Bangkokis avati Dinosaur Planeti teemapark

Bangkok
  1. märtsil 2016 avati Tai pealinnas Bangkokis dinosaurustele pühendatud teemapark, millest loodetakse täiendavat põhjust, miks välisturistid Taid ja Bangkokki võiksid külastada. Disosaur Planeti teemapargis ootab külastajaid rohkem kui 12 000 ruutmeetril kokku üle 200 erineva dinosauruse.

Dinosaur Planet on jagatud 8 erinevaks sektsiooniks, kus külastajad saavad miljoneid aastaid ajas tagasi rännata, sõita dinosauruse seljas, vaadata ümbrust 50-meetriselt vaaterattalt, uurida merepõhja, nautida muusika- ja valgusshow’d ning tutvuda 4D virtuaal-reaalsuse simulaatoriga.

Loodetakse, et 500 miljonit bahti (12,6 miljonit eurot) maksma läinud Bangkoki dinosauruste teemaparki külastab aastas 2 miljonit külastajat, kellest veerandi moodustavad välisturistid, eelkõige Hiinast ja Lõuna-Koreast. Tai meedias mainitakse pargi päevaseks oodatavaks külastajate arvuks 15 000, kuid arvestades, et park on avatud 7 päeva nädalas, teeks see aastas kokku tublisti suurema külastajatenumbri.

Mis see külastajate koguarv iganes ka tule, aasta pärast on see teada ja seda kahe aasta pärast enam ületada ei saa, sest tegu ongi 1-aastase projektiga. Arvestades Dinosaur Planeti asukohta Sukhumviti kaubanduskeskuste lähedal, võib pargi ajutise iseloomu taga ollagi ettevalmistus selle asemele kerkiva uue kaubanduskeskuse ehitamiseks.

Sissepääs Dinosaur Planetisse maksab täiskasvanutele 600 bahti (15 eurot), lastele 400 bahti (10 eurot). Alla 90 cm pikkustele on sissepääs tasuta. Dinosaur Park asub Skytraini Phrom Phong peatusest lühikese jalutuskäigu kaugusel, aadress on 544/1 Sukhumvit Rd.

Teemapargi koduleht asub aadressil Dinosaurplanet.net.

Allolev video pakub teatava idee, mis dinosauruste pargis ootab.

Paraku on reaalsus midagi muud. 200 dinosaurust on selge liialdus. Atraktsioonid nigelad. 4D stimulaatori all peetakse silmas ilmselt seda, et iga 15min tagant topitakse max. 30 inimest suvalisse konteinerisse, mille avades on stoori selline, et tuleb leida kohver, milles on võti vms, mis avaks pääsetee. samal ajal ajab lapsi taga üks sauruse kostüümis inimene. Ainus elamus antud 4d puhul oli arutult ringi tormavad ja kisavad asiaadid.

Dinosauruse seljas sõit tähendab kinnisel ovaalil jalutuskäiku nn. ratastel dinosaurusel.

Sissepääsus keelatakse oma joogiga sisenemine. Vesi korjatakse ära.

Ahjaa üks oluline atraktsioon kas polnud veel valmis või oli juba katki.

Ühesõnaga ei soovita.

Käinud-näinud selgitus kulub ära.