Austraaliasse enne järgmise aasta lõppu asja pole

Rahvusvaheline piiriületus, seda nii austraallaste reisimisel välismaale kui välismaalaste saabumine Austraaliasse turismi või õpingute eesmärgil, jääb eeldatavasti suletuks kuni 2021. aasta lõpuni, teatas Austraalia valitsus. On küll tõenäoline, et Austraalia piirid avanevad mingis osas 2020. aasta detsembris, kuid rahvusvahelist reisimist tuttaval kujul ei oodata enne, kui kunagi 2021. aasta jooksul on olemas testitud koroonavaktsiin.

Austraalia valitsus töötab ka alternatiivsete stsenaariumitega, kuid hetkel teadaoleva info põhjal on eeldatav plaan selline. Kuigi piiride pikem sulgemine on sealsele reisisektorile äärmiselt kahjulik, tundub mängureeglite selgus siiski parem variant, kui valitsuse seisukohtade muutumine päevadega või lihtsalt mingi häma ajamine.

Juba juunis oldi Austraalias skeptilised, kas sel aastal piire lahti tehakse. Nagu näha, jätkub sellist ettevaatlikust veel kaugelt pikemalt. Kindlasti ei rõõmustata Austraalia valitsuse otsuse üle Balil, mis oli tänu asukohale Austraalia turistide seas väga populaarne sihtkoht. Ilmselt peavad ka Eesti noored Working Holiday lähitulevikus ära unustama.

Huvitav on, et Austraalias on koroonaviirusesse nakatunute arv üsna tagasihoidlik. Kokku on seal registreeritud 27 204 nakatumisjuhtumit ja 897 surma.