Airbnb avaldas 2019. aasta tõusvad sihtkohad

Aastavahetuse paiku ilmub meedias rohkesti erinevaid liste paikadest, mis on järgmine aasta eriti kuumad sihtkohad. Suurem osa neist baseerub metoodikal "mida me siis järgmiseks aastaks Balkanilt ja Baltikumist nimekirja lisame?" ehk üsna meelevaldne valik. Kui sel aastal oli nimekirjas näiteks Montenegro, siis paneme järgmiseks aastaks Kosovo ja nii edasi.

Veidi huvitavam on vaadata, kuhu inimestel tegelikult huvi reisida kasvab. Airbnb on kokku pannud nimekirja kohtadest, mille kohta huvi on viimase aasta jooksul kõige rohkem kasvanud. Airbnb võrdles, millistesse kohtadesse on 2019. aastaks tehtud broneeringud seisuga oktoober 2018 võrreldes broneeringutega seisuga oktoober 2017 kõige rohkem kasvanud. Lisaks võrreldi muutusi sihtkohaotsingutes perioodil oktoober – november 2018 võrreldes oktoobri – novembriga 2017 ning soovinimekirja lisamises november 2018 võrreldes novembriga 2017.

Kuigi tulemustest ei maksaks liiga põhjapanevaid järeldusi teha, sest absoluutarve Airbnb ei avalda ja madala baasi pealt on kasvamisprotsendid kerged tulema, on kokkuvõttes saadud päris huvitav nimekiri. Mitmed kohad on pärast hiljutisi looduskatastroofe tagasi turismikaardil. Näiteks Airbnb nimekirjas esimesel kohal olevat Uus-Meremaa rannikulinn Kaikoura sai 2016. aasta 7,8 magnituudises maavärinas rängalt kannatada, kuid nüüd on broneeringute arv seal aastaga kasvanud 295 %. 2017. aastal sai maavärinas kannatada ka Mehhikos asuv Puebla linn. Suuri Suitsumägesid laastasid aga metsatulekahjud.

Mida Airbnb statistikast siiski järeldada saab, on vast see, et huvi reisida vähemtuntud kohtadesse on selgelt tõusuteel. Tihti pole mõnest tuntud kohast vaja väga kaugele sõitagi, kui kogemus saab täiesti teine.

Kaikoura, Uus-Meremaa
Broneeringute kasv aastaga 295%, otsingud ↑ +210%

2016. aasta 7,8 magnituudine maavärin Lõunasaare rannikulinnas Kaikouras tõi kaasa suuri purustusi, kuid nüüd on see Airbnb nimekirjas teinud läbi kõige suurema hüppe nii otsingute kui broneeringute osas. Reisijaid tõmbab sinna vaalu vaatlema, sest ümbruskonnas on arvukas kašelottide populatsioon.
Lennud Uus-Meremaale

Xiamen, Hiina
Broneeringud ↑ 283%

Sadamalinn Xiamen on ümbritsetud arvukatest saartest. Kohe lähedal asub mootorsõidukite vaba Kulangsu saar, mis on suurepärane koht mereandide nautimiseks.

Puebla, Mehhiko
Otsingud ↑ 240%, soovinimekirja lisamised ↑ 206%

Kahe tunni autosõidu kaugusel Mexico Cityst asuv Puebla pakub alternatiivi tüüpilisele rannapuhkusele. Reisijate huvi Puebla arhitektuuri ja kulinaarsete naudingute vastu on märgatavalt kasvanud vaatamata 2017. aasta maavärinale.
Lennud Mexico Citysse

Normandia, Prantsusmaa
Broneeringud ↑ 229%, otsingud ↑ 120%

Võib arvata, et Normandia populaarsuse tõusu taga on Normandia dessandi saabuv 75. aastapäev. Kahetunnise rongisõidu kaugusel Pariisist ootab maastike ja arhitektuuri kõrval avastamist Route du Camembert, mille nimi ütleb vist ära, millega tegemist on.
Lennud Pariisi

Suured Suitsumäed (Great Smoky Mountains), USA
Broneeringud ↑ 191%, otsingud ↑ 190%

Ühendriikide kõige külastatuim rahvuspark tänu kesksele asukohale ja heale ligipääsule. Mitmed kuulsad matkarajad on pärast kahe aasta tagust metsatulekahju taas avatud.

Buenos Airese provints, Argentina
Broneeringud ↑ 188%, soovinimekirja lisamised ↑ 176%

Tänu peeso nõrkusele on väliskülaliste huvi Argentina rahvarohkeima provintsi vastu oluliselt kasvanud. Avastada saab nii randasid, metsasid kui käsitööturge.
Lennud Buenos Airesesse

Accra, Ghana
Broneeringud ↑ 163%, otsingud ↑ 120%

Ghana rahvusvaheline populaarsus on tõusuteel. Värvikas Makola turg, Labadi ja Kokrobite rannad ja ööelu on vaid osa sellest, mida Ghanas leiab.
Lennud Ghanasse

Mosambiik
Broneeringud ↑ 156%, otsingud ↑ 160%

Aafrika lõunaosas asuv Mosambiik on looduslikult mitmekesine. Koralli- ja mangroovisaarte kõrval võivad snorgeldajad ja sukeldujad India ookeanis näha 2000 erinevat liiki kalu.

Välis-Hebriidid (Outer Hebrides), Šotimaa
Broneeringud ↑ 147%, otsingud ↑ 170%

Loomi ja loodust on kõikjal. Punahirvi elab saarestikus 30 korda rohkem, kui inimesi. Saari ümbritsevates vetes näeb vaalu ja delfiine. Barra lennuväli on atraktsioon omaette. See on maailmas üks väheseid, kui mitte ainus lennuväli, kus lennukid maanduvad rannaliivale.

Wakayama prefektuur, Jaapan
Broneeringud ↑ 128%

Osaka naabruses asuvat Wakyama piirkonda peetakse Jaapani spirituaalseks keskuseks, kus kohalikud ja reisijad saavad mõnda aega peatuda ühes Koyasani 52 templist. Lisaks suurepärased kalaturud ja juulis toimuv 1700 aastase ajalooga Nachi tulefestival.

Catskilli mäed ja Hudsoni org, USA
Broneeringud ↑ 100%, otsingud ↑ 130%

2019. aastal möödub 50 aastat legendaarse Woodstocki festivali toimumisest. Piirkonnas leiab palju matkaradasid, farme ja viinamarjaistandusi.

Santa Catarina osariik, Brasiilia
Broneeringud ↑ 100%+, soovinimekirja lisamised ↑ 140%

Lisaks mägedele ja randadele on Blumenaus näha selgeid Saksa mõjusid. Seal toimub iga-aastane kohalik Oktoberfest, saab külastada pruulikodasid ja õllemuuseumi.

Batumi, Gruusia
Otsingud ↑ 200%

Gruusia suuruselt teine linn kogub populaarsust tänu rannikul valitsevale mõnusale kliimale. Tihe rongiühendus Tbilisi ja Batumi viib 4 tunniga ühest linnast teise ja seda vähem kui 10€ eest.
Lennud Gruusiasse

Winnipeg, Kanada
Otsingud ↑ 140%

Kanada ühes suurimas linnas jagub küllaga nii kultuuri, kontserte, festivale ja restorane. Sealasub ka ultramoodne Inimõiguste muuseum, mis on esimene puhtalt sellele teemale pühendatud muuseum maailmas.

Pondicherry, India
Otsingud ↑ 140%

Paaritunnise autosõidu kaugusel osariigi pealinnast Chennaist asuvas Pondicherrys leiab safranivärvi koloniaalvillasid ja mõnusaid poode. Parim aeg Pondy külastamiseks on novembrist veebruarini, kui kliima on mõõdukalt soe. Lähedal asub maailma suuruselt teine mangroovimets - Pichavaram Mangrove Forest.

Usbekistan
Soovinimekirja lisamisi ↑ 165%

Usbekistan hakkab aina enam reisijate radarile jõudma – riigist leiab kunagise siiditee, UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad paigad, islami arhitektuuri ja mitmekesise looduse.

Calabria, Itaalia
Soovinimekirja lisamisi ↑ 100%+

Itaalia saapa ninaosas asuv Calabria on Itaalia üks vähemkülastatud kante, kuid sellist rustikaalset lihtsust Itaalia populaarsemates kohtades ei leia.
Lennud Napolisse

Andaluusia, Hispaania
Soovinimekirja lisamisi ↑ 100%+

Hispaania mägises lõunaosas leiab sellised kuulsad linnad nagu Granada koos Alhambra paleega, Sevilla ja Alcázari kindluse ning Córdoba Mezquita mošee-katedraali.
Lennud Malagasse

Taiwan
Soovinimekirja lisamisi ↑ 100%+

Kuigi Taiwani pealinn Taipei on turistide hulgas olnud kogu aeg populaarne, kogevad idapoolsed Daxi ja Yujing ning lõunapoolne Taitung reisijate seas aina suuremat huvi.
Lennud Taiwani

Fotod: Airbnb meediapakett