Viimased kommentaarid

Kui nüüd teemaalgataja küsimuse juurde pöörduda, siis on üsna kindel, et teemaalgataja viimane lause saab tõeks.

Kui mingis helges, muinasjutulises tulevikus, saavad kõik piirid lahti tehtud ja vaba reisimine on jälle igapäevane, on koroonavaktsiinitõendi ettenäitamine kindel eeldus riiki pääsemisel. Mitte küll kõikides riikides, aga väga paljudes, usutavalt vähemalt pooltes maailma riikides. 

Asi on lihtsalt selles, et see viirus ei kao maailmast lähimal viiel - võib olla isegi kümnel - aastal mitte kuskile ja ilmselt ükski riik ei soovi endale uut haigusepuhangut (à la kümnes koroonalaine).

On täiesti ebausutav ja isegi ebaloogiline, et näiteks Uus-Meremaa, Austraalia või Island, aga ka kümned teised riigid lasevad turistide hordidel ilma koroonavaktsiini tõendita riiki sisse jalutada.

Mina ei reisisks kindlasti koos inimesega, kelle jaoks kõik "kallis" on. Pole vahet, olgu siis see tuk-tuk, kohalik söök, teenus või hotellituba. 
Inimesega, kas alati arvestab ja kalkuleerib, et "selle raha eest" saaks "seal ja seal" kaks korda rohkem ja "mujal" on kõik palju odavam. 

Muidugi ei reisiks koos ka lakkamatu viriseja ja hädaldajaga ja kindlasti ka mitte ahelsuitsetajaga.

Jälle mingid trollid siin artikleid vorpimas.. Igal pool on hea, välja arvatud Eestis...
Kolige siis ära, kui siin sitt elu on. Või tuleb leida mingi normaalne töökoht (vastavalt haridustasemele ilmselt see käib), kui 88 eurot öö SPA-hotellis kahele ülemõistuse kallis on.

Ohh. Sa ei tea selle haiguse tõelist põhjust ja ma ei saa seda siin ka välja öelda.. Aga kui sa vaatad koroonasse haigestunute hulka Hiinas ja näiteks Eestis, hakkab ehk mõte liikuma  (Hiinas elab miljard inimest, 10 nakatunut päevas, Eestis elab miljon inimest ja 100 nakatunut päevas).

Ja parem ongi, kui sa ei tea..

Aga reisigraafikus muudatusi ei ole, ikka laupäeval kell 9.00

Tore, et sellel koroonaajastul on siin vähemalt üks teema, kus saab natukene auru välja lasta.

Väsitav on see olukord, kus uudiste tähtsaimaks teemaks - päevast päeva -, on koroonasse haigestunute hulk, enamik käivad ülitõsiste nägudega ringi ja ootavad maailmalõppu. Maailmalõppu muidugi ei tule ja koroona jääb meile aastakümneteks nagu hooajaline gripp, kuid mõõdukas huumor on omal kohal isegi sõjaajal.

@Kristy777

Reis väljub igal laupäeval kell 9.00 Tallinnast. Kohtade arv piiratud (üks inimene), kuna vein ja majutuasutus on hoolikalt valitud.

Pakun soome sauna. On soe, +90 kraadi (ise pole küll mõõtnud), leil ja viht. On ka päikest, 12h päevas (solaarium). Internet 24/7 saadaval. Erinevad mugavused, nagu TV, A/C, külmik koos jookidega ja baar - saadaval. Kuna külmikut ei pruugi kohapeal olla, võtan selle ise kaasa - koos jookidega.
Haapsalu, Pärnu, Tallinn, Viljandi, Muhumaa - maailma ilusaimad paigad.! Puudub ka 14 päevane eneseisolatsioon. 

Kas on hea äkkidee?

Eestist pärit, aga Soomes töötajatele, piirangud  ei kehti. Iseenesest mõistetamatu, et ei viitsi endale nii lihtsaid reegleid selgeks teha, vaid peab tulema neid Tripist otsima.

Mis on "tore"? Midagi toredat ju hetkel ei ole.. Pigem soovitan unustada 2020 üldse ära, oodata 2021 kesksuve ja siis sealt hakata juba plaane tegema. Mingi sisetunne ütleb, et "2021 sügis" hakkavad reisid taastuma. 

Ja siis on see ka tore, sest mingeid piiranguid enam ei ole.

120 minuti jooksul teha 83 telefonikõnet :)  Mõni ime, et nad kõnesid vastu ei võtnud. Mul ei kogune ilmselt isegi mitte ühes kuus nii palju kõnesid..

Kui ma Tenerifel (Hispaanias) käisin, siis ootasin "Carplus`is" autot tund aega, see on mul ka blogis kirjas. Hispaanias (ja ka Itaalias ja üldse lõunamaades), ei ole üks tund üldse mingi aeg, kaks tundi samuti veel mitte.

Kella seal ei tunta, kõik käib päikese järgi. Kui päike paistab, siis on järelikult päev ja (kesk)päevaks kokkulepitud kohtumine on jõus.

Mis juhtus peale piiride sulgemist Ungaris:

https://maailm.postimees.ee/7060960/tsehhi-ja-ungari-teatasid-uutest-koroonanakkuste-rekorditest

Piiride sulgemine ei muuda koroonalevikus mitte midagi. Mul on hea meel, et Eesti, Soome, Leedu ja veel paar riiki seda mõistavad. Asi pole reisimises, vaid inimestes - kas nad on piisavalt informeeritud, vastutustundlikud ja huvitatud.

Mina jällegi pakun, et oktoobriks on kogu Euroopa "punases" (20+ inimest 100 000 elaniku kohta)  ja siis on juba põhimõtte küsimus, kas loobuda üldse kõikidest piirangutest või hakatagi iga kolme kuu järel piire sulgema, kuniks laine vaibub..
Koroona ei kao kuhugi lähima kahe aasta jooksul ja iga kolme-nelja kuu tagant piirid kinni panna - see ei ole jätkusuutlik ühelegi riigile, isegi Saksamaale mitte.

Lõpuks on Rootsi tee kõige õigem - poogen, saab mis saab..

@Tip

Väga, väga hea reisikirjeldus. Võiks vabalt selle blogiks teha, Pildid juurde jms. Teravmäed on hetkel ilmselt kõige "populaarsem" sihtkoht üldse, sest piiridest ongi vist veel ainult lahti Läti, Soome, Norra ja veel paar riiki. Ja kauaks needki lahti on.. Septembri keskpaigani..

Asi on Tripis lihtsalt trollimiseks kätte ära läinud ja mingit ratsionaalset infot siit kommentaaridest enam ei leia. Trollid on Tripi üles leidnud ja leidnud hea väljundi ühiskonna (reisihuviliste) lõhestamiseks. 

Olen isegi selle tõttu loobunud suuremalt osalt Trip.ee jälgimisest ja postituste kirjutamisest, sest reisimist kui sellist niikuinii ei toimu ja lisaks sellele on siia siginenud üsna palju negatiivset nii Eesti majanduse kui turismisektori kohta. Lisaks palju poliitilisi avaldusi, mis kuidagi reisimisega seotud ei ole.

Miks peaks Eesti oma riigipiirid kinni panema? Et siis kaob viirus ära Eestist?

Küll need piirid varsti kinni lähevad, iseenesest, sest kõik riigid panevad tasapisi (reisi)piirangud peale ja siis võib ainult mõni pensionär seda takka kiita, sest iga töötav inimene saab aru, et piiride täielik sulgemine lõpeb majandusliku kollapsiga - tööpuuduse järsu kasvuga.

Kui tahad aga Ungarisse kolida, pead kiirustama, paar päeva on veel piirid lahti ;)

@Tip

Räägi sellest Svalbardist natukene lähemalt. Kus peatusite, mida tegite, mida pakuti? Tegite ka mõne safari või merereisi, jääkarusid liikus? 

Turiste oli palju? 

Kuna kõik on kinni peale Läti ja Soome, kus on kolm miljonit korda juba käidud, siis vist ongi veel ainult Teravmäed hetkel "kaugeim" sihtkoht, kuhu eestlane piiranguteta minna ja tulla saab.

Uurisin ise välja. Hüvitist ei saa kuskilt otsast, aga kuidas see kaks nädalat kodus istumist välja näeb, ei kirjelda mitte keegi. Sisuliselt võid helistada täna tööandjale ja öelda, et tulin eile Poolast ja istun nüüd kodus eneseisolatsioonis kaks nädalat. Palgata puhkus. Kuidas see tööandja silmis paistab, ei oska öelda.

Minu mõte on selles, et need seadused on tehtud täiesti ülejala ja on igatepidi reguleerimata. Kui ma sõidan autoga läbi Poola, ühe jutiga, siis kuidas mind need 16/100 000 koroonahaiget mõjutavad? Pigem saan ma koroona hoopis Tartust, kus ma igapäevaselt viibin?

Tahaksin minna Austriasse reisile ja olen üsna kindel, et ma oskan ennast ISE hoida rohkem kui ükski ametnik Eestis mind kaitseks, aga reisilt tagasi tulles - kuidas ma seda tööandjale selgitan, et sorry, olen süüdi, käisin väikesel reisil puhkuse ajal ja nüüd istun 14 päeva kodus. Otsi mulle mingi asendaja ja ole tubli.

Kuna Hapnik teemaga on hästi kursis, siis lisa juba palun ka see, kuidas see eneseisolatsioon välja näeb ja kes katab minu kahenädalase lebotamise kulud - ehk täpsemalt, kuidas see eneseisolatsioon välja näeb.. Helistan perearstile? Politseisse? Registreerin ennast kuskil?
Ja need 14 päeva - on see  "palgata puhkus", tööluus, haigusleht või mingi muu variant?

Kui keegi tahab kaks nädalat töölt "vabaks võtta", siis piisab Poola piiril käimisest?

Mu lugemisoskus võib tõesti vildakas olla, aga sellistele küsimustele ma viidatud lehelt vastust ei leidnud ja ammugi ei leia seda sealt üles välismaalased..

Ma ütleks, et see eneseisolatsiooniteema (14 päeva karantiinis) on Eestis nii hall ja reguleerimata valdkond  et võib olla ainult paar ametnikku teavad, millest nad üldse räägivad või mida nad kirja on pannud.

Mina näiteks ei loe üldse kuskilt välja, et Eestis elav eestlane peab jääma reisilt saabudes isolatsiooni (karantiini), vaid see puudutab ainult välismaalasi. 

https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-eneseisolatsiooninouete-kohta-euroopast-saabujatele

ütleb sõnaselgelt: **haigustunnusteta välisriikide kodanikud ja eelpool nimetamata välisriikide kodanikud, kes tulevad Eestisse õppima või töötama. 
**Saabujatele rakendub liikumisvabaduse piirang.

Kohalike elanike kohta ma ühtegi viidet ei leidnud.

Sellist infot ei saagi kellelgi olla, sest see on (reaal)ajas muutuv. Hetkeseis loomulikult seda mõtet ei toeta, kuna viimase suure protestilainega tehti "suur teene" ka koroonaviiruse levikule - see mitte ei vähene, vaid hoopis suureneb nüüd. Väga kahtlane, et augusti lõpuks koroonaviirust USA-s enam ei ole. Isegi mitte kahtlane, vaid täiesti kindel fakt. 

Pidin isegi sel aastal USA-sse minema, aga puhtloogilistel kaalutlustel jääb see ära - turismisektor  on seal hetkel sisuliselt väljasurnud ja mingit suurt seiklusetuhinat ei oleks niikuinii.

@Angela

Mis imekoguses neid maske siis ikka kaasa võtta..

Kui mask on kohustuslik bensiinijaamas, kohvikus või ühistranspordis, siis

a) ühistransport jääb autoga reisijal niikuinii enamasti välja 

b) bensiinijaama peatuseid ei ole ju teab mis palju, liiatigi kasutaks võimalust tankida automaatjaamades või kaardimaksega tankuri juures (eraldi kindad selleks)

c) tuleks leida reisile klapiga maskid, kasvõi FFP1, vahet pole, mask on ju mask ja reegel täidetud. 

Klapiga maski saab kasutada vähemalt kümme korda (poole tunni kaupa), kui mitte enam. Maskile võib kindluse mõttes peale joonistada markeriga ka nimetähe vms, et see isiklik oleks. Tavalist näomaski saab samuti kasutada ju kolm-neli-viis korda ja bensiinijaama müügisaali ei pea ju kogu perega sisenema..Samamoodi võib ju poes  toiduvarusid täiendamas käia või kiirsöögikohas eineid ostmas üks inimene jms..

Kohvikuid, avalike tualette, ühistransporti jms, ma väldiks juba puht (koroona)turvalisuse mõttes välismaal niikuinii.

@ uuuuuuuu

EU-s on tasuta ainult hädaabi ehk esmane abi (verejooksu sulgemine, lahas vms), isegi Eesti haigekassa kindlustatuse korral. Töötuks olemisest pole mõtet rääkidagi.
 Igasugune edasine ravi, haiglapäevad, transport, ravimid jne jne tuleb endal maksta. Ma pigem valiks reisitõrke kindlustuse asemel hoopis tervisekindlustuse - reisitõrge läheb maksma halvimal juhul tuhat eurot aga ravi, näiteks raske autoavarii puhul, kümneid ja kümneid tuhandeid eurosid. Veel parem muidugi, mõlemad kindlustused võtta. palju see tervisekindlustus enam maksab, paarkümmend eurot.

Eestit ja Hispaaniat (näiteks) ei tasu võrrelda. Hispaanias ei ole isegi ravikindlustuskaardi olemasolul korralikku ravi loota, erahaiglad on ikka oluliselt paremad, eriti välismaalastele mõeldud erahaiglad. Aga nendesse ilma kindlustuseta, töötul eestlasel asja ei ole. Ainuüksi visiiditasu võib olla suurusjärgus 200-300 eurot, ravist rääkimata.

Hetkel tundub, et teema, mille ümber kogu jutt käib - "millal piirid lahti tehakse" - sõltub ainult ja ainult Poolast (maismaatranspordi ehk autoturismi puhul). 
Pole ju eestlasele vahet, millal Saksamaa, Hispaania või Itaalia oma piirid lahti teevad, kui Poola neid kangekaelselt kinni hoiab. 
Kui Poola lõpuks oma piirid igasuguste piiranguteta avab, siis ongi kogu Euroopas piirid avatud. Võin mõne riigiga ka eksida, aga minu mäletamist mööda on Poola siiski viimane rangete maismaapiirangutega riik.

@ kkkaur

Räägi mulle trollimisest. Kõigepealt kirjutad mingi teksti teise konto alt, siis lisad enda kommentaarile kohe plussi (pluss ilmus su teksti taha 15 sekundit peale postitust), paned minu kommentaaridele valimatult miinused ja ütled, et mina trollin?

Pole vaja väga pikalt mõelda, mis su teine konto siin on. Astusin varba peale?

Minu ja sinu vahe on selles, et ma ei lisa endale kommentaaridele plusse ja ei jaga valimatult miinuseid. Mingi väärikus peaks ikka inimesel olema.