Viimased kommentaarid

Läksin Helsingis õhtul rongile autoga, hommikul sõidad Lapimaal välja rongist ja saad ringi sõita. Kui plaan paikne olla, siis muidugi ei ole vaja oma autot sinna.

Ma ei soovitaks olla nii negatiivselt meelestatud. Ikkagi tuleb üksteise seltskonda nautida ja proovida uusi huvitavaid asju, kas siis kohalikult turult süüa, vaatamisväärsusi või midagi sellist mis meil kodumaal pole. Käisin perega aasta jooksul kaks korda 10 päeva Soomes ja palju uut ja huvitavat, väga põnev oli, mis sellest et üle lahe, Läti ja Poola oleks samuti avastamisrõõmu täis. Pole ise Tai ja Indoneesia kanti sattunud, aga ma kujutan ette et seal oleks vägagi palju vaadata. Kui on vaja lebotada, siis saab ka odavamalt ja lähemalt. Pigem olla ootusärev ja kui tõesti tahta midagi sellist, kus "Jüri" pole käinud, siis tuleb tõesti ülikallist hinda maksta. Turiste on igal pool ju tänapäeval, ega see ei ole Saaremaa nõuka ajal.

Sõitsin sinna läbi Tsehhi ja Austria, tagasi tulingi läbi Ungari ja Slovakkia, väga mõnus oli, mitte ühtki autot piiripunktis ja vaadati vaid korra Id-kaarte. Tegin Stardi Pula lähedalt ja ööbisin Vyskovis. Teine ööbimine oli Leedu piiril Poolas. Mingit vahet ei olnud, oligi huvitavam.

Käisin augusti lõpus 6000km ringil Horvaatias, kasutasin kogu aeg Waze, ise panin ja teised ka uuendasid kõiki teeolusid, ohtusid ja politseid. Ütleks et väga hea kogemus, umbes 95% täpne, mõned kaamerad ei olnud sisestatud, aga need on need teisaldatavad ja ma ei kihutanud ka, et seal trahvi saada. Kokku läks 1,5gb mahtu koos kõikide internetikülastamistega.

Soovitan ka Makarskat. Ise võtsin Airbnb kaudu kesklinna majutuse, suht ikkagi 5 min ja promenaadil.

Võtsin Airbnb majutuse Kornic-usse, sealt käisime Baskas, Vrbnikus, Stara Baskas, viimases oli päris rahulik rand.

Nii, peaaegu kõik reisi asjad on otsustatud ja tehtud. Läheme ära 15.08, tagasi 27.08. Sinna vahepeatustega poolas ja Tšehhis. Kolmas õhtu Krk saarel, siis looduspargid ja ööbimised Sibenikus, Makarskas ja Iskra poolsaarel. Kõik majutused võtsin Airbnb-ga, saime hinnaks umbes 50eur öö. Tänan kõiki heade soovituste eest, kui kellelgi miskit abi või midagi vaja siis kirjutage. Proovin ka oma reisi meeldejäävamad detailid kirja panna, saab pärast kellelegi ise soovitusi jagada :D.
Umbes 1% airbnb-st on veel sealkandis vaba, nii et päris täis on kohad, booking.com osustus kümmekond eurot kallimaks öö kohta, samas kui otsida keskustest eemale, siis valikut on.

Suured tänud, võtan kõik arvesse. Hetkel on broneeritud Poolas 1 öö, Tsehhi piiril 1 öö. Kolmanda päevaga tahaks Horvaatiasse jõuda. Otsustasin otsida hotelli/kodumajutuse kui leiab. Telk ikka igaks juhuks kaasa ja madratsid.