Maailma suuruselt teine Buddha kuju Myanmaris
veigo
veigo
2. nov 2017 03:59
Myanmar
Reisiideed

Mõned maailma omapärasematest vaatamisväärsustest asuvad parajas pärapõrgus. Maailma suuruselt teine Buddha kuju (suurim asub Hiinas) Bodhi Tahtaung asub Myanmaris kusagil suvalises kohas riisipõldude vahel Monywa linna lähedal. Või mis eriline linn see veidi suurem küla kokkuvõttes ongi. Kuid Mandalay ja Bagani vahel liikudes sobib see sissepõikamiseks küll, kuigi ajakulu on otseliikumisega võrreldes märkimisväärne.

Raske öelda, kas seda Buddha kuju omaette reisisihina ette võtta, aga kui otsus tehtud, siis kahetsuseks põhjust pole. Sürr monument, mis oma iseloomu poolest näib sobima pigem kusagile Kõrgõzstani.

Tegemist on suhteliselt uue ehitisega. 116 meetri kõrguse Buddha ehitus algas 2006. aastal ja valmis sai see 2008. aastal. Seisva Buddha lähedal leiab veel lamava Buddha kuju (mis mõnedel andmetel on hetkel vist isegi maailma suurim) ja väga palju pisikesi Buddha kujusid. Koos lähedalasuva templi külastusega on see päris omapärane vahepeatus Bagani ja Mandaly vahel.

Praktilisest: Kohalejõudmiseks on Monywas vaja leida tsiklimees või takso, kes su kohale toimetab. See ei tohiks olla väga keeruline, sest iga saabuva transpordivahendi ümber on neid lademes. Iseasi on nende inglise keele oskusega. Aga isegi see probleem on mõõdukas ulatuses lahendatav.

Sissepääs on tasuta.

Buddha kuju sees on 31 korrust, millest on avatud 25 või 26, aga ronimiseks on reaalselt väärt vast esimesed neli, kus Myanmari suurte sõjaväeliste ülemuste poseerimisega templi avamispiltide kõrval saab kahel korrusel vaadata midagi Viiralti Põrgu laadset.

Thanboddhay Paya, kus peaks olema kokku üle 5,8 miljoni Buddha kuju

Maailma suurima Buddha kuju asukoha au peaks peatselt endale saama India Gujarati osariigis valmiv Buddha kuju, aga peatselt on Bodhi Tahtaungi juures valmimas ka maailma suurim istuv Buddha.

Maailma suurim istuv Buddha saab varsti valmis Myanmar, Bodhi Tahtaungi asukoht

Tornkraanade ja ekskavaatoritega ehitatud kujudel puudub see je ne sais quoi, mis kätega kivist välja urgitsetud asjadel olemas on. Leshanis asuv paregu suurim Buddha kuju oli igal juhul vapustav, mis siis, et Leshan ise suhteliselt pommiauk oli.

0
0

Ma kipun selle arvamusega nõustuma. Aga kaasaegne sürr on omal moel huvitav.

0
0
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased