Viimased kommentaarid

Reisimine on COVID19-29 perioodil ehk veel järgmised kaheksa aastat täielik loterii ja  paljudele ka võimatu, eriti neile, eks ennast ei lase vaktsineerida või ei nõustu kiirteste tegema - nagu mina, näiteks. 

Õnneks olen ma viimasel viiel aastal nii palju reisinud, et jagub mitmeks aastaks ette ja hetkel on juba tunne, et sellistes tingimustes, nagu COVID19 seda pakub, ei ole ma huvitatud isegi mitte Lätisse sõitmisest.

@Viktor54

Isikliku auto ülevedu selleks pooleks päevaks (jutt käib ilmselt Tallinki  standardkruiisist?) on Rootsi suunal üsna mõttetu, selles mõttes on "jalgsi reisimine" Stockholmis täiesti asjakohane. On rendiautod, elektritõuksid ja elektrirattad, on üsna head bussiliinid (ja bussid on pooltühjad!).

A-klassi kajut on küll asjakohane, eriti just A-Premium (laia voodiga). Sellega olen küll nõus. 

Võttes üsna suvalise kuupäeva, näiteks 9. juuli, 2021, saan kaheinimese kruiisi hinnaks koos A-Premium kajuti ja kõikide hommiku- ning õhtusöökidega (sealhulgas alkohol)  356 eurot. Ilma igasuguste boonusteta, tavalise "letihinnaga". Ilmselt saaks püsiklient veel mingit soodust (ei viitsinud oma kaarti üles otsida). Ja see ei ole mingi "põhjakapis" magamine ega nälgimine, vaid üsna mõnus äraolemine.

Vaatasin täna piletihindu USA-sse ja nagu arvata oligi, siis lennukipiletite hinnad on kerkinud kordades. Suht ettearvatav, aga ikkagi ebameeldiv vaadata.
Kuna Norwegian kadus turult, siis teised nägid head võimalust ja valida ei ole millegi ega kellegi vahel. Umbes sama, nagu bensiini hind Tallinna kütusetanklates. Konstantselt võrdne samal tunnil. Eestis on selle nimeks küll millegipärast "konkurents".

Kui kümme aastat on "natukene ootamist", siis head ootamist.

Koroona on tulnud, et jääda. Ja isegi, kui reisimine muutub paari aasta pärast "vabamaks", tähendab see ikkagi vaktsineerimispasse, tunnistusi koroonatestist ja üleüldist tõestamist, et sa pole koroonahaige.

Võimalik, et tulevad ka nimekirjad riikidest, kust üldse turiste maale ei lasta jne. 

Hetkel tundub küll nii, et kui võimalus reisimiseks avaneb, lase käia. Sest koroona ei nakka ju mitte reisimise tõttu, vaid enese hooletuse tõttu. See võib tabada sind nii Nigeerias kui ka kodukaupluses.

Sa saad maski kandes ja ettevaatlik olla ühtviisi nii Nigeerias kui ka koduküla kaupluses. Võimalik, et reisil olles oled sa isegi ettevaatlikum, sest alateadlikult muutud sa reisil olles palju ettevaatlikumaks kui kodukaupluses.

USA autotrip läbi terve riigi (läänerannikult idarannikule) oli minu puhul suuresti ajendatud tänu lugematutele Ameerika filmidele, mida ma vaadanud olen - kuumusest miraaže tekitavad noolsirged ja tühjad maanteed keset kõrbe (Route 66); vanad ja väsinud bensiinijaamad keset tühjaksjäänud küla; ehtameerikalikud ja retrohõngulised söögikohad väiksemates teeäärsetes asulates, kus saan Jukeboxilt lugu tellida ja saali tagumises nurgas joob vanem mees õlut.. Kohalik šeriff peatab auto söögikoha ees ja astub sisse..Kelluke kõliseb ukse kohal.. Vaatab mõned sekundid mind, siis vanameest nurgas,  noogutab vaevumärgtavalt ja tellib omale tassi kohvi..

Elu nagu filmis.

Kui nüüd teemaalgataja küsimuse juurde pöörduda, siis on üsna kindel, et teemaalgataja viimane lause saab tõeks.

Kui mingis helges, muinasjutulises tulevikus, saavad kõik piirid lahti tehtud ja vaba reisimine on jälle igapäevane, on koroonavaktsiinitõendi ettenäitamine kindel eeldus riiki pääsemisel. Mitte küll kõikides riikides, aga väga paljudes, usutavalt vähemalt pooltes maailma riikides. 

Asi on lihtsalt selles, et see viirus ei kao maailmast lähimal viiel - võib olla isegi kümnel - aastal mitte kuskile ja ilmselt ükski riik ei soovi endale uut haigusepuhangut (à la kümnes koroonalaine).

On täiesti ebausutav ja isegi ebaloogiline, et näiteks Uus-Meremaa, Austraalia või Island, aga ka kümned teised riigid lasevad turistide hordidel ilma koroonavaktsiini tõendita riiki sisse jalutada.

Mina ei reisisks kindlasti koos inimesega, kelle jaoks kõik "kallis" on. Pole vahet, olgu siis see tuk-tuk, kohalik söök, teenus või hotellituba. 
Inimesega, kas alati arvestab ja kalkuleerib, et "selle raha eest" saaks "seal ja seal" kaks korda rohkem ja "mujal" on kõik palju odavam. 

Muidugi ei reisiks koos ka lakkamatu viriseja ja hädaldajaga ja kindlasti ka mitte ahelsuitsetajaga.

Jälle mingid trollid siin artikleid vorpimas.. Igal pool on hea, välja arvatud Eestis...
Kolige siis ära, kui siin sitt elu on. Või tuleb leida mingi normaalne töökoht (vastavalt haridustasemele ilmselt see käib), kui 88 eurot öö SPA-hotellis kahele ülemõistuse kallis on.

Ohh. Sa ei tea selle haiguse tõelist põhjust ja ma ei saa seda siin ka välja öelda.. Aga kui sa vaatad koroonasse haigestunute hulka Hiinas ja näiteks Eestis, hakkab ehk mõte liikuma  (Hiinas elab miljard inimest, 10 nakatunut päevas, Eestis elab miljon inimest ja 100 nakatunut päevas).

Ja parem ongi, kui sa ei tea..

Aga reisigraafikus muudatusi ei ole, ikka laupäeval kell 9.00

Tore, et sellel koroonaajastul on siin vähemalt üks teema, kus saab natukene auru välja lasta.

Väsitav on see olukord, kus uudiste tähtsaimaks teemaks - päevast päeva -, on koroonasse haigestunute hulk, enamik käivad ülitõsiste nägudega ringi ja ootavad maailmalõppu. Maailmalõppu muidugi ei tule ja koroona jääb meile aastakümneteks nagu hooajaline gripp, kuid mõõdukas huumor on omal kohal isegi sõjaajal.

@Kristy777

Reis väljub igal laupäeval kell 9.00 Tallinnast. Kohtade arv piiratud (üks inimene), kuna vein ja majutuasutus on hoolikalt valitud.

Pakun soome sauna. On soe, +90 kraadi (ise pole küll mõõtnud), leil ja viht. On ka päikest, 12h päevas (solaarium). Internet 24/7 saadaval. Erinevad mugavused, nagu TV, A/C, külmik koos jookidega ja baar - saadaval. Kuna külmikut ei pruugi kohapeal olla, võtan selle ise kaasa - koos jookidega.
Haapsalu, Pärnu, Tallinn, Viljandi, Muhumaa - maailma ilusaimad paigad.! Puudub ka 14 päevane eneseisolatsioon. 

Kas on hea äkkidee?

Eestist pärit, aga Soomes töötajatele, piirangud  ei kehti. Iseenesest mõistetamatu, et ei viitsi endale nii lihtsaid reegleid selgeks teha, vaid peab tulema neid Tripist otsima.

Mis on "tore"? Midagi toredat ju hetkel ei ole.. Pigem soovitan unustada 2020 üldse ära, oodata 2021 kesksuve ja siis sealt hakata juba plaane tegema. Mingi sisetunne ütleb, et "2021 sügis" hakkavad reisid taastuma. 

Ja siis on see ka tore, sest mingeid piiranguid enam ei ole.

120 minuti jooksul teha 83 telefonikõnet :)  Mõni ime, et nad kõnesid vastu ei võtnud. Mul ei kogune ilmselt isegi mitte ühes kuus nii palju kõnesid..

Kui ma Tenerifel (Hispaanias) käisin, siis ootasin "Carplus`is" autot tund aega, see on mul ka blogis kirjas. Hispaanias (ja ka Itaalias ja üldse lõunamaades), ei ole üks tund üldse mingi aeg, kaks tundi samuti veel mitte.

Kella seal ei tunta, kõik käib päikese järgi. Kui päike paistab, siis on järelikult päev ja (kesk)päevaks kokkulepitud kohtumine on jõus.

Mis juhtus peale piiride sulgemist Ungaris:

https://maailm.postimees.ee/7060960/tsehhi-ja-ungari-teatasid-uutest-koroonanakkuste-rekorditest

Piiride sulgemine ei muuda koroonalevikus mitte midagi. Mul on hea meel, et Eesti, Soome, Leedu ja veel paar riiki seda mõistavad. Asi pole reisimises, vaid inimestes - kas nad on piisavalt informeeritud, vastutustundlikud ja huvitatud.

Mina jällegi pakun, et oktoobriks on kogu Euroopa "punases" (20+ inimest 100 000 elaniku kohta)  ja siis on juba põhimõtte küsimus, kas loobuda üldse kõikidest piirangutest või hakatagi iga kolme kuu järel piire sulgema, kuniks laine vaibub..
Koroona ei kao kuhugi lähima kahe aasta jooksul ja iga kolme-nelja kuu tagant piirid kinni panna - see ei ole jätkusuutlik ühelegi riigile, isegi Saksamaale mitte.

Lõpuks on Rootsi tee kõige õigem - poogen, saab mis saab..

@Tip

Väga, väga hea reisikirjeldus. Võiks vabalt selle blogiks teha, Pildid juurde jms. Teravmäed on hetkel ilmselt kõige "populaarsem" sihtkoht üldse, sest piiridest ongi vist veel ainult lahti Läti, Soome, Norra ja veel paar riiki. Ja kauaks needki lahti on.. Septembri keskpaigani..

Asi on Tripis lihtsalt trollimiseks kätte ära läinud ja mingit ratsionaalset infot siit kommentaaridest enam ei leia. Trollid on Tripi üles leidnud ja leidnud hea väljundi ühiskonna (reisihuviliste) lõhestamiseks. 

Olen isegi selle tõttu loobunud suuremalt osalt Trip.ee jälgimisest ja postituste kirjutamisest, sest reisimist kui sellist niikuinii ei toimu ja lisaks sellele on siia siginenud üsna palju negatiivset nii Eesti majanduse kui turismisektori kohta. Lisaks palju poliitilisi avaldusi, mis kuidagi reisimisega seotud ei ole.

Miks peaks Eesti oma riigipiirid kinni panema? Et siis kaob viirus ära Eestist?

Küll need piirid varsti kinni lähevad, iseenesest, sest kõik riigid panevad tasapisi (reisi)piirangud peale ja siis võib ainult mõni pensionär seda takka kiita, sest iga töötav inimene saab aru, et piiride täielik sulgemine lõpeb majandusliku kollapsiga - tööpuuduse järsu kasvuga.

Kui tahad aga Ungarisse kolida, pead kiirustama, paar päeva on veel piirid lahti ;)

@Tip

Räägi sellest Svalbardist natukene lähemalt. Kus peatusite, mida tegite, mida pakuti? Tegite ka mõne safari või merereisi, jääkarusid liikus? 

Turiste oli palju? 

Kuna kõik on kinni peale Läti ja Soome, kus on kolm miljonit korda juba käidud, siis vist ongi veel ainult Teravmäed hetkel "kaugeim" sihtkoht, kuhu eestlane piiranguteta minna ja tulla saab.

Uurisin ise välja. Hüvitist ei saa kuskilt otsast, aga kuidas see kaks nädalat kodus istumist välja näeb, ei kirjelda mitte keegi. Sisuliselt võid helistada täna tööandjale ja öelda, et tulin eile Poolast ja istun nüüd kodus eneseisolatsioonis kaks nädalat. Palgata puhkus. Kuidas see tööandja silmis paistab, ei oska öelda.

Minu mõte on selles, et need seadused on tehtud täiesti ülejala ja on igatepidi reguleerimata. Kui ma sõidan autoga läbi Poola, ühe jutiga, siis kuidas mind need 16/100 000 koroonahaiget mõjutavad? Pigem saan ma koroona hoopis Tartust, kus ma igapäevaselt viibin?

Tahaksin minna Austriasse reisile ja olen üsna kindel, et ma oskan ennast ISE hoida rohkem kui ükski ametnik Eestis mind kaitseks, aga reisilt tagasi tulles - kuidas ma seda tööandjale selgitan, et sorry, olen süüdi, käisin väikesel reisil puhkuse ajal ja nüüd istun 14 päeva kodus. Otsi mulle mingi asendaja ja ole tubli.

Kuna Hapnik teemaga on hästi kursis, siis lisa juba palun ka see, kuidas see eneseisolatsioon välja näeb ja kes katab minu kahenädalase lebotamise kulud - ehk täpsemalt, kuidas see eneseisolatsioon välja näeb.. Helistan perearstile? Politseisse? Registreerin ennast kuskil?
Ja need 14 päeva - on see  "palgata puhkus", tööluus, haigusleht või mingi muu variant?

Kui keegi tahab kaks nädalat töölt "vabaks võtta", siis piisab Poola piiril käimisest?

Mu lugemisoskus võib tõesti vildakas olla, aga sellistele küsimustele ma viidatud lehelt vastust ei leidnud ja ammugi ei leia seda sealt üles välismaalased..

Ma ütleks, et see eneseisolatsiooniteema (14 päeva karantiinis) on Eestis nii hall ja reguleerimata valdkond  et võib olla ainult paar ametnikku teavad, millest nad üldse räägivad või mida nad kirja on pannud.

Mina näiteks ei loe üldse kuskilt välja, et Eestis elav eestlane peab jääma reisilt saabudes isolatsiooni (karantiini), vaid see puudutab ainult välismaalasi. 

https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-eneseisolatsiooninouete-kohta-euroopast-saabujatele

ütleb sõnaselgelt: **haigustunnusteta välisriikide kodanikud ja eelpool nimetamata välisriikide kodanikud, kes tulevad Eestisse õppima või töötama. 
**Saabujatele rakendub liikumisvabaduse piirang.

Kohalike elanike kohta ma ühtegi viidet ei leidnud.