EasyJet muutis Tallinn-Milano liini hooajaliseks

Milaano

Odavlennufirma EasyJet avas lennuliini Tallinna ja Milano Malpensa lennujaama vahel 2015. aasta detsembri alguses – ilmselt üks kõige ootamatumaid hetki aastas Euroopa-sisese liini avamiseks. Lennud toimusid esialgu 2x nädalas, kasvades hiljem kolme lennuni nädalas. Selle aasta märtsi lõpus toimus teine ootamatus, kui EasyJet pani suvisel reisimise tipphooajal 23. juunist kuni 3. septembrini lennud Tallinna ja Milano vahel pausi peale, pakkudes välja huvitava põhjenduse, et talvekuudel lendas liinil liiga vähe inimesi.

Nüüd võib vist arvata, et EasyJet on Tallinn-Milano liini muutnud hooajaliseks ning erinevalt eelmisest talvest sel talvel EasyJetiga Milanosse enam ei saa. Et liin on muutunud hooajaliseks, viitab see, et talvise lennuplaani jõustudes pärast 24. oktoobrit lende enam broneerida ei saa. Ka Milano lennujaama Vikipeedia leht toob Tallinna välja hooajaliste sihtkohtade all. Seega jääb talvel ainsaks otseühenduseks Milanoga Ryanair Bergamosse, kel see liin on ka talvehooaja lendudele broneeritav. Ryanairi traditsiooniliseks miinuseks sel liinil on hiline kohalejõudmine Milanosse.

Sama lugu paistab olema Berliin (SXF) - Tallinn - Berliin (SXF) easyJeti otselennuga - viimane broneeritav lend on 24. oktoober. Eks ole näha, kas taastavad selle liini siis kevadel või osutus Ryanairi hiljutine tulek samale liinile ja nendega konkureerimine üle jõu käivaks.


Ryanairi Berliin (SXF) - Tallinn - Berliin (SXF) ja airBalticu Tallnn - Berliin (TXL) - Tallinn lennud on broneeritavad juba 2020 kevadeni.