Egiptuse turismi hetkeseis: 1000 turisti päevas

Alates 1. juulist, kui rahvusvahelised lennud Egiptusesse on taas lubatud, on Egiptusesse saabunud keskmiselt 1000 turisti päevas, vahendab DailyNewsEgypt. Nelja nädala jooksul juulis reisis Egiptusesse 22 000 turisti. Ega riikide ring, kust praegu tšarterlennud Egiptusesse toimuvad, ülemäära lai pole. Umbes 40% turistidest saabus Ukrainast, ülejäänud olid peamiselt Valgevenest, Ungarist ja Šveitsist. Ukrainlaste huvi on mõistetav, sest Egiptusest naastes neil karantiininõuet pole.

Kokkuvõttes on turistide arv siiski päris kaugel eelmise aasta numbrist ja sel aastal oodatust. 2019. aastal külastas Egiptust 13,6 miljonit turisti, selleks aastaks prognoositi turistide arvuks 15 miljonit. Selliselt 1000 kaupa jätkates oleks miljongi kena saavutus. Egiptlaste lootus on sellel, et neil õnnestuks pääseda Euroopa Liitu lubatud riikide nimekirja. Argumendiks oleks nakatumiste puudumine kuurortpiirkondades ja hotellides kasutusele võetud ohutusmeetmed. Iseasi, kui palju EL ametnikud Egiptuse ametlikke numbreid usuvad.

Alates 15. augustist nõutakse Egiptusesse reisijatelt negatiivset koroonatesti, mis on tehtud 72 tunni jooksul enne saabumist. Nõue ei kehti neile, kes lendavad Sharm el-Sheikhi, Taba, Hurghada, Marsa Alami ja Marsa Matruhi lennujaamadesse ega lahku Lõuna-Siinai, Punase mere ja Matruhi provintsist. Kui plaan on mainitud provintsidest mujale reisida, on vajalik koroonatest.

Egiptuse viisa on kuni 31. oktoobrini tasuta, kuid saabudes peab olema ette näidata tervisekindlustus.