Euroopa Liit soovitab taaskehtestada reisipiirangud USA-le
veigo
veigo
31. aug 2021 00:32

Läks, nagu oligi karta. Juunis kaotas Euroopa Liit ühepoolselt reisipiirangud USA kodanikele. USA vastupidist sammu ei astunud ehk Euroopa Liidust ilma väga mõjuva põhjuseta USA-sse reisida ei saa. Nüüd soovitab Euroopa Komisjon EL liikmesriikidel reisipiirangud USA ja veel mitme riigi kodanikele taaskehtestada. Tegemist pole liikmesriikidele siduva otsusega, kuid tavaliselt selliseid soovitusi järgitakse.

Ilmselgelt loodeti Euroopas, et USA kaotab peale Euroopa Liidu otsust omakorda reisipiirangud EL riikide kodanikele, aga see samm jäi seal astumata. Käisid küll läbi uudised, et see juhtub USA iseseisvuspäeval ehk septembri alguses, aga ju siis ei juhtu. Statistilist põhjust USA-st saabuvad reisijad karantiini panna on samuti küllaga – nakatumiste arv USA-s on kasvuteel.

Andmed: Ourworldindata.org

Näis siis, kuidas see ping-pong USA-ga lõppeb. Praegu lennupileteid USA-sse vaatamata nende ülimalt soodsale hinnale vist veel osta ikkagi ei tasu. Ja USA-s kehtivad samad reeglid ka transiitreisjatele.

Täpsustaksin et USA piirang kehtib EList Schengeni ala riikidele ja Iirimaale: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/ameerika-uhendriigid/ Ehk siis Bulgaariast, Rumeeniast, Küproselt ja Horvaatiast (aga ka nt Kanadast ning Mehhikost) võib ELi kodanik sinna jätkuvalt reisida, eeldusel et eelneva 14 päeva jooksul ei ole Schengeni alas viibitud.

2
0
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased