Viimased kommentaarid

ja muljed vinged! riigi põhja osas olid suured üleujutused, etoshas vedas -nägime palju erinevaid loomi vaatamata vihmaperioodile. majutuse leidmine suveperioodil ( mil turiste vähem ) polnud mingi probleem, bronne ette ei teinud ja öömajata ei jäänud. sossusvlei düünid unustamatud...nii puhast riiki pole jupp aega külastanud! tänud eelinfo jagajatele!

tegime eelmise aasta märtsis sarnase ringi. saabusime san franciscosse, olime seal 2 ööd ja vaatasime lähiümbrust ( san francisco lähedal asub maailma kõrgeimate puude park - redwood park ). edasi sõitsime yosemite parki( sattusime just sel ajal, kui mäed nn "õitsesid" ), sealt sequoia parki ( jämedad puud ) ning läbi surmaoru las vegasesse. super! iga poole tunniga vaheldus maastik. las vegasest edasi suurde kanjonisse, hopi indiaanlaste küladest läbi ja tagasi ranniku poole. hästi armas linnake oli sedona, soovitaks sealt läbi põigata - asub punaste kaljude vahel. meil ei vedanud küll päikesepaistega, mis oleks kaljud "põlema" pannud, aga ka udu sees oli see linn väga müstiline. jõudsime san diegosse, sealt los angelesi. auto rentisime alamost, jäime hinna ja kvaliteediga ülirahule! soovitan võtta dziibi moodi masina, parem välja vaadata ja turvalisem yosemites-sequoias mägiteedel sõita (osad teed lumised sel ajal ja osad üldse suletud, aga ületasime mäed ). ja alamol oli mingi kuldpakett, mis tähendas suuremaid kindlustusi ning kütusepaaki ei pidanud tagastades täitma ;)

Meie plaan ongi teha tiir Sossusvlei-Swakopmund-Walys Bay-skeletirannik-Opuwo ja sealt edasi Etosha parki, kokku 16 päeva. Kas eelmise aasta märtsis ilmadega vedas? Riigi põhja ossa minnes on soovitatud vaktsineerida, kas teil olid vaktsineerimised tehtud? Ei oska seisukohta võtta, sest midagi kohustuslikku pole vaja teha, päris "metsa" ka ei plaani minna...Varasem Aafrika kogemus on Keeniast, kuhu minnes tegime igasuguseid kaitsesüste (mis olid ka kohustuslikud), samas Venetsueelas ja Malaisias dzunglis käies ei teinud mingeid vaktsineerimisi...

Edik, kui Eestisse tagasi jõuad, jaga palun tripi lugejatega oma muljeid. Siin on tõesti suhteliselt vähe infot Namiibia kohta. Ise sõidan märtsi alguses seda riiki perega avastama, mida tuleks kõrva taha panna? Rendime telkidega dziibi ja plaanime teha päris suure tiiru. Kas vaktsineerisid? Kas ööbimise leidmine on tõesti nii raske, et peaks ette broneerima ( pean silmas lihtsamaid ööbimiskohti )? Igaks elujuhtumiks on telk auto katusel ;)