Sayonara

Reisisell, liitus Tripiga 3 aastat tagasi

4 meeldimist
1 postitust
5 kommentaari

10 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Õige jah, veepark (Cleo Park) oli seal Naama Bay's ka igati korralik. Me sattusime seda külastama kunagi ammu siis, kui ta just vaid paar päeva tagasi avatud oli ja keegi veel sellest väga midagi ei teadnudki. Peaaegu privaatne, uus ja uhke veepark oli meie käsutuses. :)Teine palju suurem ja võimsam on Hadabas (Aqua Park).

Neid kaamleid liigub seal omajagu hotellide juures ja rannaribadel ringi. Meie olime viimati Hadabas ja seal kohalikud ratsutasid nendega tänavatel ringi ja püüdsid turiste. Minu arust küsiti 5 USD - selle eest sai siis selga istuda ning natuke temaga sõita tipa-tapa nii, et peremees hoidis lõast ise kinni ja kõndis kõrval. Kui mitte Stella hotelli juures, siis Naama Bay rannaalal on kindlasti saadaval, see ju Stellast kiviga visata.Snorgeldada saab üsna igal pool. Stellas ei ole ise olnud, aga pigem pakuks, et ka seal on sillalt vette minnes kõik veealune olemas. No ja muidugi see juba mainitud "Päev merel" ekskursioon, kus sõidetakse ka riffide juurde snorkima ja sukelduma.Naama Bay's on turismiinfo punkt olemas. Vist oli kuskil rannaala peapromenaadi ääres kohe. Kohalike usaldamise osas ma paneksin ikka kolm pikka punkti... Nagu eelkõneleja juba mainis, siis valge inimene tähendab neile ikka ainult dollarimärki. Võib jopata, aga kõike seda situatsiooni seal silmas pidades... Omal käel mina seal kindlasti ringi tuiama kuskil ei hakkaks. Ma mõtlen väljaspool Naama Bay'd ja hotellipiirkondi.  Oleme Sharmis käinud nüüdseks kokku 5 korda ja mis mulle viimati (2018 lõpus) silma torkas, kinnitas mu paiksemat iseloomu. Nimelt transfeeri ajal lennujaamast hotelli täheldasin, et kogu tee ulatuses oli iga 150 meetri järel tee ääres ülikondades härrad seismas, pilgud kõrbe ja mägede poole suunatud. Nad justkui panustavad piirkonna turvalisusele, kuigi kohati ka näiliselt. Kuid see üldine ohutase on siiski üle keskmise ja seda ei maksa unustada.Delfinaariumis pole käinud, aga vahelduseks kindlasti tore meelelahutus.

Sharmi kandis mingeid vaatamisväärsusi külastada väga polegi. Pikemaid trippe võtma hakata... ei tea... nii turvalisuse aspektidest kui ratsionaalses plaanis pisut mõttetu. Vahelduseks päevane paadireis merel koos snorkimisega on ok, aga seal võib tekkida juba viisavajadus (ca 26 USD nägu). Viisavaba on ainult Siinai poolsaar ise. Uuri giidilt, sh. väljasõitude kohta.Kohapeal liikumiseks parim vahend on takso. Nagu igal pool Egiptuses, tuleb ka taksistidega kaubelda. Aga enne, kui põllule lähed, küsi hotelli adminnilt, giidilt vm.), mis on normaalne hind kuskile sihtkohta. Küsisime samuti eelnevalt hotellist Naama Bay'ni indikatsiooni ära ja alles siis läksime võitlema. Taksist oli vana kala... Kui teiste taksojuhtide kaasamine "õige" hinna kinnitamiseks oli läbi kukkunud, tuli solvumine stiilis "kas-sul-südametunnistust-pole-et-juht-peab-sinu-sõidust-pool-ise-peale-maksma". Kuna ta ka empaatiavõimet ei kohanud, siis uuesti rünnakule - "endal on Nike'i püksid jalas ja tahad võileivahinnaga sõita". Jne.  Päris adminni mainitud hinda küll ei saanud, sest ei hinnanud enam viimast 2 USD-i närvikulu väärivaks, aga enam-vähem. :) Mida iganes, aga kindlasti lepi enne taksosse istumist hind kokku.Vaktsineerimist eraldi justkui vaja pole. Kui, siis võimalike kõhuhädade tarbeks midagi - söetabletid, probiootikumid jms. Kui hotellist väljaspool mitte süüa, vältida kohalikku vett (sh jääkuubikuid jookides) ja sõrmi mitte liiga palju suhu toppida, siis ei tohiks midagi hullu olla.Raha saab edukalt igast ATM-ist. Aga kurss on üldiselt nii, et 1 EUR = 20 EGP ja 1 USD = 17-18 EGP. Näiteks kohalikud ülihead mangod maksavad olenevalt suurusest keskmiselt 50-60 EGP (3-3,5 USD).Aga küsi veel, kui miskit huvitab.

Kui rääkida soojemast perimeetrist - Hispaania, Malta, Küpros, siis julgeks ikka arvata, et kuni 200 euri edasi-tagasi otsa eest on igati ok hind Ryanair'i puhul. Jätkem see teeninduskvaliteet sellise hinnataseme juures sinnapaika. Odavlennufirma valid sa ju peamiselt hinna tõttu ning et otse või kiirelt (või mõlemat) punktist A punkti B saada. Ajad südame kõvaks ja lendad... ;)

Kas riskid võimalike muutustega seotud sekelduste puhul oleksid väiksemad, kui osta piletid otse Aerofloti kodulehelt, mitte Mytrip'i kaudu? Tõsi, Mytrip'i kaudu ostes oleks 4-le inimesele edasi-tagasi piletite hinnavõit ca 150 EUR