Viimased kommentaarid

Sellist infot ei saagi kellelgi olla, sest see on (reaal)ajas muutuv. Hetkeseis loomulikult seda mõtet ei toeta, kuna viimase suure protestilainega tehti "suur teene" ka koroonaviiruse levikule - see mitte ei vähene, vaid hoopis suureneb nüüd. Väga kahtlane, et augusti lõpuks koroonaviirust USA-s enam ei ole. Isegi mitte kahtlane, vaid täiesti kindel fakt. 

Pidin isegi sel aastal USA-sse minema, aga puhtloogilistel kaalutlustel jääb see ära - turismisektor  on seal hetkel sisuliselt väljasurnud ja mingit suurt seiklusetuhinat ei oleks niikuinii.

@Angela

Mis imekoguses neid maske siis ikka kaasa võtta..

Kui mask on kohustuslik bensiinijaamas, kohvikus või ühistranspordis, siis

a) ühistransport jääb autoga reisijal niikuinii enamasti välja 

b) bensiinijaama peatuseid ei ole ju teab mis palju, liiatigi kasutaks võimalust tankida automaatjaamades või kaardimaksega tankuri juures (eraldi kindad selleks)

c) tuleks leida reisile klapiga maskid, kasvõi FFP1, vahet pole, mask on ju mask ja reegel täidetud. 

Klapiga maski saab kasutada vähemalt kümme korda (poole tunni kaupa), kui mitte enam. Maskile võib kindluse mõttes peale joonistada markeriga ka nimetähe vms, et see isiklik oleks. Tavalist näomaski saab samuti kasutada ju kolm-neli-viis korda ja bensiinijaama müügisaali ei pea ju kogu perega sisenema..Samamoodi võib ju poes  toiduvarusid täiendamas käia või kiirsöögikohas eineid ostmas üks inimene jms..

Kohvikuid, avalike tualette, ühistransporti jms, ma väldiks juba puht (koroona)turvalisuse mõttes välismaal niikuinii.

@ uuuuuuuu

EU-s on tasuta ainult hädaabi ehk esmane abi (verejooksu sulgemine, lahas vms), isegi Eesti haigekassa kindlustatuse korral. Töötuks olemisest pole mõtet rääkidagi.
 Igasugune edasine ravi, haiglapäevad, transport, ravimid jne jne tuleb endal maksta. Ma pigem valiks reisitõrke kindlustuse asemel hoopis tervisekindlustuse - reisitõrge läheb maksma halvimal juhul tuhat eurot aga ravi, näiteks raske autoavarii puhul, kümneid ja kümneid tuhandeid eurosid. Veel parem muidugi, mõlemad kindlustused võtta. palju see tervisekindlustus enam maksab, paarkümmend eurot.

Eestit ja Hispaaniat (näiteks) ei tasu võrrelda. Hispaanias ei ole isegi ravikindlustuskaardi olemasolul korralikku ravi loota, erahaiglad on ikka oluliselt paremad, eriti välismaalastele mõeldud erahaiglad. Aga nendesse ilma kindlustuseta, töötul eestlasel asja ei ole. Ainuüksi visiiditasu võib olla suurusjärgus 200-300 eurot, ravist rääkimata.

Hetkel tundub, et teema, mille ümber kogu jutt käib - "millal piirid lahti tehakse" - sõltub ainult ja ainult Poolast (maismaatranspordi ehk autoturismi puhul). 
Pole ju eestlasele vahet, millal Saksamaa, Hispaania või Itaalia oma piirid lahti teevad, kui Poola neid kangekaelselt kinni hoiab. 
Kui Poola lõpuks oma piirid igasuguste piiranguteta avab, siis ongi kogu Euroopas piirid avatud. Võin mõne riigiga ka eksida, aga minu mäletamist mööda on Poola siiski viimane rangete maismaapiirangutega riik.

@ kkkaur

Räägi mulle trollimisest. Kõigepealt kirjutad mingi teksti teise konto alt, siis lisad enda kommentaarile kohe plussi (pluss ilmus su teksti taha 15 sekundit peale postitust), paned minu kommentaaridele valimatult miinused ja ütled, et mina trollin?

Pole vaja väga pikalt mõelda, mis su teine konto siin on. Astusin varba peale?

Minu ja sinu vahe on selles, et ma ei lisa endale kommentaaridele plusse ja ei jaga valimatult miinuseid. Mingi väärikus peaks ikka inimesel olema.

dim123, ära nüüd ärritu, et see USakatele on suunatud.

Ja sa ju ei käi mägedes, milleks sulle see kindlustusfirma info?

Jah, uuuuuuu.. Oleks aeg ise kohal ära käia mõnes välisriigis. Nigeeria, Ghana, Iraak..

Näeksid oma silmaga neid maailma rikkaimaid riike. Ja kui Eestisse tagasi jõuad, maailma kõige vaesemasse riiki, siis mõistad, et rikkus ei seisnegi koroonas.

Ma ei mõelnud gruppi ainult mäe jaoks, vaid pigem nagu reisiseltskonna mõttes, Eesti - Gruusia - Eesti.

Mägi ise on ju tehniliselt lihtne, aga üksinda, juba puhtturvalisuse mõttes, ei ole mõistlik ette võtta, lõhesid seal ikka jagub. Tipus võimalik ka lumetuisk ja vilets nähtavus. 
Ilmselt on köiesolek tipu pool liustikel ikkagi vajalik, viimastel aastatel on see lõhede teema eriti teravalt päevakorda tekkinud, just soojade talvede tõttu.

Ja oma seltskond on ikka oma seltskond, saab juba varakult paika panna plaanid, grupijuhi, tempo, reeglid jms. Kõrguste vahe on päris korralik, üle 3000 meetri ja see vajab head gruppi, peamiselt emotsionaalsel tasandil. 

Mäletan, kui käisin Zugspitzel (üksinda) ja viimase päeva tõus oli kõigest 900 meetrit, aga kiirkorras loodud kuueliikmeline punt lagunes laiali juba poolel teel. Sest üks pani ilge tempoga ees minema, teised kustusid ära ja lõpuks osa läks üldse tõstukiga üles.  Oleks olnud tugev grupijuht ja oma grupp, siis seda ei oleks juhtunud. Moraalne väsimus on mägedes üks suurimaid probleeme. 

Kuigi ma alati olen peale järjekordset tippu endale lubanud, et nüüd on kõik, mina enam kuskile ei roni, siis kahjuks see ei õnnestu. Tegemist on siiski lootusetu ja ränga sõltuvusega, mägedes käia  :) 

Aga nagu ma ka oma mägedeblogides olen kirjutanud - see on parim sõltuvus, mida ma tean.

Poola jääb kahjuks minu reisisihtkohast kindlasti välja. Nii praegu kui ka tulevikus. Ei teki tahtmist sinna riiki ühtegi eurot (zlotti) jätta.

Mina oleks kohe käsi, kui mingi grupp peaks Eestist sinna minema. Kui plaan tekib, andke mullegi teada.

@dim123, neandertaal, alar

Palun, mina olen kasutanud seda,

https://www.insuremytrip.com/

Nagu ka kõrgmägede kindlustuseks (üle 5000m ) ei leia sa ühtegi kindlustusfirmat Eestist, tuleb need leida mujalt, näiteks Austriast. 

Seoses COVID19 tulekuga muidugi võeti kolmanda osapoole kindlustus maha, sest pankrotilaine on liigagi eeldatatav. Aga eelmisel aastal täiesti toimiv asi.

@alar

Sinu teadmised kindlustusvaldkonnast piirduvad vist teoreetiliste kogemustega? Või siis mõne väga odava kindlustuspakkumisega, mille tingimusi sa pole läbigi lugenud?

Reisitõrge korvab ka reisibüroo pankrotti, kui sa oskad valida vähegi mõistlikku (loe: mitte kõige odavamat) kindlustusfirmat.

Ma olen reisinud aktiivselt 15 aastat ja alati, absoluutselt alati, teinud ka enne reisi- ja tervisekindlustuse. Ja ma ei ole 15 aasta jooksul kogenud mitte ühtegi kahju. Mitte ühtegi. Kuigi kahjusid on olnud, nii tervise, kui ka reisi katkemise seisukohalt. Kindlustus on kõik hüvitanud.

Esimene kahju, mida vist nüüd tõesti kogen, on 11 eurone Bookingu majutus Poolas, mai lõpus. Aga ma ei ole veel kindlustust teinud. See majutus ei olnud kindlustust väärt.

Pole ju midagi kokku koguda.. Reisifirmad tekivad ja kaovad, nagu iga teinegi ettevõte. Eriti keeruline ongi praegune aeg turismisektoril.

Kui inimene ostab tuhandeeurose reisi, kuid 50 eurost reisi(tõrke)kindlustust enam osta ei raatsi, siis on see tegelikult saanud juba tema enda probleemiks.

Kas te võiksite jätta poliitika kõrvale, à la poliitilised eelistused ja muud maailmavaatelised ja isikliku elu probleemid.  Küsimus eeldab tegelikult lihtsalt kas "jah" või "ei" vastust. Kas mõistlikum on isolatsioon või vabadus?

Kas piiride avamine on õige või vale?

Ma ei ole veel ise vastanudki - aga selleks on kindel "jah".

Ilmselt mõtlesid küll 11.05, aga see reegel muutub ilmselt üsna varsti.  

Oleneb, milliseid tulemusi näeme 15. maist Balti riikide riigipiiride avamisest tulenevatest tagajärgedest. Ma olen uhke, et Eesti tegi esimese sammu! Keegi lihtsalt pidi esimese sammu tegema. Ja mul on hea meel, et see on Eesti!

Hoiame pöialt (ja ennast ning teisi), et Balti riikide avatud piiridest tulenevad avaramad võimalused ning turism saab murdepunktiks koroonaviirusest tingitud piirangute lõpetamiseks. Hoiame ennast koroona eest, et see katse saaks positiivse hinde!

Sellest sõltub kogu Euroopa, aga miks mitte, ka kogu maailma käitumine. Oleme osa sellest, et piirid avataks ja normaalne elu taastuks! Ole osa sellest!

@karvanejakole

Eks sa ise laksid ju samamoodi oma tõde - pole ju sinugi kommentaar suurem asi info teemaalgajatele ;) 

Ja kallis on ainult tervis, elukaaslane ning laps - kõik ülejäänud on rahas mõõdetav.

Poola Rysy tippu päris "tavaline inimene" ei pruugi siiski läbi teha (algusega autoparklast). Natukene peab ikka vormi olema. Kõrgusekartus mängib seal samuti rolli, kuna mõned "põnevamad" momendid seal on - eriti selge ja tuulise ilmaga. 

Kokku tuleb (tõusu)kilomeetreid omajagu ja seal on ühel mäeharjal ka koht, üsna tipu eel, kus nii mõnelgi edasimineku tuju ära kaob. Pigem küll psühholoogiline kui reaalselt ohtlik. 

Aga sellega olen nõus, et Zakopane kant on väga ilus, et mitte öelda - imeilus. Kui piirid lahti tehakse, siis väga hea sihtkoht. Rysy oleks muidugi kirsiks tordile.

Kiirustage, seltsimehed kodanikud, kiirustage. Sest ilmselt mitte väga kauges tulevikus on suurem osa lennufirmasid pankrotis ja te ei saa tagasi isegi mitte vautsereid. Rääkimata mingist rahast.

Peab ikka väga hoolega mõtlema, kui täna osta mõnele "Happy Airline Company" lennule pileteid. Ma ei räägi siin SAS-ist, vaid üleüldisest pankrotilainest, mis varsti paratamatult lennufirmadele peale tuleb.

Mingid lennud küll Euroopast USA suunal Flightradari andmetel toimuvad, aga ma ei saagi täpselt aru, mis lennud need on. Ametlikult mingeid (regulaar)reise Euroopast Ameerikasse ju ei toimu? 

Hr. Trump küll avab USA piirid õige pea, aga mitte juuni alguses, see on üsna kindel. August on adekvaatne.

@ dim123

Palun näita mulle võimalust, minna ja puhata nädal aega mais Hispaanias, 4 inimest, 150 eurot tuba (hommikusöögiga).

Kuidas ma sinna saan, võiksid samuti juurde lisada.

Tead, mis lugu selle parima veekeskusega on, dim123? 2000. aastate alguses käisin ma seal koos perega puhkamas.

Juba esimesel korral, veekeskuses,  mööda "musta liugtoru" alla lastes sain seal peatrauma, mis vajas õmblust. Liugtorul oli ilmselgelt vale konstruktsioon. Sain sealt peapõrutuse ja kolmesentimeetrise peahaava. Siiani mälestuseks. Verd lahises peast voolata nii, et terve rennivesi värvus punaseks.

Jurmala haigla oli muuseas, kuidas seda viisakalt öeldagi..väsinud olekuga.Verd pühiti peahaavast, haigla operatsioonisaalis kokku, lillelisest patsiendikitlist väljalõigatud kaltsutükidesse.. See on muuseas täiesti tõsijutt.

Isegi piletiraha ei tagastatud! Sorry, ikka juhtub. Mis see väike peahaav ikka teeb, ennegi juhtunud.. Ma olin eestlaslikult jonnakas ja jurist siis suhtles nendega edasi. Sain isegi piletiraha tagasi ja mingi kompensatsiooni ka.

Kolm kuud hiljem pandi veekeskus kinni ja ehitati ka "must toru" ümber. Nüüd on sinulgi seal turvalisem. Ja võib olla see ongi nüüd Euroopa parim veekeskus, ei tea.

Ma tõesti ei saa aru nendest, kes väidavad, et siseturismi (Eesti) majutuse hinnad on 3 korda kõrgemad kui näiteks Lätis (Soomes, Saksamaal, Hollandis). Kas see on mingi meelevaldne väide "mujal on kõik parem" -  või on sellele ka konkreetsed algallikad olemas, näiteks Bookingu koduleht ja hinnavõrdlus? 

Kuna ma ise SPA-hotellides ei käi, võtsin huvi pärast Bookingu lahti ja vaatasin, lihtsalt huvi pärast, neid kolmekordseid hinnavahesid Lätiga. No ei leidnud. Võib olla ei oska ma otsida. Võib olla tuleks hoolikamalt  otsida? Niikaua otsida, kuniks leiab?

Isegi, kui Lätis on mõni SPA odavam kui Eestis, siis kas sinna kohale saab tasuta? Aega ei kulu? Suhtled seal toredasti inglise keeles? Või räägid emakeeles?

Kui Eestis saab SPA-hotelli majutuse, hommikusöögiga, sissepääsuga SPA-sse, näiteks Saaremaal (kahele inimesele) 45 euro eest, siis kas Lätis saab selle tõesti 15 euro eest?

Vabalt tehtav. Elementaarne füüsiline seisukord (kehakaal normis, paar kuud aktiivset sporti, enesekindlus) muidugi eelduseks. Kassid ehk kaasa, suusaprillid, näomask, soe aluspesu. Suve lõpus üsna lihtsalt tehtav.

Kõhklemine muidugi kasuks ei tule, aga vaadates paari eelnevat mägedekogemust, ei tohiks enesekindluse taha asi jääda. Kui võimalus on, tee ära. Ära kõhkle!

@ kuningas

Su mõtetes on iva sees ja see on ratsionaalne. Ja su Aafrika jutu osa on selle tõestus.

 Irooniline, aga ma just täna lugesin infot D-vitamiini kohta. Ma mõistan, et esmapilgul on see täiesti kohatu - mis pagan see D-vitamiin nüüd asjasse puutub - aga kui uurima hakkasin, siis D-vitamiin on "õnnelikkuse" vitamiin. Ja seda saab enamasti päikesest. Tegelikult  ainult päikesest. 

Üks ülivõimas õnnehormoon on veel - armumine. Kuna viimast tuleb oluliselt harvemini ette kui päike, siis jätame valikusse ainult päikese. 

Kui ma käisin Vietnamis - ja ma kirjutasin sellest ka oma blogis -, tundsin ma ennast seal õnnelikuna, ja veel enam, ka peale kahte magamata ööd, ikka energilisena. Nagu ka Kambodžas - pilvitud ilmad. Ma olin Kambodžas õnnelik kõige hullemas onnis keset džunglit!

Ja nagu ka USA-s, kus 12 tundi päevas õnnestus mul päikese käes olla. Ja ka Hispaanias, Tenerifel, tundsin ma ennast õnnelikuna. Ja üldse, igas riigis, kus on päike kogu aeg "saadaval".

Jah, õnn seisneb päikeses, nii otseses kui kaudses mõttes. Sest päike sünteesib meie kehasse tohutus koguses D-vitamiini (max 20 000 IU päevas) ja see annab tohutu energialaengu. Ja see ongi "soojamaareiside" õnnelikkuse saladus.
Kui õnnelik on turist, kui ta reisib Egiptusesse ja seal sajab kaks nädalat vihma? On ta õnnelik? Egiptus on ju ikka Egiptus? Muumiad ja püramiidid ja sfinksid.. Kas teda mõjutab riik kui selline või päike?

Selsamal põhjusel on ka Eestis inimesed suvel energilisemad, aktiivsemad, rõõmsamad ja ka tervemad. Natuke halenaljakas, aga kogu "soojamaareiside" õnnelikkuse saladus seisneb D-vitamiinis ehk päikeses. Reisi sinna, kus on päike saadaval ja rahulolu pakkuv reis on garanteeritud. Suvel võib see vabalt ka Eesti olla.

Aga mis puudutab minu "õnnelikkuse" juttu kõrvade vahel, on see - kui inimene võtab endale õiguse nimetada kõiki lollideks, idiootideks ja rumalateks, siis tema ei leia seda õnne ka päikese all. Ehk asi on ikkagi esialgses suhtumises ehk sinu südames. Õnnelik inimene tunneb ennast päikese all veel õnnelikumana ja õnnetu inimene ei leia seda mitte kuskilt. Ka mitte päikese all.

@sis153

Asi ongi ju selles, et "loodust, lambaid, rahu ja vaikust" saad Sina ka kodus nautida. Lisaks veel suvekodu Lõuna-Eestis.. Isegi kadedaks teeb.

Paljudel, eriti just linnainimestel - nagu minagi seda olen -, seda  "loodust, lambaid, rahu ja vaikust ning suvekodu Lõuna-Eestis" ei ole, seega tuleb mul see teenus sisse osta. 

Arvestades praegust segast aega, reisipiiranguid ja kohaliku turismisektori täielikku hääbumist, olen mina kindel siseturismi pooldaja. Olen üks esimesi, kes piirangute kaotamisel Muhumaale läheb. Miks just Muhumaale - see on mul pikaaegne traditsioon. Sest just seal ongi minu "lambad, rahu ja vaikus". Väike turismitalu lammaste, hobuste, kanade ja põrsastega. Ja heinalakaga. 

Seal ei ole SPA-d, restorani ega uhkeid massaažikabinette, aga seal on midagi, mis mind õnnelikuks teeb.

Ja ma olen valmis selle eest maksma. Vabalt.