Bali kuberner soovib lõpetada viisade väljastamise venelastele ja ukrainlastele
veigo
veigo
14. märts 07:55

Bali kuberner Wayan Koster tegi Indoneesia välisministeeriumile ja Indoneesia justiitsministeeriumile ettepaneku lõpetada Venemaa ja Ukraina kodanikele piiril viisade väljastamine (VOA – Visa on Arrival) seoses nende riikide kodanike kasvanud seaduserikkumistega. Kahe omavahel sõjas oleva riigi kodanikud saabuvad Balile turismiviisadega, kuid osad "turistid" kasutavad seda kohapeal illegaalselt töötamiseks.

Domineeriva grupi välismaalastest, kes Balil seadustele vilistavad, moodustavad Venemaa kodanikud. Sel aastal on Indoneesiast välja saadetud 31 Venemaa ja Ukraina kodanikku. Vene mehed põhjendavad Balil töötamist või seal viibimist pärast viisa lõppemist sageli sellega, et nii välditakse Ukraina vastu sõtta minemist.

Viimasel ajal on venelasi riigist välja saadetud näiteks järgmistel põhjustel:

  • Kaks vene meest pidasid ebaseaduslikult välismaalastele (võite arvata, mis riigi kodanikele) mõeldud mootorattakooli.
  • Kolm vene naist töötasid Seminyaki villas prostituutidena.
  • Kaks venelast töötasid Balil fotograaafidena.

Millegipärast puudutavad kõik Indoneesia meediast leitud näited ainult Venemaa kodanikke, mis jätab mulje, et ukrainlased on ära märgitud n-ö tasakaalu mõttes.

Oma rolli seaduserikkujate tabamisel mängivad teiste inimeste filmitud juhtumid, kus Vene ja Ukraina kodanikud rikuvad liikluseeskirju ning käituvad neid peatanud politseinikega jämedalt.

Balil on välismaalaste seaduserikkumistele viimasel ajal üldse rohkem tähelepanu hakatud pöörama. Muuhulgas on välismaalastel nüüd rolleri- ja autorent lubatud ainult ametlike turismibüroode kaudu ehk igast nurgapealsest rendifirmast sõiduvahendit rentida pole enam lubatud. Osadel andmetel on välismaalastel omapäi mootorratastega sõitmine Balil nüüd üldse keelatud.

Päikeseloojangud ja hea uni mereäärses Tallinnas
Hetke Living
Sisuturundus
Päikeseloojangud ja hea uni mereäärses Tallinnas
Tensi-Reiside reisikalender
Tensi-Reisid
Sisuturundus
Tensi-Reiside reisikalender
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased