trip-krainetrip-ukraine-dark

siiludus

Reisisell, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
15 kommentaari
 

12 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Helsingist võib saada Lufthansaga otse Münchenisse 100 euro ehk ca 1500 krooni eest (edasi-tagasi). See neil konstantne pakkumine, lihtsalt kuupäevadega peab joppama.

Ei julge küll pead anda, aga hästi ei usu, et koht päris välja sureb jõulude ajal. Sest kohale on lennanud palju turiste, nii väljamaalt kui mandri-Portugalist. Kui ma omal ajal küsisin mingist turismi-info punktist, et kuidas pühapäeval Santanasse saab, väideti ka, et unusta ära, kõik seisab pühapäeviti. Ilusti sai liinibussiga ja isegi vabaõhumuuseum oli avatud. Tavalised poed on aga kindlasti kinni, nagu igal pool pühade ajal, aga Sul jääb ju reisi ajale ka mittepunaseid päevi.

Võtsin postituse lohesurfamisest Vietnamis, mida kohe kindlasti pole kunagi vaadanud ja aadressiribale tuli: http://test.trip.ee/node/15824#new ja hüppas kuskile keskele. Teiskordsel minekul aga algusesse... Aadressiriba jäi aga samaks. Lähtudes loogikast, et näitab alates "uutest", vaatasin, kustmaalt siis "uued" postitused hakkavad - vahel eelmisest aastast, vahel kuutagusest jne. Väga veider, hakkan juba paranoiliseks muutuma...

Proovisin uuel päeval uuesti. Ja tundub, et hüppama hakkab sisselogituna. Ja proovisin spetsiaalselt selliseid postitusi, mille vastu varem pole huvi tundnud. Ja samas hüppas postitusel, mida alles vaatasin, keskele, mitte lõppu, nagu võiks siis eeldada. Võib-olla on probleem siis minu enda veebilehitsejas (Firefox)? Tegelikult väike asi, aga jube segav.

Pole varem märganud, et postitusele klikkides see kuidagi häirivalt avaneks, aga uut proovides panin tähele, et suvalisel teemal ehk postitusel klikkides hüppab avanev lehekülg kuidas juhtub. Ehk siis enamasti lehekülje lõppu, vahel ka keskele ja vahel harva ka üles. Teemaga tutvumiseks sooviks ikka alustada algusest, mitte lõpust. Nüüd avastasin, et sama asi ka vanas Tripis. Millest see tuleb ja kas see on taotluslik?

Osta Helsingin Sanomates või Ilta-Sanomates reklaamruumi (soovitavalt esikaanel) ja kuuluta, et otsid sellist ja sellist inimest sellelt ja sellelt reisilt. Suure tõenäosusega leiad üles. ;-)

Selgub, et Lissabon on hoopis paarsada krooni odavam kui Soomes.

Soome hinnad on loomulikult soomekeelses kataloogis olemas. Küsimus on Tallinnas müüdavates lendudes (ja seega ka algusega Tallinnast).

Kas keegi oskab juba loetleda ka Euroopa sihtkohti ja hindu? Päris üks-ühele Soome pakkumistega pole alati olnud. Kas näiteks Zürich ja Lissabon on ka Eesti pakkumiste hulgas või peab neid Helsingisse noolima minema?

Aga kuidas sa hommikul kell viis Länsisatamasse satud? Veedad öö sadamas? Siis on juba mõtekam minna õhtul laeva saabudes kohe lennujaama, seal palju mõnusam tukkuda ja hommikust lendu oodata.

Mul on vist vedanud - pole veel kordagi venelaseks peetud. 95% arvajatest pakub, et olen sakslane, seda ka Saksamaal. Kord Helsingist Saksamaale jõudnud, kõnetas mind kohe lennujaamas üks soomlane ja küsis viisakalt, et kas ma inglise keelt ka räägin. Ma vastasin, et räägin soome keelt ka. Ta oli hämmeldunud ja väitis, et ma nägin nii sakslase moodi välja. Ka sakslased ise (nii rongides kui tänavatel kui isegi Lõuna-Euroopas) on mind just sakslaseks pidanud. Ka kuurortites on juhtunud, et teenindaja tahab minuga hirmsasti saksa keelt rääkida. Järgmisena pakutakse Hollandit või Norrat. Aga arvestades, et pea kogu mu varustus (nii riided kui seljakotid, kohvrid jms) on Soomest ostetud (kuna elasin seal), siis sellele vaatamata ei ole mind kordagi soomlaseks peetud. Aga loomulikult olen ma alati kannatlikult seletanud, et olen Eestist. Pole kordagi selle peale kõõrdi vaadatud. Kord tekkis ainult väike ärevus Frankfurdi lennujaamas, kus suitsunurgas tuli koristaja minuga juttu vestma. Aktsendi järgi arvestades polnud ka ta ise sakslane. Aga Estlandi peale vastas kiiresti ja segaselt, et "aa - russland", ma vastu, et "ei-ei, mitte Venemaa", tema naeratab ja ütleb silmade särades uuesti "Russland frei - Eesti, Läti, Leedu - Venemaa alt vabad".

Id-kaardiga ei ole Soomes kordagi probleeme olnud. Pealegi lendab Helsingi kaudu ilmselt piisavalt eestlasi, pole kordagi näinud, et hakataks lähemalt meie ID-kaarti uurima, et mis loom see on. Kõlbab ideaalselt nii check-in'is kui lennukisse sisenemisel. (vahemärkusena - ka pangas pole kordagi passi nõutud, ainult korra mõned aastad tagasi vaatas teller kaarti pisut imestunult, aga seda ka seepärast, et polnud lihtsalt varem sellist näinud).

Minul on Aurinkomatkadega hilinenud lend kuskil pool tundi kõige rohkem. Aga lennukid võivad misiganes põhjusel hilineda. Olen Soomest päris palju Euroopasse lennanud ja reeglina tekivad hilinemised just teisel pool ehk mitte Soomes. Eriti kui lendad soojale maale. Mis puutub sellesse, et Aurinkomatkat korvaks Helsingist Tallinna sõidu, siis ei taha hästi uskuda. Nemad müüvad reisi alguse ja lõpuga Helsingis ja mis sa enne või pärast teed, ei puutu absoluutselt neisse. Küll aga peaks selle korvama Eesti reisikindlustus. Täpsemad tingimused kirjas kindlustuslepingus.

Kuna muudetud kommentaar jälle lõppu hüppab, siis lisan ainult, et maksad pagasile järele minnes.

Mina küll ei mäleta, et umbes aasta tagasi minult keegi passi oleks küsinud. Lendasin aga otse Helsingist. Seega sõltub passi kontrollimine vast ikka sellest, kust lennuk õhku tõusis, mitte, mis passiga oled.