Trip.ee-s leiab varemgi viiteid, et Aasias armastatakse püstitada võimalikult kõrgeid monumente (vaata Myanmari või Indiat). Neist värskeima leiab Indoneesia puhkusesaarel Balil, mida päevalges on hästi näha ka lennukiga maandudes või õhku tõustes.
Indoneesias kõrgeim, Garuda Wisnu Kencana monument on pühendatud hindu jumal Vishnule. Vasest ja pronksist kuju on 75 meetrit kõrge. Või kui lugeda jalamilt, siis muljetavaldav 120 meetrit. Kuju avati 31. juulil 2018.
Bali lõunaosas asuv kuju on inspireeritud hindu mütoloogiast, mille järgi müütiline lind Garuda nõustus viima jumal Vishnu igavese elu allikale, et vabastada oma vangistatud ema.
GarudaKohalikud usutegelased polnud kujust kuuldavasti just siiski suuremas vaimustuses, sest selline massiiv rikkuvat saare spirituaalset tasakaalu ja selle peamiselt kaubanduslik eesmärk pole saarele kohane (siinkohal ei saa kuidagi läbi irooniata).
Vishnu on India mütoloogias kaitsja ja hoidja kehastuseks. Ta on väga populaarne, omades kaastundlikku iseloomu ja omadusi. Vishnut kummardatakse kas eraldi või koos oma kaaslanna Lakshmiga, kes on heaolu (õnne ja rikkuse) jumalannaks. Allikas
Vishnu kuju asub samanimelises kultuuripargis. Kultuuripargi mõiste on Indoneesias küllaltki lai ega pruugi tingimata sisaldada kultuuri. GWK-s saab täistundidel siiski nautida Bali tantsu või muid etendusi. Kui see kohatine kultuur välja arvata, siis üle poole tunni pole seal vast midagi teha. Võimalik, et on hea teada, et seal on esinenud näiteks Iron Maiden.
Praktilist Kultuuriparki saab Bali lõunaosast motikaga (rohelised Grabi mehikesed), aga lihtsam on laadida alla Grabi rakendus ja auto on minutite jooksul kohal. Sissepääs maksab umbes 5 eurot.