Colmar Tropicale, Alsace’i linna kloon Malaisia troopikas
veigo
veigo
24. märts 2023 07:54

Inimesed käivad mööda munakividega kaetud keskaegseid tänavaid ja ninna jõuab värskete croissantide lõhn – võiks mõelda, et tüüpiline Prantsusmaa. Kui ainult ümberringi poleks džungel ja kohati ei rabistaks seal tugevad mussoonvihmad. See on tunniajase autosõidu kaugusel Malaisia pealinnast Kuala Lumpurist kirdes asuv Alsace’i linna Colmari kloon Colmar Tropicale.

Colmar Tropicale idee taga on Malaisia endine peaminister Mahathir Mohamad. Pärast reisi Euroopasse oli ta nõnda sisse võetud väikesest Prantsusmaa linnast Colmarist, et veenis oma sõpra Vincent Tani tooma Alsace’i idülli Aasiasse.

Et Vincent Tan on Malaisia ühe suurima kontserni Berjaya Corporation Berhad omanik, kerkiski Berjaya džunglisse merepinnast 790 meetri kõrgusele Prantsusmaa külaelu meenutav teemapark, kus on 235 hotellituba, poed, prantsuse restoranid ja kohvikud. Lisaks päris-Colmarile saadi inspiratsiooni ka teistest lähedal asuvatest külades ja Colmarist 25 km kaugusel asuvast Haut-Koenigsbourgi kindlusest.

Tulemuseks on Alsace’i stiilis küla, mis loob täiusliku mulje, et oledki Prantsusmaal – vähemalt nendele, kes pole kunagi Prantsusmaal käinud. Lisaks kohalikele on Colmar Tropicale populaarne ka Araabia ja Hiina turistide seas.

Fotod: Colmar Tropicale, Vikipeedia, Google StreetView

Vaata ka seda: 7351 tuba - maailma suurim hotell Malaisias

Rohkem reisiideesid leiad siit!

Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased