trip-krainetrip-ukraine-dark

Sasipea

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
13 kommentaari
 

8 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

3 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Mina võtsin meie perele detsembriks reisi ka Norwegianist, tuli 230 euri nägu edasi-tagasi :) Oleksin saanud veel soodumalt, kui poleks ise 100 korda mõelnud ja vaadanud ja arutanud ning seega paar päeva järjest seda lehte klikkinud :D

Mina soovitan järgida Karlssoni põhiseadust ja säilitada rahu :) Kõigil on õigus! Nii neil, kes ütlevad, et mingid seadused näevad ette lisadokumente, neil, kes ütlevad, et teised eeskirjad ei pea lisapabereid oluliseks, kui ka neil, kelle kogemused näitavad, et mingeid lisasid ei küsita :)

Teemaalgatajale seega soovitus võtta see notariaalne volikiri igaks juhuks kaasa. Kui küsitakse, on kohe ette näidata, kui ei küsita.. noh, siis on notaritasu kaotsi läinud, ent südamerahu olemas :) Pealegi on 16-aastane juba nii suur, et tema seisab küll passikontrollis üksi ja keegi käest kinni ei hoia.

Aga vot asi, millest mina ka aru ei saanud, oli see "inglise keelne notari kinnitatud passi koopia"..

Mina lähen ka nüüd esmakordselt lastega reisile, ent varasematel reisidel on kellelgi sõpradest ikka laps kaasas olnud ja tõesti on see väga individuaalne, milline laps kannatab pikemaid väntsutamisi ja milline mitte. Ei ole ju mõtet enda ja lapse puhkust ära rikkuda, kui laps väsinud ja jonnu. Samas on Kairo ja Luxori reisid nii pikad, et väsitavad täiskasvanudki täiesti ära, mis sellest pisikesest siis rääkida.. ATV-ga safarile minna muidugi lahe, ent minu isikliku arvamuse põhjal siiski ebaturvaline, kui laps ATV peal kaasas sõidab.

Snorgeldamises ma ka natuke kahtlen, aga võite ju proovida. Eelduseks on muidugi see, et teete kodus vannis kõvasti trenni ja ta õpib läbi suu ja toru hingama. Minu sõprade 5-aastased igatahes veel hakkama hästi ei saanud :(

Olen ka kuulnud, et Titanicu veeparki alla 5-aastaseid ei lasta, ent Sindbadi omasse küll, ise lähemegi just Sindbadi hotelli ja plaanime suure osa puhkusest just veepargis veeta, sest see on lastele kohe kindlasti väga lahe. Samuti võiks minna klaaspõhjaga paadiga sõitma, endale igav, lapsele lahe. Kui kohapeal kuskil mõni delfinaarium silma hakkab ja seal etendusi korraldatakse, siis sinna kindlasti. Sharmis selline asi igatahes on, Hurghada kohta ei tea, ise ka esmakordselt Hurghadasse. Kairo ekskurssi ei soovita paljud hetkel üldse võtta, ikka natuke ohtlik see olukord seal, nagu kuulda on..

Meie seltskonnal - 9 täiskasvanut ja 4 last - minek 16. veebruaril just sinna hotelli. Tundub, et väikesi vigu ikka on kohalkäinute lugude järgi, ent kui ise positiivne olla ja mitte midagi üle mõistuse oodata, pole vajadust ka vinguda ega puhkuse üle nuriseda.

Küll aga uuriksin mina kohalkäinultelt selle kohta, et kas kellelgi hotelli- või rannarätikutega probleeme ei olnud? Kuulsin sõbrannalt, kes ka paar aastat tagasi Sindbadis käis, et nii kui silma alt ära lased oma rätiku, on ta sul läinud ja pärast küsib rätikupoiss trahvi. On kellelgi kogemusi?

Teine küsimus randade kohta, et kui oma hotelli rannas korallid puuduvad, siis kus käisite snorgeldamas? On seal lähikonnas mõni tasuta või tasuline rand, kus koralle ja kalu ka on? Meil seltskonnas pisikesed lapsed, keda ei tahaks merele kaasa vedada, seega oleks parem kuskil korallidega rannas ja käiks vaheldumisi veealust elu imetlemas :)

Kohapealseid ekskursse võib tõesti igalt poolt saada, aga mina julgen väga soojalt soovitada kohapealset reisibürood TrueEgypt, www.true-egypt.com, mille omanik on väga läänelike vaadetega egiptlane koos inglannast naisega. Kui on soov juba ette oma ekskursioonid ära korraldada, saadavad pakkumise, päevaplaani ja hinnad meili teel. Meie tellisime neilt Kairo privaatekskursiooni 10-le inimesele (´a 90 USD), ise saime valida, kuhu tahame minna, mida teha ja kui kaua kuskil olla. Samuti võtsime neilt tripi Jordaaniasse, Petrasse, kahele inimesele (´a 205 USD). Veel Eestis olles õhtul enne reisi helistati, kontrolliti kõik üle, esimese päeva hommikul tuldi hotelli, seletati kõik lahti ja anti ka spetsiaalsed telefonid juhuks kui hätta jääme, siis nemad aitavad. Telefonid jäid meie kätte viimase päeva ärasõiduni. Suurepärane teenindus, mitte mingit hilinemist, hoolitsev suhtumine. Mitte üht etteheidet ei ole! Väga rahule jäime.

Snorgeldamis- ja sukeldumistripi päev merel tellisime aga otse Olav Pedari käest:) Jällegi kindla peale minek:)

Ka meil on vaid ABC Reiside ja Argo aadressil kiidusõnu öelda. Pole seniste reiside jooksul veel nii paindlikku, kiiret ja asjalikku teenindust olnud! Pakkumine oli soodne, kõik meie jamad said kähku lahenduse, grupi suurenedes tehti lisandunud reisilistele kiirelt soodne pakkumine + veel igakülgsed soovitused ja nõuanded omadest kogemustest, mis kahtlemata ära kuluvad. Olen nõus viimatikirjutatuga, et kõikide soovidega arvestatakse ja leitakse parimad lahendused. Igal juhul kavatseme selle reisivahendusfirmaga koostööd jätkata ja ka järgnevad reisid neilt võtta. Ning oma tuttavatele räägime ja soovitame neid ka. Kui nüüd reisil peaks midagi halvasti minema, siis pöördume kaebustega muidugi "peatöövõtja" Estouri poole:))

Getri ja Egert seltskonnaga

Kõik hinnas ei tähendagi, et kunn oled.Kui kunnina tahad ennast tunda, siis siirdu näiteks Dubaisse, seal on sobiv 6 tärniga hotell. Jooksupoiss seisab kogu aeg toas ukse kõrval ja ootab korraldusi.

Ise ka jaanuari keskel sinna minemas. Palju see diskoteegi "ropp papp" oli siis ka?

Ja mis kell te seal siis tina panema hakkasite, et "alles kell 10" juba nii hilja tundus, et tasub eraldi mainimist? Basseini ääres ma ise pikutada ei kavatse ilmselt, aga kas oli soojendusega bassein?

Meil minek 18. jaanuaril. Tundub igatahes täiesti normaalse hotellina, seega eriti ei karda mingeid jamasid.. Kuna minek on Estouriga ja neil koostöö Sinaistariga puudub, siis oleme plaaninud iseseisvalt võtta laevukese Olavilt ja teha ekskurss "Päev merel". Olaviga oleme ka sel teemal juba rääkinud:) Et meil pundis 8 täiskasvanut ja mõned lapsed, siis umbes 10 huvilist saaks veel meiega punti, kui huvi on:)

Sultanja, tõeliselt suured tänud Sulle selle kaardi lingi eest! Väga hea kaart on! Usun, et see on paljudele abiks. Mulle igatahes on küll :). Aitähh.

Vaatan, et viimasest kommentaarist juba üle poole aasta möödas, ehk on nüüd tekkinud uusi Trip.ee lugejaid, kes seal hotellis käinud ja oskavad sellest midagi rääkida. Meil just sinna minek 2009 jaanuaris ja ainus info selle kohta leidubki nende kodulehel. Eriti kurvastav on tõsiasi, et nad ei vaevu väga täpselt seletama, kus hotell asub.. On ta vanas Sharmis? Milliste tuntumate hotellide lähedal ta on?

200 LTL öö eest on päris palju. Tavaline on tegelikult 20 - 35 litti inimese kohta 1 ööpäev, aga palju on optimistlikke pakkujaid, kes küsivad palju rohkem, ja miks ka mitte, kui maksjaid on. Palanga on tegelikult nii väike, et kui ei saa majutust ka kesklinna, siis pole hullu mitte midagi, jalgsi saab ruttu igale poole kohale. Meie korter asus Info hotelli ja Statoili juures, jalutasime sealt promenaadile mingi 15 minutiga :)

Ka äsja saabununa kinnitan eelmist kommentaari - linn nii paksult rahvast täis, et lausa uskumatu. Ja ööbimiskohad tõesti enamikus täis ning igal pool maksimaalselt üks vaba tuba vaid saada. Algul tiirutasime ka kesklinnas, seal küsitigi toa eest, kuhu neljakesi oleksime pidanud kõik ära mahtuma, 180 litti öö (45 näo pealt) ja seda tingimusel, et oleme seal 5 ööd. Ja majadel olevatele telefonidele pole ka eriti mõtet helistada, vastu ei võeta:((

Pärast läksime linna piirile, kus tee ääres palju pakkujaid ja saime ühe tädikese käest kolmetoalise korteri, köök, nõud, dush ja kõik värgid olemas, maksma läks see 120 litti öö nelja peale:))) Kusjuures tädi jättis meid üksi ja sõitis ise tütre juurde.