Dantini

Reisisell, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

3 meeldimist
4 postitust
11 kommentaari

10 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

1. Kreeta ja Itaalia. Meeldejäävaim koht oli Kreetal Samaria Gorge. 

2. Ei tee plaane, kui finantsiliselt saab ja hea pakkumine, siis minek.

3. Euroopas - Island ja Horvaatia, Põhja-Ameerikas igale poole

Meil tühistati Milan-Tallinn lend enne 48h, lennufirma pakkus kodulehel tasuta ümberbookimist Vilniusesse, millele klikkides ainult veateadet näitas. Lennufirmale helistades tädi vastas, et seda rebookimist pole võimalik teha ja ainult voucher või raha tagasi, raha lubati tagasi 10tp jooksul. Niisiis soetasime lennupiletid Riiasse kiirelt ja ootame praegu Itaalias lendu

Kui nüüd ausalt rääkida, siis Itaalias võetakse asja väga tõsiselt. Poodides, kohvikutes jne mõõdetakse pidevalt kehatemperatuuri, maskid koguaeg ees, inimesed hoiavad distantsi... numbrid olgu mis on, pigem arvan et siin asi paremini kontrolli all kui Eestis.

Konkreetne rent toimus Kreetal Heraklioni lennujaamast läbi gorentacar.gr. Leidsime läbi samuse trip.ee foorumi, kus keegi indiviid olevat võtnud mitmeid kordi sealt ilma probleemideta, ise oskan ainult lisada samamoodi kiidusõnu. Auto saad ette broneerida nende kodulehelt, täitsime kodulehel infot nii palju kui vaja ja ülejäänud info sai kohapeal täiendatud. 

Onu oli sildiga lennujaama uksest väljas, auto juures paberile allkiri alla, võtmed kätte ja sulas maksmine.

Kui küsimus Küprosest, siis sealt mingeid firmasid soovitada ei oska, aga Kato Paphose tänavate vahed olid paksult rendifirmasid täis ja paljud pakkusid samuti sulas maksmist 0 vastutusega.

Kohalikud firmad annavad tegelikult isegi sulas makstes autosid. Just rentisime Kreetal nädalaks auto 130€ kokku täiskindlustus ja omavastutus 0, ainult politseiga seotud trahvid (kiirus ületamine jms) peab ise kinni maksma. Auto viisime tagasi parklasse, autot isegi ei vaadatud üle. Ainuke nõue, et paagis sama palju kütust (või rohkem) kui võttes.

Suuri autofirmasid soovitan vältida, seal küsitakse raha juurde igalvõimalikul moel, peamiselt autot tagasi viies kriimustusi märkides, mida "varem polnud seal".

Selle kohapealt soovitan siit foorumist vanemaid teemasid otsida, kindlasti keegi soovitusi jaganud.

Arvestada tasub sellega, et Küprosel vasakpoolne liiklus. Paphose kandis oli ühistransport väga hästi tehtud ja me jõudsime kõik kohad läbi käia bussidega. Larnaca osas jään vastuse võlgu

Kalla, soovitan võtta transfeeri. Käisime 3kesi eelmine aasta Küprosel ja sama moodi maandusime öösel kui bussiliiklust polnud. Konkreetne firma oli suntransfers kui ei eksi. Hind tuli umbes 3x odavam kui taksoga. Juht oli nime sildiga lennujaama ees ja andis vihjeid kust võiks öösel süüa saada.

Siiski midagi mida Eesti meedia väga ei kajasta, aga hetkel me Kreetal ja uudistes pidevalt räägitakse kuidas Türgi pinged järjest halvemad (Türgi veab hetkel Süüria piiri äärest tanke Kreeka piiri juurde), paar päeva tagasi lendasid 8-10 hävitajat üle saare ja merel on näha sõjalaevu. Küpros on ilmselgelt üks suurimaid ohutsoone kui midagi päriselt lahti läheb.

On kellegil mingit õnne olnud Aegean Airlinesiga?

Praegu tundub, et siis kas pigem tempi pärast Kanaaridele või Madeirale, samas palju head kuulnud ka Baleaaridest aga seda peaks siis rohkem vist kevadel külastama?

Noo tsärgi soe võiks ikka olla, ala 20kraadi kanti. Esialgu plaanis minna veebruari alguses, aga võib ka kuni märtsini lõpuni lükata. Midagi spetsiifilist ei otsi, aga eks tore ole näha ilusaid mägede vahelisi apelsini orge või vanemat arhitektuuri. No näiteks Malta/Gozo tundus liiga kõrb minu jaoks ja ainukene asi oli Valletta ise mis oli tõeliselt ilus ja huvitav.

Huvitav olen just kuulnud, et Malaga ja selle ümbrus pidavat olema suhteliselt räpane ja kole. Samas ei oska ümber ka lükata kuna endal kogemus tollest kohast puudub. Madeira on hea pakkumine, võtan kindlasti arvesse!

Aitäh kõigile vastajatele. Tundub, et Mallorca oleks siis sobilik valik meile.@jaanusm, kulukus ja vaatamisväärsused oleksid kindlasti peamised jah, peod ei huvita - meeldib rohkem rahulik olemine.@Piretx, juhilubade kohalt olen uurinud ka ise ja tundub, et autot ilmselt rentida ei saaks, aga mopeedidel on tihti peale ainult nõudeks B või AM kategooria juhilubade olemasolu.@M M, suured tänud info eest, arvan et Mallorca jääbki meie sihtkohaks siis.

Hetkel pole küll otsest aega paika pannud, aga soe vesi oleks oluline kui tahaks snorgeldada. Niiet kõige loogilisem aeg oleks järgmisel suvel.