rraivo

Reisisell, liitus Tripiga 3 aastat tagasi


23 meeldimist
1 postitust
90 kommentaari

 

11 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

2a tagasi Samui veel küll Vene või Hiina kuurort ei olnud.

Mul on samuti ca 4-5 kuud hiljem Itaaliast trahv kohale jõudnud.

Esimesena teavitas mind sellest autorendifirma (küsides omakorda mingi raha selle eest!!), ja seejärel läks nõks aega mööda ning trahv oligi postis.

Võtsin igaksjuhuks trahvil oleva kontaktiga ühendust et veenduda selle õiguses,  ja seejärel tasusin arve.

Ühe päevaga jõuab vabalt Key West-is ära käia.

Juhul kui asud kusagil Miami läheduses.

Mulle tundub et seal väga üle 1-2 päeva polegi midagi väga teha. Pigem see sõit ongi sinna äge, ilusad sillad keset merd, kenad vaated jne.

Fort Lauderdale on ka linn mis minu hinnangul väärib läbi sõitmist. Kui Miami on üks suht igav ja kole pilvelõhkuja rajoon, siis Fort Lauderdale on märgatavalt "nunnum".

Nagu eelpool mainitud, siis Everglades ja krokodillid + sõit hõljukiga soopeal on päris lahe tegevus (jälle üks päevane ettevõtmine).

Miami läheduses on ka mitmeid outlet-e. Näiteks:
Nooruk leiab kindlasti omale midagi põnevat neist.

Tänud vastajatele. Eks see tundus tõepoolest liiga ilus et olla tõsi :-)


Guugel pakub Travelex.com -i SFO lennujaamas. Seal on küll kahtlaselt ilus kurss. 1000€ = 1213$


Samas kui Tavid pakub 1000€ = 1089$

Vahe 124 dollarit, mis polegi nii väga vähe juu.Kui viitsid veidi aega lugeda inglise keeles, siis siin on väga asjalik jutt lennuki piloodilt erinevate lennuhirmude kohta:


Loe need läbi. Ja kui ikka tundub hirmus, siis soovitan minna rongiga, või autoga. ;)

Nt Euroopa on kehtestanud kindlad nõuded lennuettevõtele, nii et "rämps" firmasid meil siin ohutuse mõttes väga lennata küll ei tohiks.

Seega võib julgesti kõikide eelpool nimetatud lennufirmadega lennata.


Tuttav käis mõned aastad tagasi Germaloga Jaapanis. Tol korral olid giidideks abielupaar, kes juba kümme+  aastat seal elanud.

Emotsioonid, orgunn ja kogu reisi kohta oli kuulda vaid ülivõrdes tagasisidet :)

Ehk siis kõik oli väga tim olnud.

Liinilendudel on jah soodsam, väga üldiselt ca 10% soodsam.


Napoli on inimeste arvult itaalia kolmandaks suurim linn. Aga midagi väga kütkestavat me seal ei näinud. 

Olime eelmisel sügisel (okt keskpaik-lõpp) seal kandis, maandusime Napolis, sealt otse Sorrentosse. Hulkusime seal linnakeses ringi, ning ühtlasi käisime ka seal kaudu Capril. Hommikul läksime ja õhtu tulime, pileteid ette ostma ei pidanud. Auto sa ka parkida sadamale üpris lähedale mingisse siseparklasse.
Meil kohalik öömaja pakkuja soovitas pigem külastada Caprist põhja pool olevat saart Isola d'Ischia't. Pidi olema samuti üliilus ja üldse mitte nii turistikas. Sinna saarele aga pääseb Napolist.
Sorrento kõrval on kohe väike asum Sant Agnello - seal saime elu parimat pizzat!

Liiklemine Amalfi rannikul aga on äärmiselt aega nõudev. Teed on väga väga kitsad ja ka turismi kõrghooaja välisel ajal on seal palju liiklust. Nii et sõitmine võtab palju aega, selles osas ei tasu end lasta lühikestest distantsidest petta, et km on vähe, aga aega kulub palju. Kohaliku hinnangul on suvine aeg selline et seal ei ole praktiliselt üldse võimalik liigelda, sest turiste on lihtsalt NII palju.

Rendiauto võtsime meie Sorrentost kohalikust rendipunktist, u 1 päev varem kohapeal olles (Europcar). Hind oli üsna soodne ning auto kättesaamine ja tagastamine möödusid hõlpsasti. Kui ööbimine satub mägedesse, siis seal jala ei kannata väga liigelda. Kuigi mingine ühistransport sõidab ka mägedes üles-alla.

Vesuuvi tahtsime ka minna, matkasime korraliku maa maha ja üles sissepääsu juurde jõudes selgus, et tegemist oli rajahoolduse päevaga ning mägi oli suletud. Nii et seda tasub ka ennem üle kontrollida.

Muidu üldine melu ja olu ning külalislahkus on minu meelest märgatavalt mõnusam kui põhja-itaalias. Eks italiaanodel on ka see suhtumine, et põhja poolne rahvas arvab et lõuna-itaallased on laisad ja loodrid ning vastupidi :-)

Meie ööbisime Casa Villa degli Ulivi-st. Igati mõistlik koht (super vaade majast Vesuuvile ja tervele Sorrentole) ja norm hind. Parem hinna saamiseks palus kohalik järgmisel korral otse ühendust võtta, siis pääseb vahendajate lisatasust ka :)USA's nt samuti rendiautoga sõites ja mõnel korral mitte ise sullis tasudes, lisati teemaksud hiljemal rendiarvele juurde.

Tegelikult oli see isegi väga mugav variant ,kusjuures ei mäleta et mingi erilise "tamboviga" oleks need summad korrutatud.

Eile ja täna oli Münheni/Baieri piirkonnas ca 34C.


Olemine on üsna soe, varjulised kohad väga populaarsed.
Õnnestus ööbida Münheni kesklinna hotellis kus üllatus-üllatus puudus konditsioneer! 3* hotell ja igati kirve hinnaga kusjuures. Õnneks oli toas ventilaator aga temp väga palju alla 30C sellegi poolest ei langenud.

Mingeid erakorralisi meetmeid muidu silma ei hakanud.

Tunne on küll nagu oleks suvel Kreekas :)

Kesk ja lõuna Itaalia poole tasub ka kiigata. Vahel trehvab pileteid alla 200€ nägu (tll-napoli-tll nt), ööbimised jm hinnatase samuti üpris mõistlikud.

Ja võrreldes põhja-itaaliga on keskkonda, inimesed ja fiiling kuidagi mõnusam minu kogemuse põhjal.

Eelmisel aastal sai okt.koolivaheajal käidud, üldiselt oli temp ka ikka 20C+ Isegi ujuda sai.

Kui eesmärk ringi liikuda siis üle ühe päeva Miami Beachil pole mu arvates üldse mõtet olla, kuna tegemist on u nagu Pärnu rannaga. St et puhas kuurort.

Et ringi sõita, siis ikka tuleks auto võtta ja valida ööbimine tsentrist veidi välja. Kui on suur soov muidugi linnas pidu panna, siis eelpool toodud soovitus ei kehti.
Olen käinud nii Sawgrass Millis. Täitsa ok.
Aga mu meelest oli isegi suurem valik ja veel mõjusam outlet Key Westi mineva tee ääres: https://www.premiumoutlets.com/outlet/florida-keys-outlet-marketplace

Aga Everglades oleks küll soovitav ning nt Fort Lauderdale oli minu hinnangul märgatavalt ilusam koht kus ringi jalutada kui Miami beach.

Saaretuuride jaoks vaata Royal Caribbean'ni lehte. Miami sadamast need üldjuhul lahkuvad ja randuvad.

Olen käinud mõlemal saarel.

Kreeta on suur ja lai ning pole seda päris läbi sõitnud.

Rhodosel sai käidud u 15a tagasi ning mälestused on jätkuvalt väga soojad (tol korral oli augusti kuu, ja temp. ka viludas vähemalt +35C ) . Väike armas saar, millele saab autoga ning rolleriga tiirud peale teha. Palju ilusaid lahesoppe kus chillimas käia, mäed kus on ilmselt autoga targem liigelda.

Ütleks et Rhodos on selline "väike ja nunnu" ning Kreeta selline suurem ja vähem privaatne.

Rhodose vanalinn on olemuslikult veidi kärarikkam ja ma ütleks et igavam, ning Faliraki piirkond veidi rahulikum ning mugavam.

Samuile lendab Bangkok Airways


Pane omale sobivad kuupäevad ja kellaajad sisse ning vaata kuidas klapib.

Siiski tegemist ju väga hea hinnaga.

Muidu Finnairi soodukaga saab tll-bkk ca 540€ + bkk-krabi (ca 50-80€).


Aastaid tagasi sai AirBNB kaudu  oldud NY-s, kohe Times Square-i kõrval ööbitud. 3 toaline korter 2 ööks maksis ca 600$.

Rentija ütles võtmeid üle andes et kui keegi tuleb midagi küsima, siis vastata et oleme rentija sõbrad.

Paadireise valides vaataksin pigem hoolikalt ilmateadet.

Kui on ikka tuuline/tormine, siis vabatahtlikult ei läheks "trippima".

Eelmise aasta kogemuse põhjal, olgu väljas kasvõi "tornaado", siis paatidega minnakse ikka merele. Aga mis merereis see selline on, kui sadamasse kohale jõudes tassitakse "laibad" laevast välja trepimademele lebama, kõik näos rohelised.

Ühesõnaga selline väike tähelepanek.

Muidu ise kasutasime täiesti juhuslikke vedajaid ning märkimisväärseid kvaliteedierisusi küll ei täheldanud.

Kui tahad ringi trippida, siis tõepoolest seal selleks mitut nädalat ei kulu.

Aga niisama hängimiseks ja väikeste saarte külastamiseks igati 5+ koht.

See parkis seal juba mitu päeva tagasi..

Kui eelarves pole küsimus, siis milleks üldse seda küsimust siin esitada?


Jah, üksi või kahekesi reisides kaaluksin isegi otse Samuile lendamist, küll aga perega seda tehes võib hinnavahe tulla hiiglaslik (buss+praam) vs otselend.

Saab ka nii et otse nt Krabisse, sealt bussiga ca 2h loksuda Surat Thanisse, sealt katamaraaniga ca 1,5h ja oledki kohal.

Pigem ütleks ka et tuleb ise sõites väga tähelepanelik olla. Küliti rolleriga (eriti ristmikel ja mahapööramistel) kodanikke, kelledel pead ja jalad lõhki ning kiirabi tohterdas, oli seal häirivalt palju näha..