happyday

Rändur, liitus Tripiga 5 aastat tagasi


9 meeldimist
5 postitust
60 kommentaari

 

17 külastatud riiki, 9% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Selle aasta juulis-augustis sai ära käidud mööda Kõrgõzstani 1A raskuastmega matkaradu ning kultuurireis Usbekistani. Kirjutasin enda jaoks reisipäevikut, ent hiljem mõtlesin, äkki paiskan Internetiavarusse oma päevikut, las teised näevad, kui lahedad kohad on olemas meie maakeral =) Las reisipisik nakatab veel kedagi :)  

Kuna kirjutasin päevikut enda jaoks, isiklik mälestus, võib tunduda igav ja pikk. Ent loodan, et igaüks leiab vajadusel endale vajalikku informatsiooni sealt =)

Mäestik: Tjan-Shan    

Riigid: matk Kõrgõzstanis, kultuurireis Usbekistanis      

Matka/reisi kestvus: 28.juuli- 22.august aastal 2019    

Läbitud matkaraja pikkus: 80 km     

Linkhttp://tydrukkleidis.weebly.com/kyrgyzstan.html

Jaanapr, kuna piletid olid ostetud supersaver.fi´st, siis Finnair ütles, et nemad parandusega ei tegele. Kirjutasin supersaverisse, facebookis ei vasta, meilile tuli kiri, et vastavad enne 10.detsembrit. Ootan ja loodan parimat...

Veidi teemast mööda kirjutan...

Supersaver.fi kaudu ostsin 4 piletid Helsinkist Dubaisse, Finnair.

Sõbranna sugu jäi kogemata muutmata, automaatselt läks kui "mies". Kas sellest tuleb suur jama??

Hostel koht 6kohalises toas.  http://www.booking.com/Share-fJeTp5 

Хостелы Рус - Пушкинская

 Oli mul 7 EUR öö koos pisikese hommikusöögiga, hea ja mugav asukoht, 2 metroopeatuse juures, võiks öelda, et kesklinnas, Nevskiy prospekt käeulatuses, kaubanduskeskused lähedal. Hostel on värskelt avatud, hea remont, sõbralik perenaine. Igati soovitan.

Mul on sama küsimus, mis teemaalgatajalgi.  

Hei! Ei hakka vist uut teemat tegema, ehk saan selle teema all esitada oma küsimust... 


Keegi oskab soovitada mõnusat SPAd SPb-s? Meie Viimsi spa taolist. Olen leidnud vaid Piterlandi, aga ehk keegi võiks soovitada vaiksemad sorti SPAd, mullivannid +saunad, et 3 tunnikest mõnusat aega veeta. 

Kuuendast katsest õnnestus teha selfi, mis sobiks viisale. Kui lõua naaaaatukenegi laseb alla poole, kasvõi 1 mm, ütleb, et pilt ei sobi. 

Eelmine aasta käisin Riia kaudu Kutaisis. Iga lennu maandumisega Kutaisis ootavad bussid, mis viivad Batumisse/ Tbilisisse/ Gudauri.


Kell 17:45 väljub buss Kutaisi lennujaamast ning eeldan, et enne kella 23 olete Gudauris. 

Kuna mina sõitsin ainukesena Gudaurisse, siis mind pandi Tbilisi bussi peale ning teede ristumiskohas ma istusin ümber autosse. Kõik väga planeeritud neil. 
Rente seal jätkub, oleneb, kus peatute. Paljudes hotellides omad laenutupunktid, aga ka tõstukite juures neid on piisavalt. 

Jaanusm, kuu aega tagasi olid sellised uudised :

"1. jaanuarist 2021 saavad välisturistid võimaluse külastada e-viisaga kogu Venemaa territooriumi." 
Mitmed erinevad allikad kirjutasid sellest veel septembris. Nii et küll see üle terve Venemaa hakkab kehtima :) 

Kaua oodatud kinnitus, et ka Eesti kodanikud saavad viisavabalt Leningradi oblastisse 8 päevaks :)

"Samas on alles arutlusel, milliste riikide kodanikele elektroonilisi viisasid andma hakatakse."


Loodame, et Eestit saame näha selles nimekirjas :) 
Kuigi jah, uudises on selgesõnaliselt kirjas, et see käib ka Eesti kohta. Loodan parimat :)

HenryMark, aga kui mul on Swedbanga gold kaart koos reisikindlustusega, teate Teie, kas ta kattab kulusid? Lugesin oma reisitingimusi, leidsin vaid: 

1. Reisikava muutus makstakse kinni maksimum: 2000 eur
2. Me ei hüvita tekkinud kulu, kui reisikava muutuse põhjustab:
• valesti planeeritud ajakava, milles ei ole arvestatud ümberistumisteks ettenähtud
vajalikku miinimumaega (nt lennufirma soovitusest lähtuvalt), tavapäraseid ilmaolusid
jms.

Ehk kui praegu on ümberistumise aeg 2h45min kaetakse kinni, kui lend hilineb. Aga kui lennufirma otsustab aegu muuta (nt 14 päeva ja rohkem enne lennu algust), siis ei?

Olen algaja ja tahaksin selgusele jõuda ja ära õppida lõpuks seda poliitikat... 

Tere, kallid tripikad. Kiire küsimus... pole odavlennufirmadega lennanud nii, et vaja ümber istuda. Plaan sõita Rooma Saksamaa kaudu, ümberistumise aeg sinna minnes 2h45min, tagasi 6 h. Otse ryanairilt ostes pilet 90 euri, kiwi.com´ist 120 eur. Mis eelised on vahendajalt osta? Kui lend lükkub edasi, hilineb jms, et ei jõua sinna minnes järgmisele lennule (vahepeatus alla 3h, mis on suhteliselt lühike odavlennufirma ja ettenägematu actionite jaoks), mis kindlustus võiks mind kaitsta ja vajadusel maksab kulud kinni?

Kas ma saan õigesti aru, et Venemaale minnes peab kasutama seda riiki transiitriigina? Ehk niisama minna uudistama Moskvat ja tagasi tulla Eestisse ei tohi?

smallisland, sõber lendas  Kutaisist Küprosele, käis odavlennufirmadega Euroopas trippimas. Minu sõnum oli pigem see, et pandakaardi olemasolu sõltub pigem lennujaamast kui lennufirmast.

Sõbra sõnade järgi  Kutaisi lennujaamas Wizzairiga lennates kuu aega tagasi maksis 35 dollarit trahvi, kuna pardakaardi polnud.... oleneb lennujaamast ehk...

Käisin märtsis, löödi vaid tempel sisse,  viisat ei olnud vaja osta ja mida ei kleebitud passi sisse. Käisin Iisraeli ühe päeva ekskursioonis, selleks ka ei olnud vaja osta viisat.

Ma ei saa aru... kas tõesti vahendaja võtab tasu, kui inimene ei soovi 15min ümberistumisaega ja soovib inimlikku variandi?????? Kui jah, siis alles nüüd mulle sai selgeks peidetud külg, miks vahendaja kaudu ostmine on odavam...

Alles tulin Sharmist, vesi 23 kraadi sooja. Snorgeldasin palju  süda lustis. Kui kellelgil on külm, paljudes kohtades võib rentida kalipsot. Külmakartlikud olid väga õnnelikud nende üle :)

Muudan oma eelpool püstitatud küsimust. Toimusid plaanimuutused ja nüüd küsimus, kas 30päeva viisavabadus Uzbekistani kehtib ka siis, kui lendan Kõrgõstani, maismaa kaudu tulen nädalaks Uzbekistani ning pöördun tagasi Kõrgõstani (ikka maismaa kaudu)? Kas kellelgil on kogemused? Leian vaid informatsiooni, et 30päeva viisavabadus. Vist hakkasin ise üle mõtlema, kuidas see kehtib (kas ainult lennujaamast saabujatele see kehtib või ei jne jne). Kirjutasin saatkondadesse, aga vastuseid ei ole.

Tere, vaatasin pileteid Mytrip kaudu ja mul jäi arusaamatuks järgmised laused:

Klientide muudatuste/tühistamiste taotluste menetlemise eest on ettevõttel Mytrip.com ette nähtud iga reisija kohta teenustasu. Nimetatud teenustasu rakendatakse ka juhtudel, kui meie klienditeenindusel palutakse tegeleda lennufirma poolt  sisse viidud graafikumuudatustega.

Ehk kui ma ei osta Premiumi (25 eur), jään põhipaketti juurde, siis kui lennugraafik muutub näiteks 20 minutit võrra, siis ma maksan teenustasu 27 eurot nende muutuste eest?

Varem ostsin lennupileteid otse lennufirmadelt, praegu vajaliku marsruudi hinnavahe firma ja vahendaja vahel 80 eurot. Mõtlesin vahendaja kasuks, aga eelnimetatud laused jäid mulle arusaamatuks...

Mul ei ole äraantavat pagasit, ja tegin veits tööd,  leidsin, mujal kirjutatakse, et lennujaamades pileteid prinditakse vaid mitte väikese summa eest

PRM, aitäh!

Aga veel üks küsimus, check ini tehes pean pileteid välja printima (pardakaart)? Või piisab, kui nad on mul telefonis ?

Hei, tripikad. Esitan algaja küsimust, kuna pole varem odavlennufirmaga lennanud. 

Lähen Riia lennujaamast Wizzairiga reisile, ostsin juurde priority, ehk mul kaasas on 40×30x20 väike seljakott ja 55x40x23 spordikott. Check ini teen netis ära. Kui jõuan lennujaama, mida ma pean tegema enne passi kontrolli ja lennukile minekut? Kas on veel mingisugused toimingud seal? Minu 55x40x23 pagasi kontroll?