rraivo

Reisisell, liitus Tripiga 3 aastat tagasi. Tahab minna:
21 meeldimist
0 postitust / 83 kommentaari
12 (1.9%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Tuttav käis mõned aastad tagasi Germaloga Jaapanis. Tol korral olid giidideks abielupaar, kes juba kümme+  aastat seal elanud.

Emotsioonid, orgunn ja kogu reisi kohta oli kuulda vaid ülivõrdes tagasisidet :)

Ehk siis kõik oli väga tim olnud.

Liinilendudel on jah soodsam, väga üldiselt ca 10% soodsam.


Napoli on inimeste arvult itaalia kolmandaks suurim linn. Aga midagi väga kütkestavat me seal ei näinud. 

Olime eelmisel sügisel (okt keskpaik-lõpp) seal kandis, maandusime Napolis, sealt otse Sorrentosse. Hulkusime seal linnakeses ringi, ning ühtlasi käisime ka seal kaudu Capril. Hommikul läksime ja õhtu tulime, pileteid ette ostma ei pidanud. Auto sa ka parkida sadamale üpris lähedale mingisse siseparklasse.
Meil kohalik öömaja pakkuja soovitas pigem külastada Caprist põhja pool olevat saart Isola d'Ischia't. Pidi olema samuti üliilus ja üldse mitte nii turistikas. Sinna saarele aga pääseb Napolist.
Sorrento kõrval on kohe väike asum Sant Agnello - seal saime elu parimat pizzat!

Liiklemine Amalfi rannikul aga on äärmiselt aega nõudev. Teed on väga väga kitsad ja ka turismi kõrghooaja välisel ajal on seal palju liiklust. Nii et sõitmine võtab palju aega, selles osas ei tasu end lasta lühikestest distantsidest petta, et km on vähe, aga aega kulub palju. Kohaliku hinnangul on suvine aeg selline et seal ei ole praktiliselt üldse võimalik liigelda, sest turiste on lihtsalt NII palju.

Rendiauto võtsime meie Sorrentost kohalikust rendipunktist, u 1 päev varem kohapeal olles (Europcar). Hind oli üsna soodne ning auto kättesaamine ja tagastamine möödusid hõlpsasti. Kui ööbimine satub mägedesse, siis seal jala ei kannata väga liigelda. Kuigi mingine ühistransport sõidab ka mägedes üles-alla.

Vesuuvi tahtsime ka minna, matkasime korraliku maa maha ja üles sissepääsu juurde jõudes selgus, et tegemist oli rajahoolduse päevaga ning mägi oli suletud. Nii et seda tasub ka ennem üle kontrollida.

Muidu üldine melu ja olu ning külalislahkus on minu meelest märgatavalt mõnusam kui põhja-itaalias. Eks italiaanodel on ka see suhtumine, et põhja poolne rahvas arvab et lõuna-itaallased on laisad ja loodrid ning vastupidi :-)

Meie ööbisime Casa Villa degli Ulivi-st. Igati mõistlik koht (super vaade majast Vesuuvile ja tervele Sorrentole) ja norm hind. Parem hinna saamiseks palus kohalik järgmisel korral otse ühendust võtta, siis pääseb vahendajate lisatasust ka :)USA's nt samuti rendiautoga sõites ja mõnel korral mitte ise sullis tasudes, lisati teemaksud hiljemal rendiarvele juurde.

Tegelikult oli see isegi väga mugav variant ,kusjuures ei mäleta et mingi erilise "tamboviga" oleks need summad korrutatud.

Eile ja täna oli Münheni/Baieri piirkonnas ca 34C.


Olemine on üsna soe, varjulised kohad väga populaarsed.
Õnnestus ööbida Münheni kesklinna hotellis kus üllatus-üllatus puudus konditsioneer! 3* hotell ja igati kirve hinnaga kusjuures. Õnneks oli toas ventilaator aga temp väga palju alla 30C sellegi poolest ei langenud.

Mingeid erakorralisi meetmeid muidu silma ei hakanud.

Tunne on küll nagu oleks suvel Kreekas :)

Kesk ja lõuna Itaalia poole tasub ka kiigata. Vahel trehvab pileteid alla 200€ nägu (tll-napoli-tll nt), ööbimised jm hinnatase samuti üpris mõistlikud.

Ja võrreldes põhja-itaaliga on keskkonda, inimesed ja fiiling kuidagi mõnusam minu kogemuse põhjal.

Eelmisel aastal sai okt.koolivaheajal käidud, üldiselt oli temp ka ikka 20C+ Isegi ujuda sai.

Kui eesmärk ringi liikuda siis üle ühe päeva Miami Beachil pole mu arvates üldse mõtet olla, kuna tegemist on u nagu Pärnu rannaga. St et puhas kuurort.

Et ringi sõita, siis ikka tuleks auto võtta ja valida ööbimine tsentrist veidi välja. Kui on suur soov muidugi linnas pidu panna, siis eelpool toodud soovitus ei kehti.
Olen käinud nii Sawgrass Millis. Täitsa ok.
Aga mu meelest oli isegi suurem valik ja veel mõjusam outlet Key Westi mineva tee ääres: https://www.premiumoutlets.com/outlet/florida-keys-outlet-marketplace

Aga Everglades oleks küll soovitav ning nt Fort Lauderdale oli minu hinnangul märgatavalt ilusam koht kus ringi jalutada kui Miami beach.

Saaretuuride jaoks vaata Royal Caribbean'ni lehte. Miami sadamast need üldjuhul lahkuvad ja randuvad.

Olen käinud mõlemal saarel.

Kreeta on suur ja lai ning pole seda päris läbi sõitnud.

Rhodosel sai käidud u 15a tagasi ning mälestused on jätkuvalt väga soojad (tol korral oli augusti kuu, ja temp. ka viludas vähemalt +35C ) . Väike armas saar, millele saab autoga ning rolleriga tiirud peale teha. Palju ilusaid lahesoppe kus chillimas käia, mäed kus on ilmselt autoga targem liigelda.

Ütleks et Rhodos on selline "väike ja nunnu" ning Kreeta selline suurem ja vähem privaatne.

Rhodose vanalinn on olemuslikult veidi kärarikkam ja ma ütleks et igavam, ning Faliraki piirkond veidi rahulikum ning mugavam.

Samuile lendab Bangkok Airways


Pane omale sobivad kuupäevad ja kellaajad sisse ning vaata kuidas klapib.

Siiski tegemist ju väga hea hinnaga.

Muidu Finnairi soodukaga saab tll-bkk ca 540€ + bkk-krabi (ca 50-80€).


Aastaid tagasi sai AirBNB kaudu  oldud NY-s, kohe Times Square-i kõrval ööbitud. 3 toaline korter 2 ööks maksis ca 600$.

Rentija ütles võtmeid üle andes et kui keegi tuleb midagi küsima, siis vastata et oleme rentija sõbrad.

Paadireise valides vaataksin pigem hoolikalt ilmateadet.

Kui on ikka tuuline/tormine, siis vabatahtlikult ei läheks "trippima".

Eelmise aasta kogemuse põhjal, olgu väljas kasvõi "tornaado", siis paatidega minnakse ikka merele. Aga mis merereis see selline on, kui sadamasse kohale jõudes tassitakse "laibad" laevast välja trepimademele lebama, kõik näos rohelised.

Ühesõnaga selline väike tähelepanek.

Muidu ise kasutasime täiesti juhuslikke vedajaid ning märkimisväärseid kvaliteedierisusi küll ei täheldanud.

Kui tahad ringi trippida, siis tõepoolest seal selleks mitut nädalat ei kulu.

Aga niisama hängimiseks ja väikeste saarte külastamiseks igati 5+ koht.

See parkis seal juba mitu päeva tagasi..

Kui eelarves pole küsimus, siis milleks üldse seda küsimust siin esitada?


Jah, üksi või kahekesi reisides kaaluksin isegi otse Samuile lendamist, küll aga perega seda tehes võib hinnavahe tulla hiiglaslik (buss+praam) vs otselend.

Saab ka nii et otse nt Krabisse, sealt bussiga ca 2h loksuda Surat Thanisse, sealt katamaraaniga ca 1,5h ja oledki kohal.

Pigem ütleks ka et tuleb ise sõites väga tähelepanelik olla. Küliti rolleriga (eriti ristmikel ja mahapööramistel) kodanikke, kelledel pead ja jalad lõhki ning kiirabi tohterdas, oli seal häirivalt palju näha..

Sai ka mõned aastad tagasi käidud USA-s (läbi CDG) ning samuti ca 1h või vähem oli ümberistumise aega.

Jõudis ilusti - kusjuures terminali vahetasime kõndides.
Küsisin veel AF-i töötajalt eelnevalt selle ümberistumise aja kohta, ning ta ütles et see on "perfect" :)

1x olen käinud, siis lennuk väga ei hilinenud ning saime kohe Gironast Barca poole teele asuda. Aga buss ootas minu meelest küll juppaega reisijaid lennukilt, nii et tormamisel polnud tegelikult üldse pointi.


Kui öösel vaja uuesti lennukas olla, siis soovitaks ka õhtul Gironasse sõita, ja sealt siis takso või transfeeriga lennujaama.

Mina ostsin piletid siit juba ette ära ja kõik lahenes vinks-vonks.

Kevadel, lennukast minnes (lennujaama seest mingi takso "transfeeriga") oli hind ca 35-40% kallim kui tagasi ots (hotell tellis ise takso). Meil oli tegemist kokkuleppe hinnaga. Krt peast enam ei mäleta, aga suurusjärk oli vist minnes ca 40-50€ (meid oli 6 inimest) ja hotellist lennukasse ca 25-30€.


Nad pakuvad lennujaamas edasi-tagasi hindasid ka, aga see oleks ikkagi kallim tulnud kui hotellist võttes.


Aga siiski väga hull see hind ei olnud, nüüd ju liir veel ekstra soodne ka.

Me käisime eelmise aasta detsembris (u keskpaigas) ning siis olid äsja suured vihmad lõppenud. Endiselt oli näha hästi kuidas mägedes vesi oli alla kahlanud (suurte kraavidega). Aga sel ajal edaspidi vist tuli vaid 1x vihma.


Kohalik "giid" rääkis ka et üldiselt sügis on neil korralik vihm. Ega alati 100% ennustada ju ei saa, aga teatud "füüsikareeglid" siiski kehtivad ning ise rihiks pigem detsembrit. 

Või siis kuulu järgi olla ka suvel seal täitsa mõnus ja turiste üksjagu liikvel.

Olen kunagi sama tripi läbi teinud (ca 10a tagasi). Siis oli ka jutt et passi on vaja.

Meil aga olid ID kaardid. Maabudes läks tegelikult hästi, sest keegi midagi ei küsinud/kontrollinud.  Aga südamerahu huvides võiks ju passi tasku panna ikka.

Mõned päevad tagasi, Ikla-Riia teel olid 95E hinnad 1,29 kuni 1,34 (meil 1,36-1,39).


Nii et parimal juhul võid posti hinnast 10senti saada, kehvemal juhul 6 senti.

Jah, BKK lennujaama kõige alumisel korrusel on parimate kurssidega rahavahetus ning esimese Tai toidukogemuse saab samuti!


Üheotsa pilet on eelkõneleja vihjel väga hea valik, lisab reisile paindlikkust.