Bali turismimaksu maksab ainult 40 protsenti turistidest
veigo
veigo
23. märts 10:05

Alates sõbrapäevast ehk 14. veebruarist 2024 peavad kõik Balile saabujad tasuma 150 000 ruupia ehk ~9€ suurust turismimaksu. Tegemist on Bali provintsi maksuga, mida tuleb tasuda iga kord, kui Balile saabutakse. See tähendab, et kui külastada Balilt näiteks Gili saari või Lomboki, tuleb Balile naastes taas 150 000 ruupiat maksta. 

Bali turismimaksu juures torkab silma see, et selle rakenduse pool näib veidi lonkavat. Kui ootuspärane oleks, et lennujaamast enne välja ei pääse, kui maks tasutud, siis ilmselt soovist lennujaamas järjekordi vältida Denpasari lennujaamas maksu tasumist ei kontrollitagi. Turismimaks tuleb tasuda enne Balilt lahkumist.

Nüüd, kus turismimaksu tasumise nõue on kehtinud pea poolteist kuud, avaldas Bali Turismiameti juht, et seni on Bali turismimaksu tasunud kõigest 40% Balile saabunud välisturistidest. Võib arvata, et märkimisväärne osa neist polnud uuest maksust kuulnudki. Et maksukogumist parandada, hakkab Bali turismipolitsei alates 26. märtsist Bali tähtsamate vaatamisväärsuste juures turismimaksu tasumist kontrollima. Positiivne, et turismipolitseile on töist rakendust pakkuda.

Tasumise tõendamiseks tuleb telefonis turismimaksu tasumise tõendilt ette näidata QR-kood. Kel seda ette näidata pole, peab 150 000 IDR suuruse maksu tasuma kohapeal, esialgu ilma täiendava trahvita. Nagu näha, eeldatakse Balil, et turistidel on kohalikku internetti kasutav telefon alati kaasas.

Bali turismimaksu on kõige lihtsam tasuda ametlikul veebilehel Love Bali, kust peale tasumist saabub e-mail koos QR-koodiga. Love Bali veebilehe puhul on kurdetud, et esimestel nädalatel oli see korduvalt maas, samuti ei pruugi see töötada kõigi brauseritega. Maksu tasumiseks on kassa olemas ka Bali lennujaamas, kus on võimalik maksta kaardiga. Ainult et see koht on halvasti tähistatud ja selle leidmine ei pruugi olla kõige lihtsam. Tõesti, mis saaks sellisel tasemel rakendusplaani puhul valesti minna?

Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased