Avalda arvamust: kas piirangud panevad sind reisimisest loobuma?

Uuringufirma YouGov viis 13. - 23. juulini mitmes Euroopa riigis läbi küsitluse, mille käigus uuriti inimeste suhtumist reisipiirangutesse. Tulemus: vähemalt pooled sakslastest, brittidest ja prantslastest pigem loobub puhkusereisist, kui nõustub saabudes testima, väljas avalikes kohtades maski kandma või naastes karantiini jääma, vahendab Reuters.

Riikide lõikes arvamused siiski varieerusid. Näiteks Saksamaal vastas 2/3 neist, kes tavaliselt puhkavad välismaal, et nad pigem loobuvad reisist, kui reisivad riiki, kus nõutakse saabumisel koroonatesti tegemist. Prantsusmaal seevastu loobuks sellise nõude puhul reisist vaid pooled. (Praktikas nõutakse enamasti siiski varem tehtud testi negatiivse tulemuse ettenäitamist)

Prantslaste suurem tolerantsus ilmnes ka välitingimustes avalikus kohas maski kandmise nõude suhtes. Kui Prantsusmaal loobuks sellisel juhul reisist pooled küsitlutest, siis Taanis, Rootsis, Saksamaal ja Suurbritannias ei kannata välitingimustes maski kandmist üle 2/3 inimestest ning jätaks pigem reisi ära. Euroopas on maskikandmise nõue avalikes kohtades kehtestatud paljudes populaarsetes puhkusekohtades.

Pole üllatav, et karantiininõue naastes on veelgi ebapopulaarsem. 80% taanlastest, rootslastest ja sakslastest pigem loobub reisist, kui peab pärast kaks nädalat kodus olema. Brittide hulgas arvas samamoodi 70%, prantslastest 65%.

Kas ja kuidas mõjutavad nõuded ja piirangud aga sinu reisiplaane? Vasta allolevatele küsimustele:

Noh sellised olid mu vastused ning selleks oleksin valmis. Tahaks ju reisida. Kõigil ju oma hobi- mul reisimine.