Viimased kommentaarid

Kel Turkishi piletid tühistatud, kuidas käitute? Kõik 4 segmendi lendu (kõik ühel piletil) on tühistatud. Väljalend 23.juuli. Miile ma ei soovi, vautserit ka. 

Kuna maksin oma rahaga, soov oleks samas ühikuks tagasi saada. Kas on mõtet oodata, mitte taotleda ei miile ega vautserit? Kui jah, kui kaua võib sellega venitada?

Turkish Airlines tühistas ühe segmendi, nüüd soov annulleerida üldse reis ja raha tagasi küsida. Ent Ta pakub vaid miile või voucherit, mis on 15% võrra suurem ostetud piletisummast. Ent sooviks ikkagi raha tagasi. Mida selleks peab tegema? P. S. Helistan esmaspäeval Turkishisse, ent loodan, äkki siin saan varem küsimusele vastust.

Ei tea, kuivõrd minu kiri on informatiivne, aga kirjutasin Turkishile Tallinna kontorisse seoses oma 23.juuli lennuga. Nende vastus :

Tere, 
Väga raske on teile head vastust anda, sest kindlat plaani Turkishil täna laual ei ole. Kõik püütakse käima saada jooksvalt, soeses piiride avanemisega ning viiruse taandumisega Türgist ja mujal. Praegu käib Tallinna ja peakontori vahel arutelu, kas ja kui palju juulis lennata. Meie kõik oleme kahekäega poolt, et alustada nii kiiresti kui võimalik, aga kuidas ja millal see päriselt paika saab kahjuks ei oska öelda.

Te saate oma reisikuupäevi edasi lükata kuni 31.12.2021, nö open ticketiks.

Kõike head

Tere, kas keegi oskab öelda, kas Turkish Airlines kavatseb taastada lende Tallinn-Istanbul suunas? Lend 23.juuli, praegu aeg otsustada, kas annuleerin oma puhkust töö juures või mitte; kui puhkusele lennata ei saa, heameelega lükkaks seda järgmisesse aastasse... Keegi omab informatsiooni Turkish Airlines kohta? 

Ette tänades vastuse eest ❤️

"Kindlustusettevõtte Gjensidige hüvitab oma klientidele reisi soetamisega tekkinud kahju, kellel oli plaanis reisida piirkonda, kuhu välisministeerium koroonaviiruse leviku tõttu reisida ei soovita. Kindlustus kehtib aga ainult juhul kui reisitõrkega poliis on sõlmitud enne välisministeeriumi soovituse avalikustamist."

Allikas: https://m.arileht.delfi.ee/article.php?id=89078679

2 aastat tagasi helistasin Swedi ja sain teada, et lennupiletid jms peavad olema ostetud sinu pangaarvelt, mitte ilmtingimata krediitkontolt, vaid kontolt, mis omab sinu ees-ja perekonnanime (samasugune mis kuldkaardilgi). Niisis juba need aastad oman kuldkaarti, aga kõik ostud teen oma ISIC kaardilt ja too kontonumbrilt.

rintsu2000,

aasta tagasi käisin, pidi olema väljatrükk, mille näitasin checkinni lauas, kust anti pardakaart. Kellel polnud väljatrükki, üle 35 euri pidi maksma.

"Tühistamise osas aga Swedi kindlustusest öeldi, et ette makstud ööbimist sellisel juhul ei kaeta."

Miks?? Kui jätan reisi ära, kuna ajad ei sobi sulle, miks siis kindlustus ei maksa ülejäänud kulud??

hr.john, eelmine aasta samal ajal olin nii Gudauris kui Bakurianis. Oli veidi sulailm, Gudauris sai suusatada, Bakurianis ei läinudki mäele, oli sulailm. Kahetsesin veidi, et Gudaurisse pikemaks ei jäänud.

LuxExpressi eeskirjades on kirjas: 5.3. Lux Express Grupp ei hüvita Reisijale Sõidupiletit, kui Reis jääb toimumata Reisija enda poolt valesti vormistatud Reisi (nt. vale marsruut, kuupäev, kellaaeg vms), puuduvate dokumentide (nt kindlustus, viisa, reisidokument, volitus vms) või Reisija Reisile hilinemise tõttu. 

*****

Samas kui klient ehk Teie tahtsite tühistada tagasisõidu piletit, kas peab konkreetselt vastama, miks tahtsite tühistada? Kas vastusest "Ei ole enam tarvis" ei piisaks? Sest siis saaks rakendada järgmised eeskirjad: 

 5.2.1. kui Reisi esialgse väljumiseni on jäänud rohkem kui 24 tundi, tagastatakse 100%  Sõidupileti maksumusest. Lux Expressi müügiesinduses või läbi Lux Expressi kodulehe www.luxexpress.eu veebivormi tagastatud Sõidupiletitelt arvestatakse maha teenustasu vastavalt ostuvaluutale 1 EUR / 70 RUB / 5 PLN; 

 5.2.2. kui Reisi esialgse väljumiseni on jäänud 24 tundi kuni 1 tund, tagastatakse 50% Sõidupileti maksumusest. Lux Expressi müügiesinduses või läbi Lux Expressi kodulehe www.luxexpress.eu veebivormi tagastatud Sõidupiletitelt arvestatakse maha teenustasu vastavalt ostuvaluutale 1 EUR / 70 RUB / 5 PLN;

Minu (perekonnanime)nimes on vaid S katusega, kui tegin E-viisa Peterburi, pidin lihtsalt S kirjutama ning eesnime ette ei mingit EST'i. Lihtsalt nimi ja perekonnanimi. Läks läbi, sõit õnnestus.

Selle aasta juulis-augustis sai ära käidud mööda Kõrgõzstani 1A raskuastmega matkaradu ning kultuurireis Usbekistani. Kirjutasin enda jaoks reisipäevikut, ent hiljem mõtlesin, äkki paiskan Internetiavarusse oma päevikut, las teised näevad, kui lahedad kohad on olemas meie maakeral =) Las reisipisik nakatab veel kedagi :)  

Kuna kirjutasin päevikut enda jaoks, isiklik mälestus, võib tunduda igav ja pikk. Ent loodan, et igaüks leiab vajadusel endale vajalikku informatsiooni sealt =)

Mäestik: Tjan-Shan    

Riigid: matk Kõrgõzstanis, kultuurireis Usbekistanis      

Matka/reisi kestvus: 28.juuli- 22.august aastal 2019    

Läbitud matkaraja pikkus: 80 km     

Linkhttp://tydrukkleidis.weebly.com/kyrgyzstan.html

Jaanapr, kuna piletid olid ostetud supersaver.fi´st, siis Finnair ütles, et nemad parandusega ei tegele. Kirjutasin supersaverisse, facebookis ei vasta, meilile tuli kiri, et vastavad enne 10.detsembrit. Ootan ja loodan parimat...

Veidi teemast mööda kirjutan...

Supersaver.fi kaudu ostsin 4 piletid Helsinkist Dubaisse, Finnair.

Sõbranna sugu jäi kogemata muutmata, automaatselt läks kui "mies". Kas sellest tuleb suur jama??

Hostel koht 6kohalises toas.  http://www.booking.com/Share-fJeTp5 

Хостелы Рус - Пушкинская

 Oli mul 7 EUR öö koos pisikese hommikusöögiga, hea ja mugav asukoht, 2 metroopeatuse juures, võiks öelda, et kesklinnas, Nevskiy prospekt käeulatuses, kaubanduskeskused lähedal. Hostel on värskelt avatud, hea remont, sõbralik perenaine. Igati soovitan.

Mul on sama küsimus, mis teemaalgatajalgi.  

Hei! Ei hakka vist uut teemat tegema, ehk saan selle teema all esitada oma küsimust... 


Keegi oskab soovitada mõnusat SPAd SPb-s? Meie Viimsi spa taolist. Olen leidnud vaid Piterlandi, aga ehk keegi võiks soovitada vaiksemad sorti SPAd, mullivannid +saunad, et 3 tunnikest mõnusat aega veeta. 

Kuuendast katsest õnnestus teha selfi, mis sobiks viisale. Kui lõua naaaaatukenegi laseb alla poole, kasvõi 1 mm, ütleb, et pilt ei sobi. 

Eelmine aasta käisin Riia kaudu Kutaisis. Iga lennu maandumisega Kutaisis ootavad bussid, mis viivad Batumisse/ Tbilisisse/ Gudauri.


Kell 17:45 väljub buss Kutaisi lennujaamast ning eeldan, et enne kella 23 olete Gudauris. 

Kuna mina sõitsin ainukesena Gudaurisse, siis mind pandi Tbilisi bussi peale ning teede ristumiskohas ma istusin ümber autosse. Kõik väga planeeritud neil. 
Rente seal jätkub, oleneb, kus peatute. Paljudes hotellides omad laenutupunktid, aga ka tõstukite juures neid on piisavalt. 

Jaanusm, kuu aega tagasi olid sellised uudised :

"1. jaanuarist 2021 saavad välisturistid võimaluse külastada e-viisaga kogu Venemaa territooriumi." 
Mitmed erinevad allikad kirjutasid sellest veel septembris. Nii et küll see üle terve Venemaa hakkab kehtima :) 

Kaua oodatud kinnitus, et ka Eesti kodanikud saavad viisavabalt Leningradi oblastisse 8 päevaks :)

"Samas on alles arutlusel, milliste riikide kodanikele elektroonilisi viisasid andma hakatakse."


Loodame, et Eestit saame näha selles nimekirjas :) 
Kuigi jah, uudises on selgesõnaliselt kirjas, et see käib ka Eesti kohta. Loodan parimat :)

HenryMark, aga kui mul on Swedbanga gold kaart koos reisikindlustusega, teate Teie, kas ta kattab kulusid? Lugesin oma reisitingimusi, leidsin vaid: 

1. Reisikava muutus makstakse kinni maksimum: 2000 eur
2. Me ei hüvita tekkinud kulu, kui reisikava muutuse põhjustab:
• valesti planeeritud ajakava, milles ei ole arvestatud ümberistumisteks ettenähtud
vajalikku miinimumaega (nt lennufirma soovitusest lähtuvalt), tavapäraseid ilmaolusid
jms.

Ehk kui praegu on ümberistumise aeg 2h45min kaetakse kinni, kui lend hilineb. Aga kui lennufirma otsustab aegu muuta (nt 14 päeva ja rohkem enne lennu algust), siis ei?

Olen algaja ja tahaksin selgusele jõuda ja ära õppida lõpuks seda poliitikat... 

Tere, kallid tripikad. Kiire küsimus... pole odavlennufirmadega lennanud nii, et vaja ümber istuda. Plaan sõita Rooma Saksamaa kaudu, ümberistumise aeg sinna minnes 2h45min, tagasi 6 h. Otse ryanairilt ostes pilet 90 euri, kiwi.com´ist 120 eur. Mis eelised on vahendajalt osta? Kui lend lükkub edasi, hilineb jms, et ei jõua sinna minnes järgmisele lennule (vahepeatus alla 3h, mis on suhteliselt lühike odavlennufirma ja ettenägematu actionite jaoks), mis kindlustus võiks mind kaitsta ja vajadusel maksab kulud kinni?