r66muplika

Uus kasutaja, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Aga kuidas on Türgist tagasi tulemisega? Saan aru, et minnes on vaja kindlasti test teha, aga sisuliselt on mul ju olemas Eesti mõttes kehtiv vaktsineerimispass (Pfizer 1/1), et kas tagasi tulles on test vajalik või mitte?

Itaalias saab sellega ka edukalt ära käia, järgi proovitud 1/1 Pfizeriga.

Aga olen nädala pärast Türki minemas ja pean PCR või antigeeni testi tegema enne minekut.

Viibisime Garda ääres eelmisel nädalal, laupäeval saabusime sealt tagasi. Kuna me broneerisime lennukipiletid vaid kaks nädalat ette, siis soodsa majutuse leidmine oli paras peavalu, samuti autorent kuueks päevaks Bergamo lennujaamast oli üsna kulukas. Lõpuks leidsime siiski viieks ööks järvest pisut eemal mägedes mõnusa mõistliku hinnaga koha, kus majutuse perenaine tegi kõik selleks, et meil seal ülimõnus olla oleks. Tegemist oli siis B&B tüüpi kohaga ja me olime esimesed eestlased, kes seal peatusid.

Hetkel on Garda ääres väga palju turiste liikumas. Kui eelpool mainiti Sirmionet kui suurepärast kohta, siis meile see just turistide rohkuse tõttu suurt muljet ei avaldanud. Ilmselt hooajavälisel ajal ma arvaksin teistmoodi.

Meile meeldis väga Malcesine ja selle ümbrus. Sinna sattusime põhiliselt selle tõttu, et soovisime Monte Baldo mäetippu minna. Aga siit ka juhtnöör, kui soovite mööda köisraudteed sinna minna, siis ostke internetist piletid ette. Vastasel juhul seisate pikkades järjekordades, et piletit saada ja lõpuks saate mäetippu minna alles mitme tunni pärast. Meie ostsime piletid enne kella 12 ja mäe otsa saime startida alles kella 15 paiku. Vahepealse aja me siis sisustasimegi Malcesines ringi jalutades ja Castello Scaligerot külastades. Ja kui lähete tippu, siis varuge soojad riided kaasa, sest seal võib ilm erineda hoopis sellest, mis all Malcesines on. Meil olid autos soojad riided olemas, kuid vaatasime, et Malcesines on nii soe (üle 30 kraadi) ja ei osanud ette näha, et üleval mäetipus võib hoopis väga tugev külm tuul ja vihmasadu olla, nii et läksime suvises riietuses üles ja nii meie visiit seal lühikeseks jäigi, sest külmetasime korralikult. Ja alla tulemine pole sealt ka teab mis kiire, sest üleval tekkis ka väga pikk järjekord, mille pidi ära ootama. Nii et nipp, soojad riided kaasa ja saate kõike rohkem nautida. Muidu vaade sealt ülevalt oli imeline, jälgisime kuidas langevarjurid alla hüppasid ja saime lammaste keskel ringi kõndida.

Lisaks jõudsime käia ka Gardalandi Sealife’is. Lapsele seal meeldis ja õnneks pilet sinna ei olnud ka nii üüratult kallis. Gardalandi enda jätsime mõneks teiseks korraks, kui laps juba suurem on.

Käisime ka Ciclopista del Garda rajal jalutamas ühel õhtul. Jalgrattaga oleks seal kindlasti mõnus kulgeda, kui rahvast ei ole.

Kellele matkata meeldib, siis järvest mitte kaugel on matkarada Ponte Tibetano rippsilla juurde. See rada oli huvitav ka meie 4,5-aastase lapse jaoks, sest ronimist jagus ja mis põhiline, kohtasime tee peal vaid paari inimest ehk siis see ei ole massidele tuttav koht.

Ühel päeval tegime väljasõidu Veneetsiasse ja Buranosse. Burano meeldis meile väga oma värviliste majade tõttu ja seal me ei tundnud, et turiste oleks nii palju olnud, kui Veneetsias oli. Kuid Burano jaoks peab varuma aega, sest sinna kohale jõudmine võtab päris palju aega. Meie Veneetsia külastus jäi selle tõttu üsna lühikeseks, millest me suurt numbrit ei teinud, sest olen kunagi varem Veneetsias juba käinud ka.

Üldiselt meile Garda ääres väga meeldis, sõitsime seal palju ringi ja külastasime veel Bardolinot, Gardat ja Lazise’d.

Reisi kõige meeldejäävam päev oli kindlasti siis, kui sõitsime Lago di Braiest vaatama. Oli väga pikk sõit sinna ja tagasi, aga see vaade oli seda väärt. Kui kohale jõudsime, siis korraks ehmatas ära, sest nii paks udu oli, et järve ega mägesid ei näinudki, kuid udu hajus umbes tunniga ja siis oli väga ilus päikeseline ilm. Rahvast käib seal muidugi väga palju, kuid kuna saabusime üsna hommikul, siis nii suurt rahvamassi veel kohal polnud. Kellel aega rohkem, siis soovitan kindlasti sinna minna.

Kahjuks oli meil Itaalias olemiseks vaid 6 päeva, nii et pidime tegema valikuid, kus käia ja kus mitte, kuid siiski oli meil väga mitmekülgne reis, kuhu mahutasime väga palju. Järgmisel korral läheksime juba kindlasti pisut pikemale reisile ja siis sooviks juba rohkem aega ka Dolomiitides matkates veeta.

Uus info tänasest Reisi Targalt lehel: Alates 21.07 loetakse täielikult vaktsineerituks ka Covid-19 viiruse läbi põdenuid, kes on vaktsineeritud ühe doosiga ja vaktsineerimisest on möödunud üle 14 päeva.

Käisime eelmisel aastal mai lõpus Sardiinias, lendasime Cagliarisse. Meie olime saarel 8 päeva, tegime selle ajaga saarele tiiru peale, aga võin öelda, et sellest ajast jäi väheks. Et kõike nautida ja ka lõõgastuda saaks, peaks saarel viibima minimaalselt 10 päeva, soovituslik isegi kaks nädalat. Mai lõpus merevesi veel väga soe polnud, ilm oli ka üsna heitlik. Täpselt enne reisi olid soojad ilmad ja kui reis lõppes, saabus sinna uuesti kuumalaine. Seal oldud ajal langes õhtuti temperatuur kohati 8 kraadi juurde ja kui vihma sadas, oli samuti üsna jahe. Samas oli sel perioodil ka 25-27 kraadiseid päevi. Meie reisi kõige meeldejäävamad paigad:

  1. Gorroppu kanjon - üks Euroopa suurimaid kanjoneid. Matk sinna võtab aga aega ja meil kulus selleks terve päev ära, sest me ei tahtnud kiirustada, vaid tahtsime kõike nautida. See oli kindlasti üks reisi tipphetki.
  2. Costa Paradiso - võrratu rannik. Olime seal päikeseloojangu ajal ja valgus ning vaade oli sel ajal tõesti imeline!
  3. Capo Testa - väga huvitav kivine rannik, hoopis erinev Costa Paradisost. Ronisime seal kivide otsas ja oli vägev elamus.
  4. Grotta di Su Mannau - väga võimsad koopad. Sattusime sinna juhuslikult ja olime nendest mitmetasapinnalistest koobastest hämmingus.
  5. Capo Caccia - ilus vaade, kahjuks Grotte di Nettuno koopad olid suletud suure tuule tõttu.
  6. Kuna meie reisi ajal rannailmasid väga palju polnud, siis liikusime rohkem ringi ja randadesse vedelema ei jäänud. Sel päeval, kui Cala Lunat külastasime, oli ilus ilm ja seal veetsime pool päeva.
  7. Linnadest jäid enim meelde Cuglieri, Bosa, Alghero, Stintino, Porto Torres, Castelsardo, Santa Teresa Gallura, Cala Gonone, Villasimius jt. Porto Torresesse sattusime siis, kui oli turupäev ja see oli omaette elamus. Algheros tegime väikese paaditiiru ümbruskonna vetes. Lisaks kõigele sattusime reisi jooksul väga toredatesse (ja ka soodsatesse) kohtadesse ööbima, kus inimesed olid väga sõbralikud ja toredad ning andsid meile uusi ideid, kuhu veel minna. Kui keegi tunneb majutuste suhtes huvi, siis võin soovitusi jagada. :) Sardiinias on nii palju vaadata ja avastada, et kõike seda ei jõua siin kirja panna. Loodus on seal tõesti võrratu! Väljaspool hooaega on sinna väga hea reisida, sest igale poole jõuab kiiremini (mägiteedel ei ole eriti karavane, mis aeglaselt liiguvad) ja linnades on parkimine tasuta, lisaks on lihtsam majutust leida ja soodsam ka. Mina lähen kindlasti sinna kunagi tagasi ja soovitan kõikidele teistele ka seda reisisihtpunktina. :)