Alates 1. jaanuarist 2021 saab Venemaal kõikjale e-viisaga

Venemaa

Juba mõnda aega on saanud Kaliningradi ja Peterburi piirkonda Venemaal külastada e-viisaga. Kui seni oli tegemist pilootprojektidega, siis alates 1. jaanuarist 2021 laieneb sarnane võimalus kõikjale Venemaale, teatab ajaleht Kommersant. Lihtsustatud viisasüsteemi saavad kasutada 53 riigi kodanikud, sealhulgas kõikide Euroopa Liidu riikide kodanikud. USA, UK ja Kanada kodanikele samasugune võimalus riikidevaheliste pingete tõttu ei laiene.

Venemaa e-viisa saab olema 16-päevane ning selle taotlemine on praeguse info kohaselt tasuta (kuigi seda otsust võidakse veel ümber vaadata). Viisa tuleb taotleda hiljemalt 4 päeva enne plaanitud reisi Venemaale ja Kaliningradi analoogiale toetudes on eeldatavasti tegemist ühekordse viisaga. Halb uudis on aga see, et tehnilistel põhjustel ei saa e-viisat kasutada Eestist Venemaale sõitmiseks rongiga, kuna viisakontroll toimub rongides, mitte piiripunktides.

Lihtsam viisarežiim on üks osa Venemaa valitsuse plaanist kasvatada riigi turismisissetulekuid. Seni on Kaliningradi külastamiseks väljastatud 94 tuhat e-viisat ja Peterburi üle 105 tuhande e-viisa. Neist on ära kasutatud umbes 80%.

5 päeva tagasi err.ee kirjutas, et viisa hind on kuni 50 eurot...

Raha rahaks... ent rõõmsaks teeb üleüldse e-viisa kasutusele võtmine üle terve Venemaa.