Alates Venemaa sissetungist Ukrainasse hakkas sõja eest Balile põgenevate venelaste hulk kiiresti kasvama. Paralleelselt hakkas kasvama ka venelaste poolt Balil sooritatud seadusrikkumiste arv. Need langevad põhiliselt kolme kategooriasse:
Venelaste seaduserikkumised on kasvanud piirini, kus Bali kuberner Wayan Koster tegi Indoneesia välisministeeriumile ettepaneku lõpetada Venemaa ja Ukraina kodanikele piiril viisade väljastamine (mis ukrainlased siia puutuvad, on ebaselge, sest tõsiste seadusrikkumiste poolest järgnevad venelastele nigeerlased, ameeriklased ja austraallased).
Ilma plaanita Venemaale tagasi pöörduda on venelased hakanud illegaalselt töötama näiteks juuksuritena, taksojuhtidena, lapsehoidjatena, fotograafidena, surfikoolitajatena, matkajuhtidena ja lõbuteenindajatena.
Venelaste tegemised Balil on viimasel ajal kõrgendatud tähelepanu all, sest sealsed sotsiaalmeedia aktivistid on hakanud pilku peal hoidma, mis teenuseid "vene turistid" sotsiaalmeedia kaudu reklaamivad. Tänu sellele on ka riigist välja saadetud venelaste arv kasvanud.
Ebaseadusliku töötamise kõrval häirib kohalikke elanikke Balil kõige rohkem see, kuidas venelased nende kultuurile, traditsioonidele ja seadustele kõrge kaarega vilistavad. Mõned näited viimasest ajast:
Venelased panid Canggu piirkonnas asuvas villas püsti illegaalse kasiino, kus sissepääas maksis 2 miljonit ruupiat (120€). Kinni peeti 26 Vene ja 1 Valgevene kodanik. Hasartmängud on Indoneesias keelatud.
Ilma kiivrita rolleriga sõitnud Vene naine alustas politseinikuga ägedat sõnasõda. Tulemuseks oli riigist väljasaatmine.
Nüüd on Bali võimud asunud läbi viima teavituskampaaniat, püstitades saare strateegilistes liiklussõlmedesse suuri teavitustahvleid, kus vene- ja ingliskeelsete tekstidega hoiatatakse turiste ebaseadusliku töötamise ja muude seadusrikkumistega kaasnevate tagajärgede eest.
Indoneesias on sellised teavituskampaaniad tavalised, kuid saab näha, kas riigist väljasaatmise hoiatusel ka venelastele mingit mõju on.