Dominikaani Vabariik pakub tasuta antigeeni teste

Dominikaani Vabariik on kasutusele võtnud täiendavad meetmed, et turism käimas hoida. Alates 26. jaanuarist pakub Dominikaani Turismiministeerium kõikidele välismaalastele, kes peatuvad saareriigi hotellides, tasuta antigeeni testi. Testi tegemist organiseerivad hotellid, see tehakse pädeva meditsiinipersonali poolt ja tulemuse kinnitab Dominikaani Tervishoiuministeerium. Tasuta testimist pakutakse kuni 31. märtsini.

Tasuta testimine arvestab Dominikaani jaoks oluliste turgude, eelkõige USA sisenemisreeglitega. USA hakkas sisenemiseks nõudma negatiivset PCR testi või negatiivset antigeeni testi, mis on tehtud viimase 72 h jooksul. PCR testi saab samuti teha, kuid see on tasuline.

E-ticket

Alates 1. veebruarist 2021 ei pea reisijad Dominikaani Vabariiki reisides enam tervisedeklaratsiooni täitma. Seda asendab digitaalne registreerumine, mis on vaja teha enne saabumist ja enne riigist lahkumist aadressil eticket.migracion.gob.do. Täitmisel saadakse QR kood, mida kontrollitakse piiril.

Tasuta reisikindlustus

Kuni 31. märtsini 2021 on kõik reisijad automaatselt kaetud reisikindlustusega, mis katab ära kulud võimaliku Covid-19 nakatumise puhul.

Täiendav info

Dominikaani Vabariiki reisimiseks pole PCR test vajalik. Selle asemel tehakse osadele saabuvatele reisijatele lennujaamas kiirtest. Täiendav info on leitav veebis aadressil godominicanrepublic.com.

Vaata ka pakkumist: Edasi-tagasi lennupiletid Tallinnast Dominikaani Vabariiki alates 526€

Nende pakkumiste reklaamimisel võiks hoitada, et lennud on läbi USA. Seega kas reaalselt ka lennata saab?

Frankfurtist saab otse ka Condoriga.