trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Juulis maksis pilet teises klassis 7.50€ ja tunnis läheb mitu rongi, vahe on ainult kohalejõudmise kiiruses, variandid on Intercity, Stoptrein ja Snelltrein. Kõige mõistlikum on Intercity, aga rongi tüübist pileti hind ei sõltu. Haagis on kaks põhilist rongijaama, kõik rongid mõlemas ei peatu. Piletimüügikassad ja automaadid on Schipoli Departure`s Hallis kohe keskel, ja perroonile pääseb sealtsamast kõrvalt, graafikud ka seal. Esimese klassi pilet maksab midagi 10€ ringis ja esimese ja teise klassi vahe seisneb selles, et esimeses on rohkem ruumi ja tavaliselt vähem inimesi. Kui kõige popimatel kellaaegadel (7-9 hommikul ja 17-19 õhtul) ei mahu teises klassis istuma ja inimesed seisavad vahekäikudes, siis esimeses klassis istuvad mõned inimesed ja loevad ajalehte.

Pakuti küll kupeekohti, aga kuna me tahtsime võimalikult piiratud eelarvega hakkama saada ja see reis oligi pigem seiklus, siis me mõtlesime, et mis see istme peal magamine ära ei ole :D

Rongiga Barcelonast Malagasse ja tagasi sõitsime veebruari lõpus 4 päevase vahega. Mõlemal korral ostsime piletid turistiklassi ja rongijaama kassast mõned tunnid enne väljasõitu. Pileti hind oli midagi 57 euro kanti. Aga mitte kummalgi korral ei antud meile kõrvuti istekohti ja näidati arvutis, et kõik on välja müüdud ja järgi olid vaid viimased vahekäigupoolsed istekohad. Öösel läks küll palju inimesi maha, aga iga kord, kui meist kumbki teise kõrvale istus, ajas keegi meid üsna pea üles, väites et see on tema koht. Tagasi tulles oli veel hullem, istusime vaguni erinevates otstes. Ja olgugi, et väljas oli üle 25 kraadi sooja, läks öösel rongis põrgulikult külmaks. Kui idee on ennast öösel rongis välja magada, siis sellest vist väga midagi välja ei tule, meil vähemalt küll ei õnnestunud. Aga kui kuidagi veel aidata saan, küsi julgelt :)

Soovitaks vaadata Ryanairi ka (www.ryanair.com). Ise käisin Malagas veebruaris, aga et elan hetkel Hollandis, siis minu reisi alguspunktiks oli Brüssel.

Hei! Ise olen alates jaanuarist vahetusüliõpilasena Hollandis, Haagis. Alguses oli plaan õppida hollandi keelt, aga kuna õppetöö on inglise keeles ja kõik ümberringi räägivad väga head inglise keelt, siis loobusin selle õppimisest. Kool on super, aga Holland ise mingeid meeletuid elamusi pole veel pakkunud. Ilma suhtes nõustun elleneva kommenteerijaga, see on võrdlemisi õudne. Mis iganes sa ka ei otsustaks, välismaal õppimise kogemus on super :D