Viimased kommentaarid
Nii palju soovitusi kui Juuni Kiiev/Odessa/Tsernobõl reisist meenub järgnevalt.

Majutuse broneerisin spontaalselt alles kohale jõudes alati bookingust. Üsna mõistliku hinnaga, 4 voodikohaga katusekorter vms.  heas linnaosas umbes 25-35 eur päev, kõik vajalik olemas ja jääb luksust ülegi, saab ka palju odavamalt kui ei ole nõudlik. Enamjaolt tahavad majutuse eest sularaha apartmentite puhul. Transpordiks kasutasin metrood (hind  umb 5uah e 15euro senti)  või uberit, väga populaarne mõlemas linnas, alati 2-5 minutiga saadaval ning hinnad fikseeritud juba enne sõitu tulenevalt teekonnast ja väga mõistlikud. Uberiga kordades turvalisem kui kohaliku nö. tänavataksoga. 
Hinnad poodides võrreldes eestiga odavamad va. välismaa brändid nt: pringes, jack daniels jne. Alkohol ja tubakas kordades odavamad. Söögikohtades saab kõhu täis  umbes 3-10 euro eest, oleneb kas tänavatoit või restoran. Odessas võtsin kohaliku toidu restoranis 3 käiku + kohvi ja läks circa 10 eurot, türgi tänavatoidu eest maksin 3 eurot ja selle eest sain siiamaani parima kebabi mida elus saanud olen, kõhu sai rohkemgi kui täis. Parimad toidukohad pole kunagi need mida google otsingust leiab, kui head toiduelamust soovite, küsige kohalike soovitusi.

Odessas on turg nimega Privoz market, üks Ukraina suurimaid kui mitte suurim, ajaliselt 1.5-2h-ga sain enamjaolt läbikäidud. Odessas nädalavahetuse õhtutel põhitänaval erinevad perekesksed üritused. Lapsega võib külastada loomaaeda mis erineb meie euronõutega loomaaiast peajagu. 
Kiievis ja Odessas ka palju parke mänguväljakutega, parkides üldiselt rahvast palju ja turvaline.
Soovitan alati kaasas kanda kohalikku sularaha, sest paljud kauplused ja söögikohad arveldavad ainult sularahas. 
Kui Teil on plaan kasutada mobiilsetinternetti mitte mingil juhul ei ole mõtet Eesti mobiilipakkujatelt nädala või päeva piletit osta - tuleb ÜLE MÕISTUSE kallis, mõtekas osta kohapealt sim millega saab terve reisi jooksul hea leviga netti nii palju kui süda ihkab ja seda umbes 10euro eest.
Kohalikud inimesed on sõbralikud, kui vaja abi -aitavad. Vene keelega saab alati läbi ja suur protsent räägib ka Inglise keeles.

Meeldivat reisielamust :)