marmelaad

Rändur, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
24 kommentaari

12 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

4 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Paar soovitust minu poolt ka (käisin viimati juulis 2011) eelkõige kokkuhoidlikule või/ja väikeste lastega reisijatele.

  • Pariisi südalinn ja peamised vaatamisväärsused on jalutatavad igale normaalse tervise ja füüsilise vormiga inimesele. Mugavad jalanõud ja veepudel siiski kohustuslikud pea iga ilmaga. Ehk et kui plaan piirduda vaid südalinnaga, ei ole mingisugust transpordikaarti mõtet osta. Saab hakkama üksikute piletitega. Kui seltskonnas juba 2-3 inimest, on soodne osta mitmest piletist koosnev komplekt, mille näol on tegemist lahtiste üksikute piletitega ehk et saab omavahel ilusti jagada, aga hind tuleb ühe pileti kohta soodsam.
  • Iga kuu esimesel pühapäeval on enamus muuseume, sh Louvre, tasuta. See tähendab küll meeletuid järjekordi, kuid kui aega on ja raha eriti mitte, siis tasub igati ära. Samas üle kahe muuseumi üldiselt selle päevaga läbi ei käi. -Kui muidu on Pariis äärmiselt lapsevankri ja ratastoolivaenulik, siis vaatamisväärsuste juures tuleb kärulapse kaasasolek igati kasuks. Louvre'i (ja enamusse teistesse muuseumidesse) saab sisse eelisjärjekorras (kaasa arvatud tasuta päeval, järgi proovitud kahel korral), Triumfikaare otsa saab lapsega seltskond liftiga, alla tuleb tulla treppidest ja lapse käru tuleb igal juhul alla jätta.
  • Eiffeli tornis lapsega ega käruga ette ei lasta ja parem oleks üldse ilma käruta tulla, sest ülesminekuks tuleb käru kokku panna ja seal rahvamassis ei ole sellega kuigi mugav.
  • kohvikutesse lapsekäruga reeglina ei mahu, sest kogu vähene ruum on tihedalt pisikesi laudu ja toole täis. Pikk jutt sai, aga ehk on kellelegi abiks.

Samuti ei lenda RyanAir novembrist enam Edinburghi ja mindki huvitaks, et miks ja kas suvehooajal hakatakse jälle lendama või ongi nüüd kõik.

Kahjuks Tenerifel ei ole käinud, aga Dubais käisime, kui laps oli kohe kaheseks saav. Dubai reis ei kujuta endast kindlasti mitte 'suurlinna pilvelõhkujate vahel ekslemist', kuigi ka seda saab seal teha. Arvesta parem, et suurim erinevus Tenerife ja Dubai vahel on see, et üks on Euroopa ehk meile tuttava kultuuriga koht, aga teine on kardinaalselt erineva kultuuri ja kommetega koht. Ja teine suurim erinevu ongi see, et Dubais praktiliselt puudub loodus roheluse mõistes, tegemist on ju kõrbesse rajatud linnaga. Enamus Dubaist on kunstlik. Samas lastesse suhtutakse Dubais väga hästi ja tegemist leiab tervele perele, alates hotelli basseinist ja rannast kuni luksuslike kaubamajade ning meelelahutuskompleksideni, sh nii veepargid kui suusatamivõimalus (ise kahjuks kumbagi ei proovinud). Veel tasuks mainida, et Dubais eriti jalgsi liikuda ei saa, va vana Dubai piirkonnas, seal on aga palju rahvast ja sellevõrra ka mustust ja lärmi rohkem. Nii et mõelge, mida te eelistate, puhkust looduses või linnas :) Kuigi ma ise Tenerifel käinud ei ole, eelistaksin vist väikeste lastega perepuhkuseks pigem Tenerifet, kui te just ei vali Dubais mingit eriti head kuurorthotelli, kus hotelli territooriumil on kõik olemas ning te ise ringi seiklema ei pea :) Aga oleneb muidugi ka, kui kogenud reisijad ja kui seiklusaltid te olete :)

Väga hea just kuulda, kui kellelgi suht värsked kogemused ja viitsib jagada ja muljetada :) Ega siin foorumis väga palju värsket infot Orlando kohta ei ole. Me ise sõltume oma valikutes peamiselt lastest, kuna nad paljude asjade jaoks liiga väikesed (ka delfiinidega ujumise jaoks ning ka mehe jaoks ei ole see oluline, seega nende piletid oleksid odavamad nagunii ning noorem laps saab üldse enamustesse kohtadesse tasuta). Seega peame planeerima vahepeale ka nn puhkusepäevi :) ja selleks tundub see Discovery Cove ideaalne olevat - puuduvad järjekorrad ja rahvamassid, kuna sinna lastakse iga päev ainult 1000 inimest. Aga ma uurin muid variante ka kindlasti, tänud lingi eest.

Florida Legoland avatakse minu teada detsembris, nii et see ahvatlus jääb õnneks ära, valikut niigi liiga palju. Eks ma seda delfiinide asja veel uurin, aga iseenesest ei ole see Discovery Cove novembris ka enam nii kallis, kui kõrghooajal ja see paistab isegi seda raha väärt olevat. Kuna kõike nagunii ei jõua, siis peab mingisuguse valiku tegema ja kindel on see, et elamuse saavad sealt nagunii kõik, nii lapsed kui lapsevanemad, olenemata konkreetetest atraktsioonidest :)

Meil novembris perega Florida reis plaanis, millest 7-8 päeva plaanime Orlandos teemaparkidele, puhkamisele ja shoppamisele kulutada. Senini infot hankides, olen aru saanud, et Orlandosse alla nädala ei maksa planeerida, kui mitmes teemapargis käia tahta. Kuna kõiki parke ei jõuaks ka parema tahtmise juures läbi käia (väsitav ja ka rahakott ei peaks vastu), siis meie esialgses valikus on Disney Magic Kingdom ja Disney Animal Kingdom, Universali Island of Adventure, Seaworld ja Discovery Cove. Kui jaksu on, siis ka mingi veepark. Lisaks Gatorland ja shoppamine ja mulle tundub juba praegu, et seda on liiga palju :) Parkide valikul sai peamiseks teguriks laste vanus (eelkooliealised). Peamine abimees hetkel reisi planeerimisel on Brit Guide Orlando 2011 reisijuht, mis siiani tundub küll igati asjalik raamat olevat sellise reisi planeermiseks.

Kirjuta mulle heiditar@gmail.com. Mul on selline lapsekandmisekott olemas, ostetud Tallinnast Matkaspordist paar aastat tagasi. Oleneb, mis ajal ja kauaks soovid, aga saaksin ehk laenata. Päris müüa vist veel ei saa, kuna endal plaan veel kasutada seda teise lapsega :) Asukoht Tallinnas.

Infant on ikka beebi. 2-aastastel ja vanematel lastel ehk lastel, kellel on oma istekoht, on lubatud ka muude reisijatega samadel tingimustel käsipagas. Ise lennanud 4-aastasega Ryanairiga, kellel oli oma kott pardal, nii et lisaks teooriale ka praktikas järele proovitud :)

Priceline'iga kogemust ei ole, aga reeglina on Euroopa hotellides, sh Londoni hotellides siiski kaks ühest voodit, kui tegemist kahese toaga. Ning kui tegemist madalama hinnaklassi hotelliga, siis on toal juba ruutmeetreidki nii vähe, et sinna ei pruugi isegi kohvrid väga hästi ära mahtuda ning lisaks tuleb vannitoast põhimõtteliselt selg ees välja tulla :) Ehk et isegi lisavoodi ei pruugi tuppa mahtuda. Seda luksust, nagu USAs, kus enamasti kahestes tubades kaks queen-või kingsize voodit on, naljalt ei kohta. Luksushotellides ei ole muidugi ööbinud, nii et nende kohta ei oska kommenteerida.

Seoses Ryanairi jõudmisega Eestimaale ootab mindki peagi ees esimene lend Ryanairiga. Sellega seoses küsimus kogenud Ryanairiga lendajatele seoses käsipagasi lubatud mõõtudega. Kodulehe andmetel on käsipagasi mõõtudena lubatud 55×40×20. Mõõtsin oma kohvri üle ja sain 50×35×22 ehk et kohver on madalam ja kitsam, aga 2 cm liiga paks :) Tegemist ka sellise kõvema kohvriga, et kõhtu sisse tal nagu naljalt ei suru. Kindluse mõttes lähen käin tõenäliselt enne lendu küll lennujaamas ja proovin reaalselt ise järgi, aga andke teada, kuidas teil kogemused on olnud?

Olen Edinburghis mõned korrad käinud ja mulle see linn väga meeldib. Edinburghis on vaatamist palju. Esiteks võta kindlasti ette jalutuskäik Edinburghi kindluse juurde. Isegi, kui sisse ei lähe (pilet suht kallis), on ka väljast üsna palju näha ja vaadata. Lisaks vaade linnale, mis mäe otsast avaneb. Kindluse juurde viiva tänava lõpus, vahetult enne kindluse alale jõudmist on paremat kätt üks suveniiripood, mille keldris on päris suur muuseum-pood, kus saab näha, kuidas kootakse tartan-riiet ja muud huvitavat. Seejärel jaluta mäest alla (kui ma ei eksi, siis lähebki sealt see Royal Mile) Shoti parlamendi juurde. Huvitava arhitektuurilise lahendusega ja meeletult kallis hoone, mis ehitati mõned aastad tagasi. Parlamendi kõrval on Dynamic Earth, mis on selline teaduskeskuse laadne asutus erinevate atraktsioonide ja näitustega. Ka seal on isegi väljas vaatamist, kui sisse minna (piletit osta) ei soovi. Dynamic Earthi taga on aga mõnus kõrge mägi, mille otsast avaneb suurepärane vaade linnale. Mäe otsa ronimine on muidugi paras väljakutse :) Lisaks julgen soovitada Edinburghi loomaaeda (minu lemmikud olid seal pingviinid). Asub natuke kesklinnast väljas, kuid linnaliinibussiga saab ilusti kohale. Ja siis veel muidugi shopping Princes tänaval (peamine ostutänav), mis jääb Royal Mile'ist teisele poole raudteed :) Kesklinn ja peamised vaatamisväärsused on vabalt jalgsi läbitavad, kuid kui ilm kehv või kõndida ei viitsi, siis on mugav ka traditsioonilist hop-on-hop-off bussi kasutada. Kuna Edinburghis käib väga palju turiste (eriti ameeriklasi), siis pakutakse ka lugematul hulgal erinevaid ekskursioone, sh ka ühepäevaseid bussiekskursioone linnast välja mägedesse. Linnas on lugematul hulgal suveniiripoode ja ka palju muuseume. Ja kui ma nüüd ei eksi, siis on Shotimaal kõik riiklikud muuseumid tasuta. 1,5 päevaga vist palju rohkem ei jõua :)

Ma arvan, et kõige lihtsam vist konkreetsest firmast järele küsida, kuid minu meelest ei ole tagatisraha võtmine küll kuidagi vanusega seotud. Ehk et kui tagatisraha nõutakse, siis seda olenemata vanusest. Ainult et see summa tundub mulle kuidagi suur. Endal viimane kogemus autorendiga eelmisel aastal USAst ja siis pandi ka mingi summa krediitkaardil kinni (juht oli 26), aga kindlasti mitte nii palju. Kahjuks täpset summat ei mäleta.

Suurim suvehooaja allahindlus on tavaliselt juulis. Algab nii -30%-ga ja lõpuks siis juba kuni -70%. See on võrreldav jaanuari allahindlustega. Vahepeal on veel ka nö mid-season allahindlused, aga nende täpseid aegu kahjuks ei tea.

Kui laps saab reisi jooksul kaheseks, siis tuleb edasi-tagasi reisi puhul kahjuks ikkagi juba 2+... pilet osta. Teine võimalus, kui võimalik, on osta ühe suuna piletid ehk siis minnes beebipilet ja tagasi tulles lapse pilet. Endal on taoline situatsioon olnud ja siis sai reisibüroost uuritud.

Veel üks küsimus. Kuidas lapse viisast teavitatakse? Postiga? Oma viga muidugi, aga ma ei kirjutanud küll kuskile blanketile e-maili aadressi. Nii ju ka ei saa, et ootan piirile jõudmiseni, et teada saada?! Või peaks ise saatkonnaga ühendust võtma? Täitsa mure kohe.

Tänud vastamast. Mul su teistest postitustest ka palju abi olnud. Me läheme sarnasele reisile, nagu te käisite (Estraveli Okeaania pakkumine). Olen oma viisadega veidi ajahätta jäänud. Loodan, et kõik saab siiski korda. Reis tõotab aga vägev tulla :)

Küsimus neile, kes teinud lapsele Austraalia viisa. Kas Berliini tuleb saata ainult notariaalselt kinnitatud sünnitunnistuse koopia? Sünnitunnistust ennast või passe või midagi muud pole vaja? Laps reisib mõlema vanemaga koos. Tänud vastajatele!

Pean nõustuma eelkõnelejatega, et metroosüsteem on Pariisis väga vankrivaenulik. Käisime ise täpselt samamoodi aastase lapsega ja käruga. Vahel tegi viha küll, aga hakkama saime. Mis jalutamisesse puutub, siis Pariis on täiesti võimalik läbi jalutada. Jalutamise võlu on ju selles, et näed kõike, metrooga sõiad maa all ühest punktist teise. Kindlasti soovitan võimalikult palju jalutada. Meie tegime ka nii, et ühe otsa jalutasime ja siis tagasi metrooga või vastupidi. Meie jaoks oli veel meeldivaks üllatuseks see, et paljudes kohtads juhatati meid lapsevankriga kohe järjekorra algusesse. Näiteks Louvre's ja teistes muuseumites. Eiffelisse minnes soovitan aga vankri hotelli jätta. Seal vankriga üles ei lasta ja vähemalt mina ei leidnud seal ka kohta, kuhu vankrit jätta, kui ise üles minna lapsega. Mõnusaid Pariisi-elamusi! :)

Kui te plaanite suurema piirkonna ette võtta, siis oleks mõistlik rentida auto (kui olete valmis vasakpoolses liikluses sõitma). Teed on siin muidugi mägised ja väga käänulised, kuid reeglina väga heas korras. Kohalikud on teedega harjunud ja seetõttu sõidavad ka üsna kiiresti. Kui autot ei soovi rentida, siis nii bussi- kui rongiühendus on väga hea pea kõikide piirkondade vahel. Piletid varem ära ostes on ka hinnad talutavad. Ma olen ise hetkel Šotimaal ja kuigi ma ei ole omal käel mägedes seiklemas käinud, siis veidi saan ehk ikka abiks olla :) Võid kirjutada ladymarmalade09@hotmail.com

Põhimõtteliselt oled sa ise juba ju kõigile küsimustele vastanud :) Esiteks, kui bussiga ei taha, siis jäävad järele variandid laev, rong või lennuk, kuna autojuhtimiseks olete veel liiga noored. Soojemasse ja eksootilisemasse kohta saab vaid lennukiga ja see läheb maksma üle teie eelarve. Juuniks-Juuliks on praeguse seisuga üldse kuhugi väga ebatõenäoline saada lennupileteid, hotelli pluss söögi-elamise-kulutamise raha 4-5000.- eest, kui just vaid naaberriikidesse ei plaani minna. Üldse ei soovitaks ma lennureisi klassireisiks. Seega jäävad üle rong või laev. Rongiga saab Eestist välja ainult Venemaa suunas, seega oleks see üks teie variantidest või siis teine variant laevaga Skandinaavia suunas. Üleüldse soovitan aga uurida reisibüroodest, kes siis paneksid teile kogu reisi kokku nii, et see oleks vastavuses teie eelarvega, transpordisooviga, sihtkohasooviga ning te ei peaks muretsema, kuidas saada punktist A punkti B :)

Tõepoolest, selle õpetaja nahas ei tahaks küll olla. Olenemata õpilaste vanusest on vastutus ikka meeletu. Kui nüüd soovitusi anda, siis sellise üsna ettevalmistamata ja kogenematute inimeste puhul oleks teil vast mõistlikum uurida Londonis korraldatavaid ametlikke ekskursioone või siis Hop On Hop Off bussi (oleneb muidugi ka teie grupi suurusest). Nii on kindel, et näete kõik tähtsama ära. Ilm on väga muutlik, seega kaasa veidi soojemad riided ja ka vihmavari või vihmakile. Samas võib sel ajal olla juba väga soe ja päikseline, nii et ka selleks peaks valmis olema. Söögi kohta ei oskagi midagi tarka öelda, oleneb jällegi grupi suurusest. Väljas söömine on Londonis väga kallis. Ära võiks siiski proovida fish and chipsi :) Hotelli kohta ei oska kahjuks kommenteerida. Rahaga on ka nii, et võib kulutada väga palju, kuid kokkuhoides peaks ehk mingi 50.- naelaga päeva kohta hakkama saama. Selle eest peaks odavamas kohas söödud saama, metroopiletid ja ehk ka paar odavamat vaatamisväärsust kaetud saama. Soovitan siiski järle mõelda, kas selline reis on ikka hea mõte :) Edu planeerimisel!

Mis linnadega tegemist on? Kust sa oma reisi alustad? Kaua sul on vaja igas linnas veeta? Kas tähtis on liikuda võimalikult odavalt või võimalikult kiiresti? Olenevalt linnade vahemaast pead tõenäoliselt ikka vähemalt paar otsa lendama aj ülejäänud siis busside-rongidega. Rongipiletid tuleb varakult ära osta, sest kohapealt ostes on need väga kallid. Bussidest saab imeodavalt liikuda megabusiga, neil on ka ööbusse, kuid marsruudid on piiratud. Väga raske on nõu anda, kui alustuseks on nii vähe informatsiooni :)

Ei ole see asi nüüd nii hull ka. Esiteks, kui sul on sama lennufirma lennud, siis isegi, kui jääd maha järgmisest lennud, peavad nemad su ikkagi sihtkohta toimetama. Kui oled üksi ja esimest korda, siis on kõige targem juba esimesel lennul stjuardessidega rääkida, et vaja jõuda jätkulennule ja paluda neil sulle seletada, kuhu sa minema pead. Sama lennukist välja jõudes. Kohe, kui näed mõnda lennujaamatöötajat või SASi töötajat, võta sabast kinni ja palu abi. SASil on jah see komme jätta lendude vahele imepisikesed vahed. Ma olen ise niimoodi maha jäänud, aga tegu oli Heathrowga, mis on ikka tunduvalt suurem, kui Arlanda ning olin seal ka esimest korda. Tagasi tulles olingi targem ja küsisin kohe ühelt neiult abi ning ta viis mu praktiliselt käsikäes õigesse väravasse :) Aitas vast ka see, et mul oli kaasas sülelaps.