Dubrovniku linnavalitsus võttis vastu otsuse keelata ratastega kohvritega sisenemine ajaloolisse Dubrovniku vanalinna. Keelu eesmärk on vähendada kohvritega munakivisillutisega tänaval sõitmisest põhjustatud mürareostust. Nüüd pole turistidel vanalinnas muud võimalust, kui võtta kohver käe otsa, sõltumata selle kaalust. Keelust üleastujad riskivad kuni 256 euro suuruse trahviga.
Ratastega kohvrite keeld on vaid üks osa võitlusest mürareostusega. Näiteks peavad restoranid, kohvikud ja baarid tagama, et nende väliterrassid poleks mürarikkad ning terrassidel lubatud laudade maksimaalset arvu on samuti piiratud.
Dubrovnikus lubatud tänavamüra ei tohi õhtutundidel ületada 55 detsibelli. See piirang on suunatud eelkõige helivõimendust kasutavate tänavamuusikute vastu, aga välikõlarid peavad maha võtma ka toitlustusasutused.
Novembrist läheb Dubrovniku vanalinnas pagasiga liikumine veelgi keerulisemaks. Selleks ajaks rajatakse vanalinna äärde pagasi äraandmispunktid, kust pagas toimetatakse tasu eest majutuskohta.
Arvestades elanike arvu, on Dubrovnik Euroopa kõige turistiderohkem koht, kus 2019. aastal oli iga elaniku kohta 36 turisti. UNESCO soovitas 2017. aastal linna ajaloolises keskuses seada turistide arvu piirmääraks 8000 inimest samal ajal. Dubrovnik paigaldas küll turistide jälgimissüsteemi, kuid piiranguid turistide arvule ei seadnud.
Horvaatia läks alates aasta algusest üle eurole. Osaliselt euro tõttu ülesse ümardatud hindadele, osaliselt tänu inflatsioonile on toidu ja mujutuse hinnad Horvaatias sel aastal tõusnud. Näiteks majutuse hinnad on võrreldes eelmise aastaga sel aastal keskmiselt 20% kallimad.
Vaata ka: Splitis läheb avaliku korra rikkumine turistidele maksma 300 eurot