Ametlik: alates 1. jaanuarist 2021 saab Venemaale e-viisaga

Venemaa plaanist viia alates uuest aastast sisse e-viisa oli Trip.ee-s juttu juba 2020. aasta veebruaris. Nüüd on see otsus lõpuks Venemaa peaministri Mihhail Mišustini poolt ka ametlikult allkirjastatud (lingid vene keeles ja inglise keeles). Alates 1. jaanuarist 2021 saavad 52 riigi, nende seas ka Eesti kodanikud Venemaale reisimiseks taotleda e-viisat. Riikide nimekirja pdf formaadis leiab siit.

Enne koroonaviiruse puhangut sai e-viisaga siseneda kolme Venemaa piirkonda – Kaliningradi oblastisse, Peterburi ja Leningradi oblastisse ning Kaug-Itta. 30 päeva kehtiva e-viisaga sai mainitud piirkondades viibida korraga kuni 8 päeva. Alates 18. märtsist on e-viisade väljastamine peatatud.

Uuest aastast kõikjal Venemaal reisida võimaldavat e-viisat saab taotleda nii turismi- kui ärireisideks. Viisa on ühekordse sisenemisega ning kehtib senise 8 päeva asemel 16 päeva. Viisa taotlemiseks pole vaja kutset, hotellibroneeringut ega muid dokumente. Viisatasuks on kinnitatud 40 USD ehk 34 eurot. Alla 6 aastastele lastele on viisa tasuta.

E-viisat ei saa rongiliikluse taastumisel kasutada Eestist Venemaale sõitmiseks rongiga, kuna viisakontroll toimub rongides, mitte piiripunktides, kuid e-viisaga saab Venemaale siseneda vaid piiripunktide kaudu.

Eeldatavasti saab piiride avanemisel Venemaa e-viisat taotleda samal veebiaadressil electronic-visa.kdmid.ru, kus varem sai taotleda Kaliningradi ja Leningradi oblasti e-viisasid.