu hinnangul väärib läbi sõitmist. Kui Miami on üks suht igav ja kole pilvelõhkuja rajoon, siis Fort Lauderdale on märgatavalt "nunnum".Nagu eelpool mainitud, siis Everglades ja krokodillid + sõit hõljukiga soopeal on päris lahe tegevus (jälle üks päevane ettevõtmine).Miami läheduses on ka mitmeid outlet-e. Näiteks:1. https://www.shopdolphinmall.com/2. https://www.premiumoutlets.com/outlet/florida-keys-outlet-marketplace Nooruk leiab kindlasti omale midagi põnevat neist.

Tänud vastajatele. Eks see tundus tõepoolest liiga ilus et olla tõsi :-)

Guugel pakub Travelex.com -i SFO lennujaamas. Seal on küll kahtlaselt ilus kurss. 1000€ = 1213$Samas kui Tavid pakub 1000€ = 1089$Vahe 124 dollarit, mis polegi nii väga vähe juu.

Nt Euroopa on kehtestanud kindlad nõuded lennuettevõtele, nii et "rämps" firmasid meil siin ohutuse mõttes väga lennata küll ei tohiks.Seega võib julgesti kõikide eelpool nimetatud lennufirmadega lennata.

Tuttav käis mõned aastad tagasi Germaloga Jaapanis. Tol korral olid giidideks abielupaar, kes juba kümme+  aastat seal elanud.Emotsioonid, orgunn ja kogu reisi kohta oli kuulda vaid ülivõrdes tagasisidet :)Ehk siis kõik oli väga tim olnud.

Liinilendudel on jah soodsam, väga üldiselt ca 10% soodsam.

Napoli on inimeste arvult itaalia kolmandaks suurim linn. Aga midagi väga kütkestavat me seal ei näinud. Olime eelmisel sügisel (okt keskpaik-lõpp) seal kandis, maandusime Napolis, sealt otse Sorrentosse. Hulkusime seal linnakeses ringi, ning ühtlasi käisime ka seal kaudu Capril. Hommikul läksime ja õhtu tulime, pileteid ette ostma ei pidanud. Auto sa ka parkida sadamale üpris lähedale mingisse siseparklasse.Meil kohalik öömaja pakkuja soovitas pigem külastada Caprist põhja pool olevat saart Isola d'Ischia't. Pidi olema samuti üliilus ja üldse mitte nii turistikas. Sinna saarele aga pääseb Napolist.Sorrento kõrval on kohe väike asum Sant Agnello - seal saime elu parimat pizzat!Liiklemine Amalfi rannikul aga on äärmiselt aega nõudev. Teed on väga väga kitsad ja ka turismi kõrghooaja välisel ajal on seal palju liiklust. Nii et sõitmine võtab palju aega, selles osas ei tasu end lasta lühikestest distantsidest petta, et km on vähe, aga aega kulub palju. Kohaliku hinnangul on suvine aeg selline et seal ei ole praktiliselt üldse võimalik liigelda, sest turiste on lihtsalt NII palju.Rendiauto võtsime meie Sorrentost kohalikust rendipunktist, u 1 päev varem kohapeal olles (Europcar). Hind oli üsna soodne ning auto kättesaamine ja tagastamine möödusid hõlpsasti. Kui ööbimine satub mägedesse, siis seal jala ei kannata väga liigelda. Kuigi mingine ühistransport sõidab ka mägedes üles-alla.Vesuuvi tahtsime ka minna, matkasime korraliku maa maha ja üles sissepääsu juurde jõudes selgus, et tegemist oli rajahoolduse päevaga ning mägi oli suletud. Nii et seda tasub ka ennem üle kontrollida.Muidu üldine melu ja olu ning külalislahkus on minu meelest märgatavalt mõnusam kui põhja-itaalias. Eks italiaanodel on ka see suhtumine, et põhja poolne rahvas arvab et lõuna-itaallased on laisad ja loodrid ning vastupidi :-)Meie ööbisime Casa Villa degli Ulivi-st. Igati mõistlik koht (super vaade majast Vesuuvile ja tervele Sorrentole) ja norm hind. Parem hinna saamiseks palus kohalik järgmisel korral otse ühendust võtta, siis pääseb vahendajate lisatasust ka :)

USA's nt samuti rendiautoga sõites ja mõnel korral mitte ise sullis tasudes, lisati teemaksud hiljemal rendiarvele juurde.Tegelikult oli see isegi väga mugav variant ,kusjuures ei mäleta et mingi erilise "tamboviga" oleks need summad korrutatud.

Eile ja täna oli Münheni/Baieri piirkonnas ca 34C.Olemine on üsna soe, varjulised kohad väga populaarsed.Õnnestus ööbida Münheni kesklinna hotellis kus üllatus-üllatus puudus konditsioneer! 3* hotell ja igati kirve hinnaga kusjuures. Õnneks oli toas ventilaator aga temp väga palju alla 30C sellegi poolest ei langenud.Mingeid erakorralisi meetmeid muidu silma ei hakanud.Tunne on küll nagu oleks suvel Kreekas :)

Kesk ja lõuna Itaalia poole tasub ka kiigata. Vahel trehvab pileteid alla 200€ nägu (tll-napoli-tll nt), ööbimised jm hinnatase samuti üpris mõistlikud.Ja võrreldes põhja-itaaliga on keskkonda, inimesed ja fiiling kuidagi mõnusam minu kogemuse põhjal.Eelmisel aastal sai okt.koolivaheajal käidud, üldiselt oli temp ka ikka 20C+ Isegi ujuda sai.

Kui eesmärk ringi liikuda siis üle ühe päeva Miami Beachil pole mu arvates üldse mõtet olla, kuna tegemist on u nagu Pärnu rannaga. St et puhas kuurort.Et ringi sõita, siis ikka tuleks auto võtta ja valida ööbimine tsentrist veidi välja. Kui on suur soov muidugi linnas pidu panna, siis eelpool toodud soovitus ei kehti.Olen käinud nii Sawgrass Millis. Täitsa ok.Aga mu meelest oli isegi suurem valik ja veel mõjusam outlet Key Westi mineva tee ääres: https://www.premiumoutlets.com/outlet/florida-keys-outlet-marketplaceAga Everglades oleks küll soovitav ning nt Fort Lauderdale oli minu hinnangul märgatavalt ilusam koht kus ringi jalutada kui Miami beach.Saaretuuride jaoks vaata Royal Caribbean'ni lehte. Miami sadamast need üldjuhul lahkuvad ja randuvad.

Olen käinud mõlemal saarel.Kreeta on suur ja lai ning pole seda päris läbi sõitnud.Rhodosel sai käidud u 15a tagasi ning mälestused on jätkuvalt väga soojad (tol korral oli augusti kuu, ja temp. ka viludas vähemalt +35C ) . Väike armas saar, millele saab autoga ning rolleriga tiirud peale teha. Palju ilusaid lahesoppe kus chillimas käia, mäed kus on ilmselt autoga targem liigelda.Ütleks et Rhodos on selline "väike ja nunnu" ning Kreeta selline suurem ja vähem privaatne.Rhodose vanalinn on olemuslikult veidi kärarikkam ja ma ütleks et igavam, ning Faliraki piirkond veidi rahulikum ning mugavam.

Samuile lendab Bangkok Airwayshttps://www.bangkokair.com/Pane omale sobivad kuupäevad ja kellaajad sisse ning vaata kuidas klapib.

Siiski tegemist ju väga hea hinnaga.Muidu Finnairi soodukaga saab tll-bkk ca 540€ + bkk-krabi (ca 50-80€).

Aastaid tagasi sai AirBNB kaudu  oldud NY-s, kohe Times Square-i kõrval ööbitud. 3 toaline korter 2 ööks maksis ca 600$.Rentija ütles võtmeid üle andes et kui keegi tuleb midagi küsima, siis vastata et oleme rentija sõbrad.