Viimased kommentaarid

Ae algne kirjutaja! Kuigi valdav foon tundub siin vastustes olema pigem et "ära jumala eest mine, saad kohe nuga", siis tegelikult asi ikka nii hull pole. Ja eks see foorum siin ongi ju küsimiseks, lootuses et ehk saad kasutatavat infot, mitte ei materdata kohe maha. Olen viimase 10 aasta jooksul ise korduvalt rentinud 4x4 masinaid telkidega katusel ja sõitnud ringi Angoolas, paar korda Namiibias, paar korda Zambias aga ka  Botswanas, Zimbabwes, LAVis, kolm-neli korda Mosambiigis, Keenias, Malawis jne. Siiani elu ja tervise juures. Ja lähen kindlasti veel. 

Et esimene kord oleks edukas, siis kindasti tuleb esmalt teha ära kodutöö autorendi firmade tausta ja autode kvaliteedi kohalt - nt. Tansaanias on olnud aastaid tagasi juhus, kus auto viibis rohkem kanalil kui teel. Internet on alati abiks aga seejuures tasub kainet mõistust säilitada ja sõeluda välja reaalsed ja ausad kommentaarid/info/vms. Edasi - marsruuti tasub hoolega planeerida, võttes arvesse, et alati tuleb juurde jobukilomeetreid ja lõplik marsruut selgub alles reisi lõppedes. Seega paindlikkust peab olema. Soovitatav on reisida vähemalt kahe autoga - kuhugi kinnijäämine pole haruldane. Kuigi, kui selline asi juhtub, siis müstilisel kombel materialiseerub mõistliku ajaühiku jooksul kusagilt kohalik traktorist oma traktoriga :-) Ole valmis olema pikema aja jooksul (paar päeva) iseseisev (st. piisav joogi ja söögivaru, kütus). Asju juhtub aga harva lahendamatuid. Põhiline mure on rehvid, seega kindlasti jälgi, et autol oleks vähemalt kaks tagavararehvi. Proovi vältida öösel sõitmist (aga vahel tuleb sedagi olude sunnil ette). Hea GPS koos korraliku kaardiga (nt. Tracks4Africa oma) aitab palju ja igaks juhuks ära pelga ka paberkaarti.

Tansaanias on minu mäletamist mööda telkidega 4x4 pakkumine pigem kehvapoolne, tavalise 4x4 valik on suurusjärgu võrra suurem. Sellega on ainus mure see, et igal õhtul peab kuhugi välja jõudma - väiksem paindlikkus ja põhjalikum planeerimine on paratamatus. 

Igatahes mina soovitan sellist ise sõitmise varianti, kui oled vähegi seikluslikum hing. Tõsi, nõustun eelkõnelejatega, et Serengetis ise sõites ei pruugi kõiki soovitud loomi näha (aga see oht on alati ka organiseeritud giidiga, kuigi oluliselt väiksem). Serengetisse mine suuri karju vaatama, kui erinevaid loomi tahad näha, siis on Ngorongoro parem. Või mõni muu väiksem park. Aga seikluse ja vabaduse mõttes on see parim variant!

Ma ei hakka siin foorumit pikemalt koormama aga kui soovid lisainfot, siis kirjuta mulle. Kui oskan, siis vastan :-)

Kaine mõistus, rõõmus meel ja rahu - kasvõi teeseldud - ja enamus olukordadest lahenevad võluväel!