airBaltic alustab sügisest otselende Tallinnast Stockholmi ja Oslosse

Läti odavlennufirma airBaltic hakkab sügisest Tallinnast otse Stockholmi ning Oslosse lendama. AirBaltic alustab lende Stockholmi Arlanda ning Oslo Gardemoeni lennujaamadesse alates 28. oktoober 2018. Eriti sagedalt alustab airBaltic lendamist Stockholmi, lausa 12x nädalas. Oslosse saab sügisest lennata airBalticuga otse Tallinnast 2x nädalas kolmapäeviti ja pühapäeviti. Juba leiab lennupiletud üles ka airBalticu kodulehelt

Eriti hea uudis on see käsipagasiga reisijatele, sest Stockholmist leiab ohtralt võimalusi reisimaks odavlennufirma Norwegianiga nii USA-sse kui ka näiteks Bangkokki.

Hetkel lendavad Tallinnast otse Stockholmi nii Nordica kui SAS ning Oslosse Nordica ja Norwegian.

airBalticu lennusagedused:

Lendude kellaajad ja nädalapäevad:

Tallinn - Stockholm | Stockholm - Tallinn | Nädalapäevad ---|--- 07:00 - 07:05 | 07:50 - 10:00 |E,T,K,N,R,L 18:45 - 18:50 | 19:35 - 21:45 |E,T,K,N,R,P

Tallinn - Oslo | Oslo - Tallinn | Nädalapäevad ---|--- 18:00 - 18:45 | 19:30 - 22:00 |K,P

####Lennupiletite hinnad

AirBalticu pressiteate kohaselt müüdakse kõige soodsaimaid pileteid Tallinnast Stockholmi 35€ eest ning Oslosse 29€ eest. Tegemist on basic hinnaga ühel suunal, ehk siis hinna sees on vaid käsipagas. Hetkel leiab airBalticu kodulehelt edasi-tagasi lennupiletid Tallinnast Stockholmi üles 88€ eest aga eeldatavasti pakutakse kampaaniate ajal isegi soodsamaid pileteid.

Kui reisida pagasiga, siis on Nordica hinnad ehk isegi paremad kui airBalticu omad.

Näide Stockholmi piletite kohta airBaltic.com

Lennukiks saab olema propeller, aga nii lühikese lennu puhul eriti vahet pole. Konkurents läheb ikka päris kõvaks, hommikul samal ajal läheb kolm lennukit. SAS kulubaas tõenäoliselt kõige suurem, aga seda kompenseerib edasi lendamise võimalus. Nordica ja SAS hoiavad püsikliente paremini, kuna mõlemad Star Alliance liikmed, Nordica siis läbi LOTi. Tõenäoliselt on SAS-l mõtet Nordicaga sel liinil leivad ühte kappi panna. SAS lendude toimumise tõenäosus hetkel sellel liinil on samas suurusjärgus Kärdla omaga ja jääb Kuressaarele kindlasti alla. Natuke arusaamatu, kuhu need lennukid päeval Tallinnast lendavad, aga ehk Viin, Berliin vms. Positiivsena panin tähele, et AB vahetab oma Tallinnas ööbiva 737 välja uue CS300 vastu, ehk siis hommikune varajane lend siit ja õhtul Riiast siia saavad olema ikka väga hea lennukiga.

Täna sai uudistest lugeda, et AB alles palkas omale konsultatsioonifirma, kes hakkab neile otsima finantseerimislahendust tellitud 30-le lennukile. Need siis kinnitatud tellimuse omad ja lisaks AB-l ka optsioon veel 30-ne ostuks. Sel aastal saab täidetud alles esimene tellimus 20-le, millest 14 juba käes ja viimased 6 kohe tehases valmimas. Need vahetavad siis välja kõik Boeingud. Lisandub siis veel 30+30 optsiooni. Ka sellest esimese kokkupanek on tehases juba alanud, kuigi alles otsitakse raha. Vägagi suured plaanid neil. Tundub, et lennutihedus saab olema Riiga suurem kui Rail Baltica rongiliiklus:)