Jorjen

Reisihuviline, liitus Tripiga 7 kuud tagasi. Tahab minna:
2 meeldimist
0 postitust / 5 kommentaari
13 (2.1%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Olen kasutanud kahte varianti - Goa/Chennai/Colombo ja Goa/Mumbai/Colombo. Endale tundus mõnusam läbi Chennai kuna mõlemad lennud olid lühikesed, miinuseks pikk ooteaeg Chennai lennujaamas. Alati oleneb kellaajast ja hinnast, samuti nädalapäevast. Lende saab vaadata ja pileteid osta cleartrip.com(väiksem valik) ja makemytrip.com

Mõned aastad tagasi sai ette võetud rongireis Goast Keralasse ehk siis Margaost Kochi Ernakulami. Esimese klassi pilet oli meie jaoks odav ja tegemist oli öörongiga, siis tundus, et hoiame vägevalt aega kokku. Sõit pidi toimuma õhtul kella 22-st kuni järgmise päeva lõunani, kuid meie üllatuseks jõudis 3 tundi varem kohale. AC vagun on öösel suhteliselt jahe, ventilaatorid puhuvad igas suunas, seega pikavarrukaline riideese ja sall oleks soovitav kaasa võtta. Õhtuti käivad müüjad ja pakuvad teed, pirukaid ja kohalikku õhtusööki. Siis tuleb teki-ja linajagaja, kes hommikul kõik jälle kokku korjab ja kirja paneb. Öösel rong kihutas meeletult. Tukkuda sai küll, kuid kuna boksil ust ees ei olnud, vaid lihtsalt kardin, siis tõmmati seda pidevalt eest ja siis jälle tagasi. Ikka üritati jalataldu kõditada, kuid peale paari äkilisemat toud, minu suureks rõõmuks loobuti. Alumisel reisikaaslasel sama jama. Pesemisvõimalus koridoris täitsa olemas kraani näol. WC-s oli seespool väga mitu riivi ja haaki ning seal sai kraanist kopsikusse vett lasta ja pesta, vesi voolas liipritele. Kui seljakotiga reisida, siis täitsa põnev kogemus.

  1. Meenub sportlik puhkus Egiptuses Hurghadas, sularahajaht Indias, hiigellained Sri Lankal.

  2. 2017 sügisel Malaisia, Singapur ja sutsti ka sõpradele külla Sri Lankale.

  3. Jälgin soodsate lendude kombinatsioone Colombosse, Singapuri või Kuala Lumpurisse.

Head uut reisiaastat!

Eurosid taksojuhtidele ja rannas ei pakkunud, ei oska öelda. Küll aga pakkusin nende uut 2000 ruupiast, mille peale hakkavad mossitama, et pole tagasi anda kuna nende jaoks tegemist suure summaga ja sellest järgmine rahaühik on 100 ruupiane. Restos pakuti võimalust, et avavad arve kuna olen püsiklient ja maksan kui 2000 täis saab. Mulle sobis. Rannas maksin kohe neile "raamatu" peale 2000 ja iga päev tegime kokkuvõtte. Rannatänaval nägin restorane kus on tahvlitel kirjas, et maksta võib igasusguses valuutas.
Lennujaamas ei suudetud samuti 2000 ruupiast tagasi anda ja soovitati ise minna vahetama. Pagasi ülekaalu eest tuli tasuda 600 ruupiat. Maksime kaardiga.

Tulin sel nädalal Indiast, Goast. 500 ruupiad veel pidavat kehtima mõnes kohas, kuid igal pool on sildid, et neid vastu ei võeta. 1000 ruupiased tähed on nüüdseks keelatud. ATM -id töötavad kuid raha pole. Raha tuuakse päeva jooksul ja siis ka pikad järjekorrad, mille järgi on võimalik aru saada, et raha on olemas. Automaadi limiidid on erinevad, mõni annab 2000 mõni 2x 2000. Valuutat vahetatakse väga vähestes kohtades ja väga kehva kursiga - kui ametlik kurss eurodega oleks 72, siis Newtoni supermarketis oli parim kurss 62. Enamikes kohtades 50-60 ruupiat euro eest. Paljudes kohtades pakutakse võimalust maksta kaardiga, välja arvatud turud, taksojuhid, rannashackid.