r66muplika

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Käisime eelmisel aastal mai lõpus Sardiinias, lendasime Cagliarisse. Meie olime saarel 8 päeva, tegime selle ajaga saarele tiiru peale, aga võin öelda, et sellest ajast jäi väheks. Et kõike nautida ja ka lõõgastuda saaks, peaks saarel viibima minimaalselt 10 päeva, soovituslik isegi kaks nädalat. Mai lõpus merevesi veel väga soe polnud, ilm oli ka üsna heitlik. Täpselt enne reisi olid soojad ilmad ja kui reis lõppes, saabus sinna uuesti kuumalaine. Seal oldud ajal langes õhtuti temperatuur kohati 8 kraadi juurde ja kui vihma sadas, oli samuti üsna jahe. Samas oli sel perioodil ka 25-27 kraadiseid päevi.
Meie reisi kõige meeldejäävamad paigad:

 1. Gorroppu kanjon - üks Euroopa suurimaid kanjoneid. Matk sinna võtab aga aega ja meil kulus selleks terve päev ära, sest me ei tahtnud kiirustada, vaid tahtsime kõike nautida. See oli kindlasti üks reisi tipphetki.
 2. Costa Paradiso - võrratu rannik. Olime seal päikeseloojangu ajal ja valgus ning vaade oli sel ajal tõesti imeline!
 3. Capo Testa - väga huvitav kivine rannik, hoopis erinev Costa Paradisost. Ronisime seal kivide otsas ja oli vägev elamus.
 4. Grotta di Su Mannau - väga võimsad koopad. Sattusime sinna juhuslikult ja olime nendest mitmetasapinnalistest koobastest hämmingus.
 5. Capo Caccia - ilus vaade, kahjuks Grotte di Nettuno koopad olid suletud suure tuule tõttu.
 6. Kuna meie reisi ajal rannailmasid väga palju polnud, siis liikusime rohkem ringi ja randadesse vedelema ei jäänud. Sel päeval, kui Cala Lunat külastasime, oli ilus ilm ja seal veetsime pool päeva.
 7. Linnadest jäid enim meelde Cuglieri, Bosa, Alghero, Stintino, Porto Torres, Castelsardo, Santa Teresa Gallura, Cala Gonone, Villasimius jt. Porto Torresesse sattusime siis, kui oli turupäev ja see oli omaette elamus. Algheros tegime väikese paaditiiru ümbruskonna vetes.
  Lisaks kõigele sattusime reisi jooksul väga toredatesse (ja ka soodsatesse) kohtadesse ööbima, kus inimesed olid väga sõbralikud ja toredad ning andsid meile uusi ideid, kuhu veel minna. Kui keegi tunneb majutuste suhtes huvi, siis võin soovitusi jagada. :)
  Sardiinias on nii palju vaadata ja avastada, et kõike seda ei jõua siin kirja panna. Loodus on seal tõesti võrratu! Väljaspool hooaega on sinna väga hea reisida, sest igale poole jõuab kiiremini (mägiteedel ei ole eriti karavane, mis aeglaselt liiguvad) ja linnades on parkimine tasuta, lisaks on lihtsam majutust leida ja soodsam ka.
  Mina lähen kindlasti sinna kunagi tagasi ja soovitan kõikidele teistele ka seda reisisihtpunktina. :)