trip-krainetrip-ukraine-dark

Austraalia Working Holiday viisa saab ajutiselt tasuta

Alates 15. detsembrist 2021 on võimalik teatavate viisatüüpidega Austraaliasse reisida. Nende hulka kuuluvad ka välistudengid ja Working Holiday viisadega reisijad, kuid mitte tavaturistid. Seni pole Austraalia majandusele küllalt oluliste töö- ja reisiviisaga noorte saabumisaktiivsus olnud siiski loodetud tasemel ja nüüd teatas Austraalia peaminister Scott Morrison täiendavatest meetmetest, et töötavaid seljakotireisijaid riiki meelitada.

Põhiline präänik on alates 19. jaanuarist 12 nädalat kestev vabastus Working Holiday viisatasust, mis on 495 AUD ehk 314 eurot. Viisatasu vabastus kehtib nendele noortele, kes esitavad Working Holiday avalduse järgmise 12 nädala jooksul ja tagastatakse neile, kel vastav viisa juba olemas ja saabuvad Austraaliasse 12 nädala jooksul.

Austraalia peaministri avaldus saabus ajal, mil riigis valitseb viimase kolme aastakümne teravavaim tööjõupuudus, kuna paljud Covid-19 haigestunud viibivad isolatsioonis. Näiteks supermarketites on riiulid osadest kaupadest tühjad, kuna tarneahelates on 20 kuni 50% töötajatest haiged või isolatsioonis. Prognoositakse, et lähiajal võib nakatunute hulk veelgi kasvada.

Working Holiday viisa

Austraalia Working Holiday on kultuurivahetusprogramm, mis võimaldab noortel reisijatel pikendada oma reisi Austraalias, teenides raha lühiajaliste töödega, aga ka kuni 4 kuud õppida. See on mõeldud 18 – 30 (k.a.) aastastele noortele osadest Euroopa ja Aasia riikidest, s.h. ka Eesti kodanikele.

Sisenemise tingimused

Working Holiday viisaga Austraaliasse reisimise eelduseks on vaktsineerimistõend ja kuni 3 päeva enne reisi algust tehtud PCR test.

Muud tingimused

  • Working Holiday viisaga (viisa tüüp 417) saab Austraalias viibida kuni 12 kuud.
  • Viisa maksumuseks on tavaolukorras 495 AUD (~314 eurot), mis ei kehti järgneva 12 nädala jooksul.
  • Saabujatelt eeldatakse piisavaid rahalisi vahendeid enda Austraalias ülalpidamiseks, tavaliselt 5000 AUD esialgseteks kuludeks pluss lennukipiletid.
  • Tavaliselt saab ühe tööandja juures töötada kuni 6 kuud.

Kust saab lisainfot?

Working Holiday viisaga seonduv on pikemalt lahti seletatud Austraalia siseministeeriumi veebilehel immi.homeaffairs.gov.au.