Emirates tutvustas uut A380 premium economy salongi

2020. aasta viimastel päevadel esitles Emirates oma tulevases premium economy reisiklassis pakutavat. Ootused olid küllaltki kõrged, seda eelkõige tänu Emiratesi enda varasemale lubadusele teha selles klassis teatav revolutsioon. Revolutsioon jäi saabumata, kuid pakutav on kõrgetasemeline sellegipoolest.

Lähis-Ida lennufirmadel pole tavalise turistiklassi ja äriklassi vahele jäävat kõrgemat turistiklassi ehk premium turistiklassi ehk premium economy salongi lennukites seni olnud. Tegemist on viimastel aastatel lennufirmade jaoks majanduslikult küllaltki atraktiivse reisiklassiga, kus on eraldi sektsioon, mugavamad ja laiemad istmed ning istmete vahel suurem vahe, (enamasti) parem toitlustus, püsiklientidele rohkem lennumiile, rohkem tasuta pagasit, eelisjärjekorras check-in, mõned pisiasjad, nagu reisitarbed, paremad kõrvaklapid, USB pesa ja mõnel lennufirmal ka pääs äriklassi ootesaali.

Pikemalt premium turistiklassist: Ülevaade: premium economy

Mida pakub Emirates?

Emiratesi Airbus A380 lennukites tuleb alumise korruse esiosas kokku 56 premium economy istekohta 2-4-2 konfiguratsioonis:

  • Istmevahed kuni 40″ ehk 101,6 cm, istmete laius kuni 19,5″ (49,5 cm), istmete langetamine kuni 8″ (20,3 cm)
  • Reguleeritavad pea- ja jalatoed
  • Šampanjavärvi määrdumiskindla nahaga kaetud istmed
  • 13,3″ (33,8 cm) diagonaaliga meelelahutussüsteemi ekraan
  • Elektroonikaseadmete laadimispesa, USB-A ja USB-C pesad

Emiratesi ei jaganud infot toitlustamise kohta, kuid arvata on, et võrreldes turistiklassiga saab see olema kõrgetasemelisem.

Pileteid broneerida praegu veel ei saa

Juhul, kui tekkis huvi ära proovida, mida Emiratesi premium economy endast kujutab, siis pileteid sinna praegu broneerida veel ei saa. Hetkel on premium economy sektsiooniga vaid üks A380 lennuk ja see reisiklass paigaldatakse veel viiele A380 lennukile, mis saabuvad 2021. ja 2022. aastal (vastavalt 2 ja 3 tk). Premium economy tuleb ka osadele uutele Boeing 777X lennukitele, mis saabuvad parimal juhul 2023. aastal. Kaalumisel on ka mõnede vanemate A380 lennukite uuendamine premium economy sektsiooniga.

Seni, kuni oodatakse uusi lennukeid, saavad premium economy teenindusklassi proovida Emiratesi püsikliendid, kellele pakutakse lojaalsuse eest tasuta upgrade’i turistiklassist. Hetkel kasutab Emirates oma 117 A380 lennukist vaid 14 lennukit, mis lendavad Dubaist sellistesse linnadesse nagu Amsterdam, Amman, Kairo, Pariis CDG, London Heathrow ja Guangzhou. Esimesena peaks premium economy olema saadaval Emiratesi lendudel Dubai ja London Heathrow vahel (lennud EK3 ja EK4).

A380 turistiklassi uuendused

Teatavad uuendused jõuavad ka A380 turistiklassi. Lennuki 338 turistiklassi istet ei ole enam hallid, vaid kerge sinaka tooniga. Istmed on varasemast ergonoomilisemad ja varustatud samuti 13,3″ ekraaniga, mis on turistiklassis tipptase. Konfiguratsioon on endiselt 3-4-3.

A380 uuendatud äriklass

Veidi värskendust said ka Emiratesi äri- ja esimene klass. Las Vegase tüüpi läikimist on vähem ja šampanjatooni värviskeem tundub senisest elegantsem.

Kokkuvõtteks

Premium economy puhul peavad lennufirmad alati tegema valikuid. Et premium economy pilet maksab turistiklassi piletist keskmiselt 85% enam, peab see olema piisavalt atraktiivne, et sellist hinnavahet õigustada. Samas ei tohi see olla ka liiga hea, et mitte hakata ära tõmbama äriklassi kliente. Emiratesil tundub keskpõrandale saabumine olema üsna õnnestunud, kuigi klientidena oleksime ehk midagi innovaatilisemat oodanud.

Salongiuuendustega kaasneb paratamatult see häda, et varasem harmoonilisus erinevate lennukite salongide vahel kaob ja leidma hakkab nii ühte kui teist. See on aga taolistel juhtudel üsna paratamatu.

Kõik fotod: Emirates