sipulgas

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
4 postitust
13 kommentaari
 

10 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kui infot uuendatakse reedeti, aga lend on laup 6.25, siis on ilmselt suur võimalus, et karm tõde selgub laup hommikul lennujaamas....

Mina lähen just selle eesmärgiga lähiajal Madeirale, et taastuda pikast covidist, haigestumisest möödas aasta ja talv möödus vaevaliselt. Madeiral on eukalüptimetsad, ka männimetsa on, õhk puhas ja loodus lopsakas, imelisi matkaradu paartuhat kilomeetrit. Söögile rohkem ei kulu, kui kuluks Eestis, toit aga puhtam ja kvaliteetsem (Kohalikud köögiviljad, puuviljad, kala) ja väikse korteri saab kuuks ajaks 500-600 kätte. Lufthansaga on ka väga hea lennuühendus, vaid üks vahemaandumine Frankf ja saab kiiresti kohale ja tagasi ka (minnes laup, tagasi kolmap). Olen käinud seal 10 aasta jooksul korduvalt ja seepärast pisut kursis :)

Peaksin kahe nädala pärast Rooma sõitma, piletid juba eelmisel aastal ostetud, pidi olema lihtsalt tore nädalalõpp kevadises Itaalias... Nüüd ei teagi, mis teha... AirBalticu pileteid ostes kasutasin võimalust maksta kahes osas ja täna on see päev, kui tuleb teine pool maksta. Reisikindlustus on ammu tehtud, aga abi sellest ju pole, kui ise otsustan loobuda ehk ei tasu täna teist poolt ja pilet tühistatakse. Airbnb võtab ka pool majutuse rahast. Mida teeksite? Kas läheksite ja pärast istusite 2 nädalat karantiinis?

Vastuseks, jah, kaart internetiostudeks regatud ja sellega ostetud igast maailmanurgast, aga Rootsi ving.se -le ei sobi...

Ma suhtlesin kasutajaabiga, kui on alla nädala reisini, siis ei saa arvega.

Estravel ei aidanud ka. Infoks, et muu tõesti ei aita, kui leida rootsi sõber, kes aitab välja. Häid reisielamusi!

Ma usun, et ka seda kinkekaarti ei saa meie krediitkaardiga osta, sest ma sain ka piletite ostmisega sinna maale, et sisestasin juba kõik numbrid ja audentisin ka.Ma suhtlesin ka nendega nii chatis kui telefonis, aga et reisini on nädal, siis ei sobi arvega tasumine - neil käib kõik aeglaselt, kuigi Swed kannab üle kolme tunniga, selle sain pangast teada. EI ole ju mõtet meie saitidel neid pileteid reklaamida ilma märketa, et vajad rootsi krediitkaarti...

No vot, seda tean isegi, aga no nipsust ei leia sellist inimest - tahaks järgmisel nädalal lennata

Käisin jaanuari lõpus Madeiral. Sõitsime mööda lõuna- ja põhjarannikut, läbisime ka mäestiku saare keskel. Kõik teed olid läbitavad, ei näinud muud kui vaid jälgi mäekülgedel aasta tagasi toimunud laviinist. Nii botaanikaaed kui ka Monte olid avatud, viimases oli küll ühes osas veel taastamistööd, aga seda väga väikesel pinnal. Ei olnud kuskil probleeme. Imeilus saar, kuhu tahaks alati tagasi minna.

Hotell on väga armas. Teenindus kiire ja sõbralik. Hotellil on väga ilus aed - u. 500m pikk ja kitsas, aga väga maitsekalt kujundatud. Üks suur (vist u. 8x25m bassein) soojendusega ja paar väikest basseini (ilma sooj-ta), paar mullivanni ja vahva väikese liumäe ja mullivanniga lastebassein. Õhtusöök on väga rikkalik ja maitsev, hommikusöök enam-vähem. Asukoht on hotellil super, hea vaikne, liivadüünid paarisaja meetri kaugusel. Samas on kõik poed ja baarid kiviviske kaugusel ja bussipeatus hotelli kõrval, kust võimalik sõita Las Palmasesse, Puerto de Moganisse jne. Ainuke pisidetail - kui saate toa tänava poole, neid siiski mõned on, kostab liikluse lärm tuppa. Ja esimesel korrusel asuvatesse tubadesse, mis asuvad basseini juures, kostab öösel ööklubist kõva lärm. Voodid on ka päris kõvad, aga mõnele see just sobib. Hotell on väga puhas, tuba koristatakse iga päev. Puhkajateks põhiliselt saksa ja belgia pensionärid. Sekka mõned pered. Seega rahulik. Meie jäime küll rahule, eriti kui nägime teisi hotelle, mida sinna kuurorti pakuti.

Inglese keskus on jube - kulunud ja väsinud, täis purjakil britte ja muud kahtlast rahvast. Düünide lähedal on bungalod ja rahulik ümbrus, ka peopaigad pole väga kaugel.