Berliini Brandenburg lennujaam (BER) avaneb: ajakava
veigo
veigo
26. okt 2020 05:37

31. oktoobril 2020 ehk 9 aastat planeeritust hiljem (esialgne avamiskuupäev oli 30. oktoobril 2011) avatakse lõpuks Berliini uus Brandenburgi lennujaam (lühend BER). Berliini senine põhilennujaam Tegel tsiviillendude jaoks suletakse (kuigi jääb teenindama Saksa valitsusametnike lennu- ja kopterireise) ning Schönefeldi lennujaam ühendatakse Brandenburgi lennujaamaga. Tallinnast pakub Berliini otselende AirBaltic ja kevadest loodetavasti taas ka EasyJet.

BER terminalide asetus BER asukoht

Täiendava info leiab lennujaama kodulehel ber.berlin-airport.de.

25. oktoober: Schönefeldist sai BER terminal 5

Ööl vastu pühapäeva ei lükatud mitte ainult kellasid, vaid senisest Schönefeldi lennujaamast sai talvise lennuplaani alguses Berliin Brandenburgi terminal 5. Ka rongi- ja bussipeatused nimetati "Flughafen Berlin-Schönefeld" asemel ümber "Flughafen BER – Terminal 5".

https://vimeo.com/471957363

26. oktoober: avatakse S-Bahni liin BER terminali 1

BER terminalis 1 on oma rongipeatus. Alates 26. oktoobrist peatuvad linnarongid (S-Bahn) peatuses "Flughafen BER – Terminal 1-2", kuigi lende sinna esialgu veel ei toimu.

31. oktoober: BER terminali 1 saabuvad esimesed reisijad

31. oktoobri pärastlõunal saabuvad Brandenburgi lennujaama Lufthansa ja EasyJeti erilennud. Alates õhtul kella 8 alustab terminal 1 tööd, kuigi tavalende veel ei välju.

Alates sellest päevast saab Brandenburgi lennujaama erinevate ühistranspordiliikidega (kaug- ja regionaalrongid, S-Bahn, bussid). Rongid ei peatu enam T5-s ehk vanas Schönefeldis.

1. november: esimesed väljuvad lennud

Alates 1. novembrist ei lenda EasyJet enam Tegelisse, vaid kasutab BER terminali 1. Samal päeval viivad lennud Tegelist Brandenburgi üle ka Qatar Airways ja Turkish Airways.

4. november: kolimiste teine laine

Tegelist kolivad BER terminali 1 Eurowings ja Vueling. Ryanair, SunExpress ja Sundair viivad operatsioonid Tegelist terminali 5, Belavia, Georgian Airways, Egyptair ja Norwegian kolivad terminalist 5 terminali 1.

7. - 8. november: kõik lennufirmad liiguvad Tegelist Brandenburgi

7. novembril toimub Tegelist viimane lend. Viimases laines alustavad BER terminalis 1 tööd Aegean Airlines, Aer Lingus, airBaltic, Air France, Air Malta, Air Serbia, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, Danish Air Transport, Finnair, Iberia Express, KLM Royal Dutch Airlines, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Luxair, SAS, Swiss, TAP Portugal.

Kauglendudega Berliinist pole mõtet arvestada

Berliinist ei saa kunagi Frankfurdi või Müncheniga võrreldavat sõlmlennujaama, kust saab otseühendustega maailma väga paljudesse kohtadesse. Lufthansa on välja öelnud, et Berliin võib küll Saksamaa pealinn olla, kuid nemad Berliinist kauglende alustada ei plaani. Põhjus on üsna lihtne: Brandenburgi lennujaama kogumispiirkond (catchment area) lihtsalt ei toida kauglende ära. Seega jäävad kauglennud Berliinis harvaks erandiks, kuid ühendused Euroopaga on see-eest praeguses kontekstis suurepärased.

Vaata ka kokkuvõtet Brandenburgi lennujaama avamise habemega loost.

Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased