Viimased kommentaarid

Üleujutused olid Mallorca põhjapoolses osas, mitte üle saare. Hetkel on Palmas 20 kraadi sooja ja "lauspäike". Kannatab randa minna küll. Õhtul on jahedam, võta jope kaasa!

Hispaanias saab 50% soodustust kui maksad trahvi ära 20 kalendripäeva jooksul alates kaebuse teatavakstegemise kuupäevast. Muidu on Hispaanias suht mañana poliitika aga üks asi, mis neil riigis väga hästi toimib, on kõikvõimalike maksude kogumine. Ilmselt võtavad nad sul lõpuks ikkagi pangaarvelt täissumma koos viivistega maha. Leiad rohkem informatsiooni siit, kahjuks on info hispaania keeles.

Arenal ja Magaluf on rohkem pidutsejate kohad. Soovitan Palmanovat ja Santa Ponsat, kus on kindlasti rahulikum. Teiselpool saart on väga ilus koht Alcudia ja Puerto de Alcudia, samuti Puerto de Pollensa.

Palmanovast ja Santa Ponsast käivad Palmasse bussid. (Nº104, 105, 106, 107), pilet maksab 3.15, rohkem infot siit :
Shoppamiseks võib minna Palmasse (ostukeskused Puerto Pi, El Corte Ingles) aga parem ostukeskus on linnast väljas lennujaama kõrval. Sinna on kõige kergem minna autoga või taksoga. https://fanmallorca.com/fan/como-llegar/ 
Samuti on linnast väljas outlettide keskus Festival Park. Sinna saab minna autoga või ka Palmast rongiga. https://mallorcafashionoutlet.com
Kindlasti soovitan rentida auto, et külastada-avastada Tramontana mäestikku, mis läbib saare läänepoolse osa. 
Palma katedraal on väga ilus nii väljast kui seest. Samuti tasub minna külastama Draakonikoopaid (Puerto Cristos).
Takso on suhteliselt kallis Eestiga võrreldes. Uber on keelatud saare valitsuse poolt. Bussiliiklus on suhteliselt ok.


 

Tegelen igapäevaselt kohalikus turismiäris Mallorcal. Seega, kui sul tekkib veel küsimusi Mallorca kohta, siis anna aga teada! Juhul, kui leiad soodsad lennupiletid selle aasta oktoobriks, siis soovitan ka vaadata majutust hotellis Seaclub (https://www.seaclub.com). Broneerides otse nende lehelt, sisestades koodi  EST, saab soodustust 5-15%, olenevalt toa tüübist ja valitud pansionist. Pakkumine on jõus 09-26.10.18. (Sulgevad hotelli 27.10.18).Mallorca saar on imekaunis, kus loodus on väga mitmekesine. Läänepoolset saareosa läbib Tramontana mäestik, kus saab matkata ja nautida kauneid vaateid ning idapoolsel saareosal on hästi palju liivarandu.  Snorkeldamiseks leidub palju lahesoppe kristallselgelt helesinise mereveega.  

Parim aeg saart külastada on kevadel ja sügisel. Suvel on liiga palav, palju turiste ja hinnad on kõrged. Kevadel on merevesi jahedam aga sügisel on väga soe veel. 

Kui otsid rahulikumat elu, siis vaata majutust saare põhja osas (Alcudia, Puerto de Alcudia, Puerto de Pollensa), kui otsid pidu, siis vaata majutust saare lõuna osas (Arenal ja Magaluf). 

Kindlasti tasub külastada saare pealinna Palmat, vaadata katedraali ja jalutada vanalinnas. Samuti soovitan ära käia Draakoni koobastes Porto Cristos.

Majutuseks soovitaks apartmendi stiilis hotelli, kus köök on sees. Restoranid on suhteliselt kallid aga toidupoe hinnad on praktiliselt samad, mis Eestis. Kui otsite midagi väga soodsat, siis tasub vaadata ka tube jagatud korteris. See on väga populaarne majutusviis saarel, eriti noorematele inimestele. Facebookis on erinevad grupid, kus tubasid kuulutatakse. (Mallorca appartments and rooms for rent, Rooms to rent in Palma de Mallorca). Sellisel juhul ärge ettemaksu eraisiku arvele mitte mingil juhul tehke, tegemist võib olla pettusega.

Kindlasti tasuks rentida auto või motikas, et saart rohkem avastada. Enamus rendifirmad nõuavad sõidustaazi 2 aastat. Autorent on kõige odavam lennujaamast võttes ette broneerides. (Üks väga hea webileht on www.doyouspain.com, võttes full/full bensiini ja kindlustus nende lehelt). Samuti on jalgratta sport saarel väga hinnatud ja jalgrattaid saab rentida igal pool. 

Mallorcal on oktoobris soe ja lennuühendus Eestiga suhteliselt hea. Kui tegemist on suurema grupiga, küsi hotellipakkumist merit@tiremtravel.com

Tere,
tööd Ibizal ehk leiab, kas siis restoranides, baarides, diskoteegis või sadamas, aga Ibiza suur probleem on eluaseme leidmine. Sellepärast hispaanlased ise sinna hooaja-töölisteks ei kipu. Väga raske on midagi üldse leida ja kui keegi kuskil ühe toa rendib, siis kogu palk läheb elamise peale.
Noh, kes otsib, see leiab ja alati tasub ju proovida aga kui teil see olukord seal väga nutuseks
muutub, siis võtke laev ja sõitke Mallorcale. Ettekandja tööd leiab kindlasti ja kahepeale ühe toa jõuate ka rentida.... ja ehk jääb taskuraha ülegi.

Tule Mallorcale! Talvel on natuke jahe aga kevadel reeglina soe ja mõnus. Hotellide valik on suur ja liivarannad ilusad! Samuti saab mägedes matkata ning Palma vanalinnas jalutada. Päikeseloojangud on siin imelised! Kui natuke otsid, siis kindlasti leiad ka väga soodsad lennupiletid.