Autorendi hinnad puhkusesihtkohtades on oluliselt tõusnud
veigo
veigo
14. veebr 2023 08:16

Ühendkuningriigi tarbijakaitseorganisatsioon Which? võrdles autorendi hindu üheksas brittide jaoks populaarses puhkusesihtkohas ning leidis, et sel aastal tuleb lihavõttepuhkuse ajal maksta autorendi eest keskmiselt 72% rohkem, kui pandeemiaeelsel 2019. aastal. Kõige rohkem on autorendi hinnad tõusnud Küprosel, Kreekas ja Portugalis. Näiteks Küprosel maksis autorent 2019. aasta kevadel 7 päevaks 117£ (132€), sel aastal tuleb nädalase autorendi eest välja käia juba 248£ (281€) ehk hinnakasv on olnud 112%

Autorendi hinnavõrdlus üheksas puhkusesihtkohas (1 GBP = 1,13 EUR)

Absoluutnumbrites on üheksast vaadeldud kohast kõige kallim autot rentida USA-s, kus nädalane autorent maksab sel aasta 537£ (608€). 2019. aastal tuli 7 päeva eest maksta 298£ (337€) ehk mõne aastaga on autorendi hind kasvanud 80%. Kuigi Prantsusmaal on autorendi hind kasvanud kõige vähem, vaid 25%, on Prantsusmaa endiselt autorendiks üks kallemaid kohti.

Miks on autorendi hinnad sedavõrd palju tõusnud?

Autorendi hinnad lendasid kõrgustesse juba eelmisel aastal. Põhjuseks on autode nappus.

Kui pandeemia ajal reisimine piirangute tõttu oluliselt vähenes, kahanes ka nõudlus autorendi järele. Autorendifirmad püüdsid oma püsikulusid igati alla tõmmata ja asusid autoparki vähendama. Näiteks Hertz müüs maha tervelt 2/3 oma autopargist. Kui nõudlus jälle taastuma hakkas, polnud uusi autosid kiirelt kusagilt võtta, sest pandeemia aegsed lockdownid ja häired tarneahelates mõjutasid olulisel määral ka autotööstuse tootmisvõimekust. Kes praegu endale uut autot otsib, on tarneaegadega ilmselt kursis.

Oma osa mängib ka energiahindade kasv. Nüüd ongi tekkinud olukord, kus uute autode hinnad on oluliselt kasvanud. Näiteks väikeauto Fiat Panda, mis varem maksis 13 600 eurot, hind on nüüd 19 200 eurot. Kasvanud on ka rendifirmade plagakulud ja autode kindlustuskulud.

Auto tasub varakult ette broneerida

Hea uudis on see, et rendiautosid on sel aasta siiski rohkem, kui eelmisel aastal ja tipphooajal täielikku autode puudust enam ilmselt ei teki. Loodetavasti ei näe me sel suvel ka kohati täiesti absurdseks tõusnud rendihindu (näiteks Baleaaridel)

Mõnes kohas on autorendi hinnad võrreldes eelmise aastaga ka langenud, kuid nõudlus püsib jätkuvalt kõrge ja 2019. aastaga võrreldavaid hindu enam loota ei tasu. Kõik viitab, et sel suvel on autorendi hinnad enam-vähem sarnased eelmise suvega, kuid hoopis sagedamini broneeritakse rendiauto varakult ette. Varane broneering on ka üks võtmeteguritest, kuidas saavutada autorendil hinnasäästu.

Olen kasutanud broneerimiseks alati Billiger mietwagenit. Nendega saab üle maailma autot rentida. Sait küll saksakeelne aga ei midagi keerulist. Kui valid sellise variandi, kus kõik kindlustused ka olemas, siis kohapeal pole vaja enam midagi juurde osta. Hindade poolest pole mujalt soodsamaid pakkumise leidnud.

0
0

Seda lehte siin varemgi soovitatud.

0
0
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased