Dubaisse reisides ära kanna Barcelona särki!

Araabia Ühendemir...

Öeldakse, et segane aeg nõuab segaseid inimesi. Ja palun, üsnagi segaseid asju meile ka pakutakse. Katari kriisi valguses (loe Trip.ee uudist lendamisest Qatar Airwaysiga) teatasid Araabia Ühendemiraadid, et igasugune Katari toetav tegevus saab karistatud. Näiteks ähvardab sind Barcelona vutitiimi särgi kandmise eest 3 kuni 15 aasta pikkune karistus sel lihtsal põhjusel, et Barcelona sponsor on juhtumisi Qatar Airways. Sellele lisandub rahtrahv summas kuni 500 000 dirhamit (121 600€).

Sellised äärmuslikud meetmed ei pruugi puudutada täiskasvanuid, kuid nii mõnigi Eesti jalgpallikoondise tulevane mängija saab innustust Barcelona särgi kandmisest. Seega, kui varsti on minek Dubai päikese alla, on targem seda särki kaasa mitte pakkida. Absurdne, kuid ohutum (õnneks pole Qatar Airwaysi reklaami mitte igal särgil).

Araabia Ühendemiraatides on tsensuur juba jõudnud ka tänavale. Qatar Airwaysi reklaamid Barcelona jalgpalluritega on kohaliku Glavliti poolt juba üle võõbatud.  Terrorismi toetamisel pole õigustust, aga kogu see värk on kaugelt keerulisem. Briti väljaanne The Independent on püüdnud selle segaduse ära kaardistada.