Tõnu .

Reisisell, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

3 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
 

3 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Lennupiletid saab azair.eu-st. 4 korda käidud - pole siiani kordagi üle 130-e maksnud (edasi-tagasi). See muidugi siis ühe ümberistumisega, mitte otselend.

Tenerifel on kõige külmemad kuud jaanuar, veebruar. See tähendab siis, et umbes nagu Eesti suvi (20-25 kraadi). Oktoobris mõni kraad rohkem. Tenerife kliimaga on see lugu, et lõunas ja põhjas on see täiesti erinev. Los Cristianos ja Costa Adeje kant on alati soe ja päikeseline. Põhja pool ja pealinna kandis on kliima oluliselt heitlikum. Jahedam, pilvisem, vihmasem jne.

Igas teises normaalses riigis - võimalik, et teostatav. Inglismaal on tund lennukivahetuseks 95% mahajäämine. Passikontroll, turvakontroll, järjekorrad mõlemates. Mul on olnud olukord, kus 2 tunnise vahega oleks peaaegu maha jäänud.

Kreetal tasub tõesti auto rentida terveks reisi ajaks. Saar on suur ja kui ka terve nädal aega ratastel oled ja ringi sõidad jäävad veel pooled superilusad kohad nägemata. Soovitan vältida rendifirmasid, mida portaal kreeta.ee reklaamib, kui parima hinnaga autosid saarel. Parima all on siin seal silmas peetud kallim. Tegin mõlemasse hinnapäringu ja sain 300 - 400 eurised hinnapakkumised nädalaks. Läksime kohale, astusime esimesel hommikul hotelliuksest välja ja esimesse rendifirmasse, milliseid seal on iga 50 meetri tagant. Hinnapakkumine oli 180 nädalaks ja kui vana kuulis meie omavahelist juttu, et lähme ühel päeval Samariasse matkama ja auto nagunii seisab, kukkus hind veel 20 euri. Täiskindlustus, ei mingeid krediitkaarte ega deposiite ja muud jama. Deebetkaardiga maksime kogu summa ära ja võtmed käes. 

Eelpool ühes kommentaaris oli juttu 3,8 eurisest kütusehinnast - see on tõesti kellegi näpuviga. :) Kütuse hind jääb 1,6-1,7 euri vahele (seisuga sept.2019).