Viimased kommentaarid

Ei, Cancunis selles mõttes küll vahet pole, et see turismipiirkond on, otse vastupidi - tänu sellele on sinna rohkem lende ja firmadevahelist konkurentsi. Kallis on lennata hoopis mõnda väiksesse kohta, mida opereerib heal juhul üks-kaks firmat. Cancuni on lihtne nii kohale saada kui sealt edasi minna. Lisaks on võimalik, et Cancunist on sinu soovitud piirkonda või selle lähedale hoopis mõni soodus otselend. Cancun on üsna populaarne puhkusekoht ka mehhiklaste jaoks ja tänu sellele on siselende igalt poolt.

Ühe- ja kaheotsapiletite odavusega pole muud varianti kui aina pakkumisi võrrelda. Näiteks võid teha Exceli tabeli kõigi võimalike marsruutide ja variantidega ja seal näed juba paremini, milline kombinatsioon etem tuleks. Nüüd juba tead mitmeid variante ja skeeme ja firmasid, mida uurida. Siselendude kohta soovitan vaadata www.aviacsa.com, www.volaris.mx ja www.interjet.com.mx.

Ma olen viimastel aastatel kasutanud skeemi Eesti -> Brüssel (sinna leiab hõlpsasti soodukaid) -> Cancun (Jetairfly) -> Mexico City (võib minna bussiga või siselennuga, ette ostes võib lend isegi bussist odavam tulla). Jetairfly hinnad muutuvad iga päev ja müüakse ühe suuna kaupa, parim võimalik hind on 149 eurot suuna kohta ja rahulikumatel aegadel võib sellise hinna saada ca paar nädalat enne lendu. Pikemalt ette ostes on normaalne hind umbes 200 eurot/suund või natuke rohkem. Kui Brüsselisse mineku ja Cancun-Mexico City otsa ka hästi kombineerid, saab kogu reisi üsna odavalt kätte. Kuna aga Jetairfly hinnad muutuvad iga päev, soovitan veidi aega jälgida, et näha, kuidas soovitud aegade hinnad liiguvad. Mulle tundub, et nad panevad paar lendu, müüvad need täis, ja siis pistavad jälle paar lendu juurde - piletid on alguses odavad, siis lähevad odavate kohtade lõppedes järjest kallimaks, ja vabade kohtade olemasolul veidi enne lendu müüakse neid jälle odavalt. Ja teine variant on muidugi eripakkumisi ja veahindu otsida, aga nendega on kuidas kunagi - viimase aasta-paariga on Mexico City eripakkumised üpris kalliks läinud.

Küsi oma hotellist, paljud hotellid pakuvad lennujaamast tasuta transfeeri või vähemalt oskavad öelda, kuidas nende juurde kõige mugavamalt pääseb.

Shared cabs on pmst takso või mikrobuss, mis passib ja ootab, kuni samasse kohta minejatest auto täis saab ja siis selle kambaga minnakse, kulud jagunevad sõitjate vahel. Kuigi mugav see ei ole, vahel tuleb mitu tundi passida.

See on küll sigakallis! (Mexico Citys saab sellise raha eest üsna peenet sorti mereannirestoranis mitu käiku ja klaasi veini) Turismipiirkonna asi, ma arvan. Aga kohalik odav toit, nii tänaval kui väikestes söögikohtades, on tavaliselt väga hea - kus kohalikud söövad, seal on hea kraam. Playa de Carmenis pole hiljuti käinud, aga üldjuhul peaks kõhu maitsvalt ja hästi täis saama 30-50 peesoga (koos värske mahla või õllega). Kui mõne kohalikuga jutule saab, siis nad teavad tavaliselt kohti soovitada - mehhiklased armastavad toidu nautimist ja sellest rääkimist ning uute kohtade/toitude proovimist. Ainuke häda kohalikele mõeldud kohtades on see, et tihti räägitakse seal ainult hispaania keelt, nii et ilma keeleoskuse või vähemalt sõnastikuta on raske sotti saada, mida nad täpselt pakuvad.

RekuR: otseselt Cancuni uusimat hinnainfot ei oska jagada, olin seal viimati juulis, aga üldisemalt Mehhiko kohta küll (elan ise pealinna lähistel). Cancunis peab arvestama sellega, et see on turistikas ja üks jõukate ameeriklaste (s.t USA kodanike) meelissihtkohtadest. Ehk siis kohalikud on harjunud turistidega, kes väga raha ei loe ja kohalikku keelt ei oska. Ma ei tea, kas vahepeal on sealsete hindadega midagi erakordset juhtunud, aga kui suvel seal olin, maksis küll kõik pisut vähem kui Eestis. Hotellihindu ei tea (ja tavaliselt saab neid läbi rääkida), aga toit maksis kindlalt Eestist vähem. Bussiliiklus ja takso on tuntavalt odavam kui Eestis. Politsei kohta ei oska midagi arvata, pole kunagi nendega tegemist pidanud tegema. Cancun kui linn pole mu meelest suurem asi, aga kogu ülejäänud poolsaar on imeilus. Tasub minna mõnele väiksele saarele (v.a Isla Mujeres, see on rohkem nagu Cancuni pikendus) või poolsaart pidi kaugemale, väiksematesse randadesse. Seal on väga ilusaid vanu indiaanilinnu, džunglit ja kõike. Küll tasub enne enam-vähem eeltöö ära teha, et teaks, kuhu siht seada.

Tere,

hotelle ei oska soovitada, aga lennujaama ümbruses on paksult hotellide busse, nii et transfeer paistab väga tavaline olevat.

Rahast: pankade vahetuskursid on enamasti paremad kui lennujaama ja hotellide oma, aga kuulsin kuskilt, et nüüd on pankadel rahavahetamisel päeva- ja kuulimiit seatud. Vahetamiseks tuleb pass kaasa võtta ja tihtipeale arvestada pika ootamise, paberimäärimise ning sellega, et kogu suhtlus on võimalik ainult hispaania keeles.

Ise olen tavaliselt lihtsalt raha pangaautomaadist välja võtnud, Eesti deebetkaardid töötavad siin normaalselt. Väljavõtmise tasu ei ole vähemalt minu panga ja kaarditüübi puhul tunda andnud, ma ei mäleta, kui palju see on, aga rahavahetamine osutus viimati arvutades kulukamaks.

Naisterahvaste rändamisest: kui te just aktiivsetesse konfliktipiirkondadesse ei kipu, pole viga midagi. Oluline boonus on küll hispaania keele oskus, igal pool on lihtsam läbi saada, kui nähakse, et keelt oskad. Aga inimesed on lahked, sõbralikud ja avatud (Cancunis tuleb see küll turismipiirkonna koefitsiendiga läbi korrutada ehk arvestada, et paljud inimesed üritavad teile midagi müüa - aga mitte nii agressiivselt kui nt Türgis). Naistena saate te ohtralt tähelepanu, aga enamasti on see meeldiv, hüütakse komplimente ja pakutakse abi. Nagu igal pool mujalgi, ei tasu õhtupimedas hiigelsuure kaamera ja tagataskust punnitava rahakotiga ringi jalutada; takso võtmiseks tasub hotellist nõu küsida (kust saab tellida registreeritud taksosid); dokumendid ja raha olgu pigem väikeses kotis keha lähedal..

Kui kauaks te jääte? Plaan tundub vahemaid arvestades üsna pretensioonikas, sobiv vähemalt paarikuuseks rändamiseks :) Seda ka, et kui hakkate täpseid marsruute arvestama, on parem tasulisi kiirteid kasutada (mis kohati on küll üsna kallid) - mõned avalikud teed on teatud päevadel ja kellaaegadel tapvalt ummikuid täis, mõned aga päris otseselt ohtlikud. Olen sel ajal kindlasti pealinna kandis (elan siin) ja teoreetiliselt on võimalik, et saaksin paar päeva võtta pealinna ja vbl selle ümbruse näitamiseks. Kui huvi on, võite oma meiliaadressi jätta, võin omapoolseid soovitusi ja kommentaare saata.

Mehhiko liiklusega on nii, et alguses tundub ehk hirmutav, aga kui paar päeva sisse elada, peaks ellu jääma küll :) Siin saab juhiloa pmst nii, et lähed kuskile kontorisse, tõestad, et sul on kindel elukoht (nt näitad, et sinu nimele tulevad mingil aadressil telefoniarved) ja palun väga. Ja Mehhiko juhiluba - seesama - kehtib kogu elu. Mexico Citys esimest korda omapead roolis olla küll ei soovitaks, siin on väga palju ühesuunalisi ja veel rohkem ummikuid ja kui kuskil valesti lähed ning linna ei tunne, võid halvemal juhul päeva liikluses veeta.

Eks see ilu vaataja silmades ole. Puhkamiseks India küll väga ei sobi, sealt tagasi tulles olin kindlasti väsinum ja kurnatum kui minnes, pealekauba jõudsin mõelda, et niipea sinna ei kipu. Nüüd on natuke aega möödas ja tohutu India-igatsus tekkinud! Mis siis, et mälus ja fotodel on kõik sealne räpasus alles, ikkagi on seal midagi, mis tagasi kisub.

Puhtuse ja luksuse otsijatele peaks ju Skandinaaviast piisama, mis sinna lõunasse ikka tikkuda? :)